Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

uzależnienia

Polecane posty

Gość gość

czy jesteście od czegoś uzależnienia? jak walczycie z nałogami i czy w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
papierosy niestety, staram się rzucić ale na razie nic nie pomaga, teraz próbuje z apką anioł stróż , na razie 8 dni ale jestem dobrej myśli bo dobrze mi idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krłasąt
Miałam problem z papierosami. Teraz staram się walczyć. Kupiłam sobie e-papierosa foof. Na początek ograniczę, a później zobaczę co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co myślicie o tych e-papierosach? Czytałam na http://www.wapershop.pl/ że są dużo mniej inwazyjne dla palacza i jego otoczenia, niż te zwykłe papierosy. Dokupuje się do nich takie specjalne olejki smakowe tzw, liquidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na całe szczęście od niczego;) chyba, że czytanie książek zaliczymy do uzależnień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem z każdym uzależnieniem trzeba walczyć, podstawą jednak jest chęć. Trzeba chcieć zmienić swoje życie, tylko wtedy terapia ma sens. A jeśli już zdecydujecie się na terapię to koniecznie w sprawdzonym miejscu takim jak to http://www.alkater.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też na szczęście obywa się bez nałogów :) ale mam koleżankę która była zakupoholiczką i przez swój nałóg wpędziła rodzinę w poważne długi :( potrafiła wziąć pożyczkę z banku żeby kupić zestaw garnków który w ogóle nie był jej do niczego potrzebny. Rodzice do dziś je spłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od wielu lat jestem uzależniona od nikotyny. Od roku zaczęłam walkę z nałogie, etapem przejściowym (mam taką nadzieję) jest dla mnie e-palenie. Powoli zmniejszam moc stosowanych liquidów (kupuję na takeitliquid.eu -mają super smaki i fajne promocje cenowe). Ograniczam w ten sposób nikotynę, i jest to znacznie tańsze od tradycyjnego palenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluka2
Ja byłam uzależniona od leków. Zaczęłam niestety od leków nasennych bo miałam problemy z zaśnięciem, potem jakieś antydepresanty itd... To nie był dobry okres w moim życiu... Chciałabym go wymazać ale niestety się nie da. Przyznaje że na terapie namówił mnie brat, jemu jedynemu udało się do mnie dotrzeć. Leczyłam się w Wiosennej w Ściejowicach. Terapia nie była łatwa, ale jak trzeba było to trzeba było. www.osrodekwiosenna.pl jakby któraś byłaś zainteresowana. Warto porozmawiać ze specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina882111
Można szukać naprawdę długo, żeby znaleźć dobre miejsce i żeby nie było na drugim końcu Polski. Ranking Ośrodków Terapii ma zebrane wszystkie dobre miejsca gdzie pomagają z najróżniejszymi uzależnieniami, czy to od alkoholu, leków czy narkotyków. Są regularnie oceniane, więc można poczytać tam opinie i wybrać najlepszy ośrodek dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polik14
A weź poleć witrynę z prezentami z imieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój już ex-mąż był uzależniony od narkotyków. Szukałam wszędzie pomocy, teściowa mi nie wierzyła, że plotę takie "bzdury" o jej kochanym syneczku... Ten http://brukselki.pl/uzaleznienia-narkotykow-etapy-symptomy/ artykuł popchnął mnie do działania, wysłałam męża na terapię. Niestety narkotyki zmieniły go w całkiem innego człowieka, dlatego już nie jesteśmy małżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka181
Razem z mężem podjęliśmy decyzję, że koniecznie musi rozpocząć terapię w ośrodku Zaroślak w Borach Tucholskich. Jest to miejsce, gdzie można przejść terapię bez ponoszenia opłat, gdyż jako nieliczni mają podpisaną umowę z NFZ. Co dla nas jest jedynym ratunkiem, gdyż wszystkie nasze oszczędności przepił już mąż. Jestem pełna nadziei, że dzięki pomocy mąż wyjdzie z nałogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melisa

Ja kiedyś potrzebowałam pomocy bo nie radziłam sobie po śmierci mamy z alkoholem....Wiadomo, że dawało  to ukojenie ale doszły problemy ze snem, zaczęłam wycofywać się ze społeczństwa i tym podobne. Nie mogłam jednak dłużej na to pozwolić bo miałam małe dziecko i zaczęłam mieć lęki, że jeżeli pójdzie to za daleko to co się stanie z moim dzieckiem.....będzie mieć matkę alkoholiczkę i ją straci ?  jak ja ? . Nie mogłam do tego dopuścić i skorzystałam z pomocy ośrodka " droga do domu we Wrocławiu.  Jestem bardzo dumna z siebie bo uratowałam się od złej drogi....i w ośrodku pomogli mi też z problemem po stracie mamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabla

Ja jestem jedynie uzależniona od słodyczy. Serio! Uwielbiam słodkości i ciężko mi bez nich przetrwać. Niestety nie radzę sobie za bardzo z tym uzależnieniem, ale staram się z tym jakoś żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesław

Trzeba namówić osobę uzależnioną, aby zechciała podjąć się leczenia w ośrodku. Mnie namówiła moja rodzina i znalazłem w sobie siłę, aby rozpocząć leczenie w Ośrodku Terapii Uzależnień Nefo. Nie spodziewałem się, że poznam tam tak wspaniałych ludzi. Terapeuci dali mi ogromne wsparcie, szczególnie Pani Agnieszka i Pani Magda... Dzięki nim nie piję już od ponad roku. Wystarczy chcieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta76

Z całego serca mogę polecić ośrodek leczenia uzależnień Manawa! Personel i specjaliści, których tam poznasz są bardzo kompetentni i są tam, żeby pomóc i wesprzeć w tym trudnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też miałam podobny problem z leczeniem alkoholizmu, bo nie chciałam trafić do kartoteki uzależnionych. Bardzo łatwo takie brudy de facto wyciągnąć, jeżeli pracujesz w dość krytycznych branżach. Wiadomo, jak teraz jest. Jeżeli chcesz mieć spokój z leczeniem to proponuję uzaleznienia-terapia.pl, bo nie prowadzą takich kartotek, więc nie ma żadnych dowodów nawet na odbycie terapii. Dyskrecja przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid Poszak

Ktoś pytał co to jest uzależnienie behawioralne , w jednym zdaniu nie da się tego określić lotusfitness.pl można przeczytać wszystko dokładnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina

Polecam ośrodek leczenia uzależnień Manawa. Prowadzą terapie grupowe i indywidualne. Pomagają rozwiązać problemy rodzinne, pełniąc role mediatoraPolecam ośrodek leczenia uzależnień Manawa. Prowadzą terapie grupowe i indywidualne. Pomagają rozwiązać problemy rodzinne, pełniąc role mediatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie mam problemu z żadnym uzależnieniem, ale mój brat walczył z uzależnieniem od alkoholu. Namówiliśmy go z rodziną, aby udał się na terapię w https://www.terapia-odpocznienie.com.pl/  i to było najlepsze rozwiązanie. Z uzależnieniem nie wygrasz sam, no chyba że mówimy np. o papierosach - to wiadomo, jak ktoś ma silną wolę, to może dać radę sam. Jeśli chodzi o terapię mojego brata to bardzo polecam ten ośrodek. Pomogli mu zrozumieć, co sprawiło, że sięgnął po alkohol - wyłuszczyli mu dokładni cały mechanizm i pomogli poradzić sobie z uzależnieniem. Mają doświadczonych terapeutów, indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta. Co ważne ich metody są skuteczne i przynoszą efekt, a pacjent może liczyć na ich wsparcie nawet po zakończonej terapii. Mój brat jest obecnie niepijącym alkoholikiem już od 4 lat i świetnie sobie radzi, a wszytko dzięki terapii, którą odbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×