Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cuanta maneraaaa

Wszystkie możliwe formy oszczędzania- GAZ, PRĄD, WODA

Polecane posty

Gość cuanta maneraaaa

Wymieniajcie wszystkie jakie stosujecie, lub jakie Wam przyjdą do głowy :) Na pewno wielu osobom się to przyda (ja je sobie na pewno wezmę do serca :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
jak? myć się trzeba można nie czytać wieczorami można nie kupować gazet ale ..jeść trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzać się da, ale skutki
Gaz jest zazwyczaj ryczałtowo, nie wiem jak z ogrzewaniem gazowym i pojęcia nie mam, jak by można było na tym zaoszczędzić. Prąd - rzeczywiście należy gasić światła, gdy nie korzysta się z pomieszczenia oraz gdy jest jasno, ale po ciemku nie wolno siedzieć, bo popsują się oczy, a koszty leczenia są wysokie oraz utrata wzroku nieodwracalna. Woda - myć się trzeba i należy, bo to higiena i nie wolno narażać otoczenia na smród. Prać również należy, bo nie powinno się chodzić między ludźmi w brudnych i brzydko pachnących ubraniach. Zatem na wodzie nie bardzo da się oszczędzić, tzn - można, zakręcając wodę natychmiast po wypłukaniu ust przy myciu zębów, myjąc się pod prysznicem i krótko, tzn. polewamy się wodą, wyłączamy, myjemy płynem lub mydłem i wlączamy i spłukujemy i koniec - bez plechtania się czy zabawy. Ewentualnie można zagotować wodę na gazie i wlać do zakorkowanego brodziku i użyć tylko troszkę wody do mycia ciała, a nogi się ładnie wymoczą, ale czy ja wiem, do wanny to byłby sens, a jak jest prysznic, to nie ma sensu. Na jedzeniu można oszczędzać, ale jakim kosztem - nie kupisz owoców, warzyw, to będziesz chora/y. Nie kupisz misa czy ryb, to zabraknie również ważnych składników diety. Nie kupisz jaj, mleka sera, wędlin, to dieta będzie uboga w wapń. Nie kupisz kaszy czy ryżu, będzie za mało błonnika. Nie bardzo jest jak oszczędzać, a wszystko drogie. Jak ktoś ma kredyty do spłaty, to musi się nagimnastykować. Więc albo bida i nędzne jedzenie, nędzne ubrania, ale potem równie nędzne skutki w postaci chorób albo życie rozsądne, bez oszczędności, ale zachowane zdrowie. Oczywiście, że najlepiej byłoby zarabiać więcej. Tylko możliwości przerobowe czasem na to nie pozwalają oraz rynek jest ograniczony, no i nie każdy jest geniuszem informatyki i nie każdy potrafi programować super programy. Zresztą programiści w Polsce też nie zarabiają kokosów, bo traktuje się ich jako naukowców, a na naukę przy PO się nie łoży, naukę się ogranicza i naród ogłupia... A z niczego nie zrobisz czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędzanie na wodzie. myjemy się pod prysznicem zatykając korek od wanny pózniej wodę przelewamy do wiaderka i używamy do przelewania ubikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja w wodzie po kąpieli
w wannie myję podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina_kubiaca
Ja już jakiś czas temu przy okazji robienia remontu w mieszkaniu wymieniłam baterie z kurkiem na baterie bezdotykowe. W łazience zamontowałam baterię Eterna wannowo-prysznicową a w kuchni Electrę. Jestem bardzo zadowolona bo baterie są super ekologiczne, oszczędne (rachunki za wodę i energię znacznie się zmniejszyły) i bardzo funkcjonalne. Wstawiam link do strony ze wszystkimi bateriami firmy Oras: http://smartfaucets.oras.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia-landrynka
Ja oszczędzam wodę z pomocą baterii bezdotykowej Oras Vienda. Kupiłam ją ze względu na to, że jest bardzo ekologiczna (zużywa 5 litrów wody na minutę) ale i też ze względu na jej cenę. Umówmy się że w dzisiejszych czasach cena ma duże znaczenie. Bateria Vienda kosztuje...uwaga...650 złotych :) A tak wygląda: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MlYrEiAHJrc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job mama
troszkę porad na temat zarabiania dorabiania i oszczędzania znajdziecie tutaj www.facebook.com/job.mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaa a jaaaaaaa
woda z proszkiem z prania w pralce myje podlogi w moim duzym domu po kapieli czasem robie reczne pranie w tej samej wodzie piore w praclce gdy jes pelna , tak samo ze zmywarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reta6
Ja polecam wymienić żarówki na ledowe. Bardzo duża oszczędność prądu. U mnie rachunki zmniejszyły się o ok. 50 zł. Poza tym są one bardziej trwałe. Halogenowe często mi się przepalały a ledowe mam od 1,5 roku i wszystkie świeca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notatkiozyciu.blox.pl
można wyłączyć komputer lub ograniczyć czas spędzany na forach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podrózżicy z andromedy
Z tym zapytaniem proszę do ambasady Korei Północnej. Tamtejsi obywatele jedzą 25% tego co wy a prądu i gazu prawie nie używają jednak żyją .Może ktoś z ambasady by wam napisał jakiś samouczek oszczędzania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim, jeśli chodzi o gaz i wodę, to najlepszym rozwiązaniem jest kupno zmywarki. mówcie do chcecie, ale choćbyście się nie wiem jak starali, własnoręcznie nie umyjecie porządnie naczyń w takiej ilości wody jaką zużywa zmywarka. a w promocji za niecałe 800zł w magicznej planecie można dorwać amicę, także jak widać, samo kupno to nie jakiś majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adzia_97
Jest teraz bardzo fajna kampania prowadzona przez lidera inteligentnej armatury - firmę Oras pt. „Inteligentne baterie dla twojego domu której celem jest promocja baterii bezdotykowych w domach prywatnych.Firma Oras pokaże nam zalety stosowania takich baterii w naszych domach, do tej pory takie baterie głównie montowane były w centrach handlowych. Obejrzyjcie ciekawe filmiki promujące kampanię: http://smartfaucets.oras.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka_oo
Eko konkurs do końca lipca! Weź udział w konkursie firmy Oras, lidera inteligentnej armatury na świecie!!! Napisz krótko o Twojej ulubionej baterii z kolekcji Oras i wygraj inteligentną baterię:) Powodzenia! Link do strony konkursowej: http://www.oras.com/pl/consumer/NewsEvents/Pages/konkurs.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo_83
a ja od jakiegoś czasu mam w domu takie urządzenie, które pokazuje mi ile prądu zużywam w danej chwili. Z mężem trafiliśmy w "10" bo rachunki nam się zdecydowanie zmniejszy a zwiększyła świadomość co tak nam żarło prąd w domy. polecam wszystkim oszczędnym: http://www.eb-energy.pl/product-pol-32-Bezprzewodowy-monitor-zuzycia-energii-OWL-USB-1-standardowy-sensor-w-zestawie-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk23
Nie wiesz jak połączyć tanie zakupy i zarabianie? Nauczymy Cię tego na naszych webinarach! CODZIENNIE od poniedziałku do piątku, godz. 20:00 http://www.gvowebcast.com/conference,familo Dzis zaprasza Piotr Majewski. W sklepie przybyło dzis sporo nowego towaru i do wykorzystania jest darmowy kupon na zakupy wazny do 29.10.2012r. http://familo-zakupy.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekjoo3
U mnie nagle przyszedł rachunek na 7 tys.! Dostawca uznał swój błąd i skorygował rachunek, ale to dało mi do myślenia - jeśli raz jest w stanie się pomylić, to co z pozostałymi rachunkami? Właściwie nigdy tego nie kontrolowałam, dopiero po tej sytuacji zapaliła się u mnie czerwona lampka. Dobrą pomocą są mierniki energii (na www.conrad.pl znalazłam jeden, który chciałabym kupić, żeby mieć czarno na białym, jakie mam zużycie i jak to się przekłada na rachunki :/ prawda jest taka, że nikt ich nie kontroluje i mogą zwyżać wyniki, wystarczy nawet o 5 zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Fibaro
Szanowni Państwo, sezon zimowy to dla większości z nas czas, w którym musimy sięgnąć głębiej do kieszeni przy regulowaniu rachunków za ogrzewanie. Warto więc skorzystać ze sposobów na ich obniżenie. Jednym z nich jest korzystanie z funkcji automatycznego obniżenia temperatury na przykład w nocy czy wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Zmniejszenie temperatury o jeden stopień jest dla nas nieodczuwalne, a pozwala zaoszczędzić nawet 5-10 proc. zużywanego ciepła. Warto także eliminować sytuacje, które narażają nas na niepotrzebne koszty – jak na przykład praca ogrzewania, gdy wietrzymy pokój. Żeby do tego nie dopuścić wystarczy zamontować na oknie specjalny zbliżeniowy czujnik otwarcia, który przekazuje informacje do centralki, a ta na ich podstawie podejmuje określone działania, na przykład wyłącza grzejniki w pokoju, w którym zostało otwarte okno. Na rynku są dostępne moduły i sensory wykorzystujące technologię bezprzewodową, dzięki czemu ich montaż nie wymaga położenia jakichkolwiek kabli. Inteligencja budynkowa to rozwiązanie dające komfort, ale także dbające o to, by dom zużywał tylko tyle energii elektrycznej i cieplnej, ile rzeczywiście potrzebujemy. FIBARO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert FIBARO
Szanowni Państwo, w okresie jesienno-zimowym rachunki za ogrzewanie znacznie wzrastają. W walce z utratą energii, a co za tym idzie wysokimi kosztami, coraz częściej pomagają nam nowoczesne technologie w tym rozwiązania inteligencji budynkowej. Dzięki zamontowaniu takiego systemu możemy nie tylko faktycznie zmniejszyć zużycie energii cieplnej, ale też swobodnie zarządzać instalacją grzewczą z każdego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na smartfona lub tablet. W ramach oszczędności można zamontować na oknie specjalny zbliżeniowy czujnik otwarcia, który przekazuje informacje do centralki, a ta na ich podstawie podejmuje określone działania, na przykład wyłącza grzejniki w pokoju, w którym zostało otwarte okno. Wpływać na poziom temperatury możemy też za pomocą wykorzystania naturalnej energii słonecznej. Jeżeli skoordynujemy pracę rolet lub żaluzji z inteligentnym systemem za pomocą odpowiedniego modułu, to nasz dom będzie je automatycznie podnosił, aby wpuścić do pokoju promienie słoneczne i w ten sposób dogrzać pomieszczenie, a w momencie, gdy słońce zmieni położenie, rolety i żaluzje zostaną ponownie opuszczone, co pozwoli zatrzymać w domu więcej ciepła. FIBARO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam taki magnez , który przyczepia się do wodomierza. Spowalnia on mocno pracę licznika. Chociaż na wodzie i kanalizacji nie muszę oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, jak chcemy zacząć oszczędzać prąd to chyba najpier musimy zacząć od zmiany dostawcy. Nie wiem, jak u Was, ale u mnie to tylko podwyżki i podwyżki... Ma któraś z Was może podpisaną umowę z Novum? Ostatnio u nas sie pojawiali i szukam info o nich właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto dobrze zastanowić się przed zakupem sprzętów AGD/RTV czy aby na pewno potrzebny jest nam ogromny telewizor czy podwójna lodówka. Wszystko to ciągnie dużo prądu. www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie Novum to przejrzyj sobie dokładnie ich pakiety na stronie. U nas był ich przedstawiciel i razem z nim wybraliśmy odpowiedni. Tak ok 20 zł miesięcznie mniej nas wychodzi, czyli nie jest tak źle. W skali roku to całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kappippri
Zgadzam się, z Novum można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam indywidulany pakiet i jestem bardzo zadowolona z obslugi jak i z rachunków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×