Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent123

Wzrasta poziom promieniowania UV.

Polecane posty

W wyniku stopniowego zaniku warstwy ozonowej w atmosferze, powierzchnia Ziemi w coraz większym stopniu jest naświetlana przez eimitowane przez Słońce promieniowanie UV. Może ono powodować zmętnienie soczewki oka, zapelenie rogówki oka oraz nowotwory skóry. Z danych Państwowej Akademii Nauk wynika że od 1975 roku promieniowanie UV w Polsce wzrosło o 10-15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
V35, kochanie, a co jeżeli stracisz wzrok lub zapadniesz na raka ? Co wtedy zrobimy ? Według angielskojęzycznej Wikipedii promieniowanie UV-B niszczy również rośliny i przyczynia się do spadku populacji planktonu w głębi oceanicznej. Zawartość ozonu w atmosferze od lat 70-tych spada o 4% rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. o 4% na dekadę. Przepraszam za pomyłkę. Między rokiem 1970 a 2009 upłynęły już prawie cztery dekady, co oznacza że dzisiejsze stężenie ozonu w atmosferze to 85% stanu z roku 1970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na coś umrzec musz e jak nie bede jadła wołowiny w obowie przed chorobą creuzfelda-jakoba to zjadajac wieprzowinę walnę na zawał serca ;) i tak jest z tym UV :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek, czy to UV ma wpływ na G? bo moja żona coraz lepiej się czuje w shopingu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
V33, w przypadku jedzenia masz wybór - możesz coś jeść i nie musisz. Natomiast przed słońcem uciec nie możesz. Reset, promieniowanie UV bez wątpienia oddziałowywuje na ludzki układ nerwowy ale konsekwencji tego wpływu nikt jeszcze nie badał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz najgorsze. Do napisania tego tematu zainspirowały mnie nie naukowe badania i artykuły, lecz moje własne doświadczenia z ostatnich kilku dni. Otóż zauważyłem że za każdym razem gdy spędzam na słońcu więcej czasu (1-2 godziny), to pojawia się u mnie wyraźne rozmycie widzianego obrazu (szczególnie w prawym oku). Gdy znajdę się z powrotem u siebie w pokoju (gdzie ciągle mam zaciągnięte rolety), te objawy powoli ustępują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, nawiązując do tematu mam ogromną prośbę. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety na temat ochrony skóry przed negatywnymi skutkami promieniowania UV. Ankieta zajmie 5 minut, pytania zamknięte. Oczywiście wszystko jest anonimowe i poufne. https://www.ankietka.pl/ankieta/270689/badanie-ankietowe-wykorzystania-metod-fotoprotekcji-wsrod-spoleczenstwa.html Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mozg tez chyba ci to uv poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem to straszne . Kiedyś mało ze mam słaba ilość melaniny w ciele to się po np 6 h opalałam minimalnie i ze wspomagaczami jakoś było a teraz to się PALE a nie opalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×