Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Annairu

Angiletta

Polecane posty

Gość Annairu

Witam. Czy któraś z was stosuje może te tabletki antykoncepcyjne? Nigdzie nie potrafię znaleźć opinii o nich. Przepisał mi je ginekolog jako pierwsze tabletki jakie w ogóle będę stosować. Podobno nie obniżają libido i są świetnie dla młodych kobiet (mam 20 lat) Nie nastawiam się negatywnie bo spodziewam się że stosowanie tabletek i tak wywoła jakieś bum w moim organizmie, przynajmniej na początku ale czułabym się pewniej jakbym mogła poczytać jakieś opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angiletta1
Hej Też mam 20 lat. Mój ginekolog przepisał mi te tabletki, ponieważ miałam bardzo bolesne i nieregularne miesiączki, no i chciałam zacząć stosować antykoncepcję hormonalną. Lekarz wcześniej wytłumaczył, że to są nowe tabletki na naszym rynku i z tego względu nie mogłam nigdzie znaleźć opinii na ich temat. Dodał jeszcze, że są odpowiednie dla młodych dziewczyn. Nieprzyjemne dolegliwość związane z okresem zniknęły. Jeśli chodzi o libido... niestety w moim przypadku spadło, co zauważył też mój partner. Byłam tydzień temu na wizycie kontrolnej u gina i powiedział, że "to jest naturalne ponieważ przez działanie tych tabletek poziom testosteronu spadł i ma pani libido takie jak 80%kobiet." Drugim skutkiem ubocznym jest suchość pochwy podczas kontaktów intymnych. Miałam tak przez pierwsze 2,5 miesiąca stosowania tych tabletek. Teraz jest lepiej, ale lekarz zawsze [nawet przed zaczęciem stosowania tych pigułek] powtarzał mi żeby PROFILAKTYCZNIE stosować globulki dopochwowe raz na tydzień, a jeśli jest suchość pochwy to nawilżać specjalnym żelem ujście. Jutro zacznę 4 opakowanie czyli już czwarty miesiąc je stosuję i nie zauważyłam jakiś wielkich zmian na moim ciele. Nie przytyłam, nie mam przez nich większego cellulitu, rozstępów a nawet poprawiła mi się cera :) Wielkim atutem jest to, że powiększyły mi się piersi z A do pełnego B :D Tak sytuacja wygląda u mnie. W Twoim przypadku Angiletta może w inny sposób wpłynąć na Twój organizm. W każdym razie możesz udać się do ginekologa z zastrzeżeniami i przepisze Ci inne. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brrr01
Też mi je lekarz zapisał, ale właśnie dlatego, że przy innych strasznie spadło mi libido, a szkoda, bo żadnych innych negatywnych objawów nie miałam. Zobaczymy... Szkoda że nie ma żadnych informacji w internecie za bardzo od użytkowniczek. Wyczytałam na przykład w ulotce, że podczas przyjmowania tych tabletek należy używać dodatkowego zabezpieczenia, a przy poprzednich napisali - że jedynie w początkowej fazie (aż zaczną działać), lub np. przy braniu antybiotyków. Czyli są mniej bezpieczne? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektore tabletki antykoncepcyjne maja to do siebie ze nie dzialaja jak wiekszosc czyli po zazyciu pierwszej tabletki mysle, ze tydzien dodatkowej ochronny nie zaszkodzi. Ze wzgledu iz jest to antykoncepcja wiec pozniej (o ile nie zapomnisz o tabletce) nie trzeba stosowac dodatkowych metod. A co do antybiotykow to akurat obnizaja skutecznosc kazdych tabletek antykoncepcyjnych jak i inne leki. Jednak najczesciej w ulotce znajduje sie zapis o tym, ze dany lek zmniejsza skutecznosc antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadiaNadzia
Heja :) a dzialaja cos na biust? akurat jestem po ciazy i zalezy mi na tym a biore je niedlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laka rownież przepisał mi te tabletki. Są to pierwsze moje pigułki od długiego czasu. Mam 25 lat. Kilka lat temu zazywalam Yasmin (przez kilka miesięcy) . Głównym powodem dla których udałem się do giną są wypryski na skórze twardy tuż przed i po okresie. A także przyciemnionej włoski poniżej pompka czy kilka na klatce. Chciałabym się ich pozbyć ;) Miał ktoś podobny problem? Wiecie jak działają na skore i owłosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar_la
Hej :) Rowniez biore Angilette :) Są to moje pierwsze tabletki, wiec bylam sceptycznie do nich nastawiona. Jestem w polowie 3 opakowania i nie jest tak zle :) biust mi sie powieszyl z A do B mimo ze schudlam 2,5kg ;) niestety wydaje mi sie ze troszke przybylo mi celulitu ale nie widac tego az tak bardzo :) Jestem mile zaskoczona bo nic mnie nie boli a samopoczucie jest ok :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć ;) ! Ja też biorę Angilette od maja. Właśnie kończę 6 blister. Na początku stosowania miałam wrażenie ze zaczęły mi wypadać włosy, ale już jest ok, no i tabsy są ogólnie drogie... Zapytałam ginekologa dlaczego mi przepisał tabletki, o których nie wiedzą nawet google - także wytłumaczył mi, że one dopiero wchodzą na rynek i są to tabletki nowej generacji. Nie przytyłam, urosły mi piersi, libido nie spadło i przede wszystkim nie boli mnie głowa jak przy innych. Martwię się jedynie tym, że teraz w środku cyklu dostałam jakiś plamień, nieokreślonego pochodzenia. Czy któraś z was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angiletta1
Właśnie od kilku dni mam plamienia takie jak przy miesiączce, mimo że dopiero za 2 dni kończę blister tabletek... Podobno czasami występują krwawienia między między okresami przy przyjmowaniu tabl. A co do ceny... w jednej aptece kupiłam raz opakowanie zawierające od razu 3 blistry tabletek i zapłaciłam 94zł... a ostatnio za takie same opakowanie na 3 miesiące w innej aptece zapłaciłam jedynie 74zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie kosztują 63 zł ;)! czyli jedna tabletka to 1 zł ;)! Moje plamienia nie ustąpiły, 2 tyg ciągle. Wybiorę się na dniach do ginekologa i opowiem co tam mi doradził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wcześniej przez około rok stosowałam microgynon. Niestety libido praktycznie zerowe , pojawił się cellulit, przytyłam aż 7 kg . Lekarz przepisał mi właśnie Angilette i jestem bardzo ciekawa jak to z tymi tabletkami będzie ;d jak na razie kończę pierwsze opakowanie i jedyne co zauważyłam to okropne pryszcze na całej twarzy (po microgynonie miałam twarz gładką jak pupcia niemowlaczka ;d ) mam nadzieję że wszystko się jakoś unormuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też tyję od tabletek antykoncepcyjnych, harmonella trochę to zastopowała, więc polecam, można kupić bez recepty, poza tym więcej ruchu też się przyda, mi wahania wagi się pojawiają po każdych środkach hormonalnych, niektórzy tak mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie waga jakoś starsznie nie skoczyła, ogólnie troche spuchłam, urosły mi piersi ale to nie problem. Problemem była suchośc pochwy, nie pomagała żadne żele, lubrykanty ani nic. Zgłosiłam to lekarzowi, bo chciałam żeby mi zmienił tabletki ale on kazał stosowac Hydrovag. Po tygodniu stosowania odczuwałam sporą różnicę, teraz stosuje wspomagająco i jest zupełnie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) widzę że w końcu ktoś założył wątek na ten temat. Też stosuje te tabletki już kończę 5 opakowanie. Wcześniej brałam Novynette. Jeśli chodzi o Angiletta to ogólnie spoko tylko też wystąpił u mnie spadek libido i niestety właśnie ta suchość w pochwie, przy kolejnej wizycie zgłoszę to lekarzowi. Niestety też przybrałam na wadzę ale nie mogę powiedzieć że to tylko i wyłącznie przez tabletki, mam tendencję do tycia więc one tylko mogły sprzyjać temu no ale jest to 2-3kg wiec myślę że nie tak źle jak nie raz się czyta że kobiety po tabsach tyją i po 10kg. A i polecam wam kupować a aptece Słonecznej bo są najtańsze... jedno opakowanie niecałe 15zł :) Pozdrawiam^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska wiewiorka
Ja wlasnie zaczelam pierwsze opakowanie - okolo 5 tabletek za mna. Zauwazylam powiekszenie piersi co niekoniecznie mi pasuje.. czytalam te tez tak macie. Czy utrzymuje si eto przez caly czas? Czy tylko przy pierwszym opakowaniu ? Jak to wygladalo u Was? Kolejna sprawa: jak zachowuje sie wasza skora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudyKrólik
Jestem po pierwszym blistrze - piersi troszeczkę urosły, skóra wygląda lepiej, włosy w gorszym stanie :( Ale niepokoi mnie coś innego i na dniach idę do ginekologa - mianowicie wraz z pierwszym dniem okresu wzięłam pierwszą tabletkę i w sumie przez cały cykl miałam plamienia. Czasem znośne, czasem bardzo okresopodobne. Przez ostatnie 3-4 dni brania tabletek miałam bóle jak przed okresem, z tym, że dużo intensywniejsze. Spotkał się z tym ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny! Ja właśnie po sporej przerwie w braniu tabletek zaczęłam stosować Angilette. Co prawda w moim przypadku to dopiero początek ale widzę już delikatny spadek wagi, polepszenie cery jeśli chodzi o minusy to z pewnością spadek libido. Zobaczymy jak będzie po dłuższym stosowaniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy Was również bolą piersi? Jestem po 2 tyg przyjmowania i mam ewidentnie nabrzmiałe i bolące przy dotykaniu piersi. Jak długo się to utrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam 2 opakowania od mojego gina bo akurat miał do rozdawania. Wcześniej brałam DAYALETTE przez 2 miesiące, ciągle bolała mnie po nich głowa i cały czas plamiłam. Temu gin dał mi agilette. Niestety teraz jest chyba gorzej bo trochę pobolewa mnie głowa, bolą piersi, przytyłam (ale to może być wina mojego obżarstwa (od pigułek chwilami mam mega apetyt) no i libido zerowe :(, a nawet gorzej bo przeszkadza mi nawet zwykły dotyk chłopaka, drażnią mnie jego miłe słowa itp, czuję ciągłe rozdrażnienie. Jestem w połowie pierwszego opakowania i chyba po tym opakowaniu zrezygnuję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mam do Was pytanie dziewczyny dość intymne. Czy zauważyłyście jakieś zmiany biorąc tabletki anty w kwestii osiągania orgazmu? Zanim zaczęłam brać tabletki wgl to przyjemność z seksu była i nie miałam żadnego problemu a odkąd zaczęłam stosować najpierw Novynette, teraz Angilleta to orgazm pojawi się mało kiedy. Czy u którejś z Was też występuje taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudyKrólik
Ja orgazmu nie miałam nigdy więc na ten temat się nie wypowiem :P Co do libido - mam tak samo duże :D Poszczęściło mi się :P (może to przez brak orgazmów? :D ) Plamienie po przerwie ustało, mam nadzieję, że nie wróci kiedy wezmę się za drugie opakowanie. Natomiast apetyt wzrósł mi strasznie i muszę się niesamowicie pilnować, żeby nie przytyć. Męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie dzisiaj dostałam pierwsze opakowanie od gin, powiedziała, żeby wziąć pierwszą tabletkę w drugim dniu okresu. nigdy nie brałam hormonów, mam 32 lata, trochę się obawiam skutków ubocznych a mój mąż to już lamentuje, że spadnie mi libido i będę nie do zniesienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie kończę pierwsze opakowanie i niestety miałam przez ostatni tydzień brania tabletek plamienie i to dosyć intensywne, złe samopoczucie( zmienne nastroje) oraz wysypało mnie o dziwo na plecach ... macie podobnie? może to minie i zaryzykować kolejnym opakowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie przerywała, organizm musi się przyzwyczaić... skontaktuj się przede wsyztskim z lekarzem, bo szukanie rady na forum to błędna droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Ja dzis zakupiłam te tabletki 21 tabletek zapłaciłam 23.99 zł :/ Jak sie czułyście jak zaczełyście je stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć kobietki :) biorę Angilette już prawie 7 miesięcy. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i szczerze jestem z nich zadowolona. Przez pierwsze 3 miesiące dręczyły mnie nudności, plamienia dość niespodziewane nagłe uderzenia ciepła/zimna. Ale po tych 3 miechach wszystko się unormowało tylko od wczoraj mam jakieś dziwne plamienie, przypuszczam że ma to związek z tym że ostatnio zabrałam się za lekkie odchudzanie i miewałam biegunki niestety chwile po tym jak brałam tabletki więc nie zdążyły się wchłonąć i organizm dostawał ich za mało. Za 3 dni skończy mi się blister i po tym jak się skończy to ok 2-3 dni i powinnam dostać krwawienie odstawienne. Zobaczymy jak to będzie mam nadzieje że krwawienie ustąpi a póki co z chłopakiem wstrzymujemy się ze współżyciem, no a ja troche przystopuje z dieta :) A wy miałyście podobnie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! widzę, że opinii o Angiletta przybywa, to dobrze :D ja np nie mam większych zmian, kończę właśnie pierwsze (pierwsze w ogóle w życiu) opakowanie tabletek, zauważyłam lekki wzrost wagi (1-2 kg) i czasem tylko wahania nastrojów. ale jedna rzecz mnie niepokoi... po okresie (już podczas ich brania) zauważyłam brązowy śluz, a kiedy się skończył, zaczęło się jakieś krwiopodobne plamienie. i tak mam bez przerwy, jakieś dziwne plamienia przez cały cykl, z chłopakiem współżyliśmy chyba 3 razy w ciągu brania moich tabletek. trochę się stresuję tym plamieniem, bo nie wiem czy to normalne czy raczej brać to na poważnie.. nie chcę być hipochondryczką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to normalne. organizm w ten sposób przyzwyczaja się do hormonów. jeśli w drugim cyklu krwawienie nie ustąpi, wtedy szukaj pomocy u specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, Też się wypowiem w temacie. Skończyłam pierwszy blister i... no cóż. Pierwsze 17 dni miałam straszne nudności (ale nie wymiotowałam), trochę mi się cera popsuła, chciało mi się starsznie spać i była zmęczona. I co najgorsze, plamienia prawie całe opakowanie, co świadczy o tym, ze tabletki są chyba za słabe (tak piszą w ulotce). Mocne plamienia. Zapytam o to gina na następnym spotkaniu. po 17 dniu przeszło jak ręką odjął, ale czułam jajniki, więc możliwe, że owulacja nie była u mnie zablokowana. Libido bez zmian, ale z orgazmem chyba trochę gorzej. Nie bolała mnie głowa jak po YAZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita B
Cześć, ja dzisiaj właśnie kupiłam potrójne opakowanie tych tabletek, zapłaciłam 63 zł, podczas gdy w innej aptece za jedną sztukę wołali 39 zł. Naprawdę warto trochę pochodzić i popytać, można zaoszczędzić kupę kasy. Wcześniej brałam Novynette i dużo po nich przytyłam, dlatego poprosiłam gina o zmianę i teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam od razu kupując 3 opakowania. Z drugiej strony, jak pomyślę o 4 godzinach spędzonych w kolejce do lekarza... No cóż, zobaczymy, będę zdawać sprawozdanie za dłuższy czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×