Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

Hej Dziewczyny.Czy miała któras z Was sytuacje że nie wystąpiło dwa razy pod rząd krwawienie w odstawienia i nie była w ciąży?Taki jest mój przypadek i zastanawiam się czy mogą być inne tego powody.Zrobiłam dwa testy i wyszły negatywnie ale i tak przechodzę stresa.Wiadomo do lekarza muszę się wybrać ale do wizyty obawiam się że osiwieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeśli testy były negatywne, to najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży.Brak krwawienia z odstawienia może wynikać z samego mechanizmu działania pigułek.Krwawienie miesiączkowe normalnie występuje, jeśli błona śluzowa macicy przyrasta jak należy.W przypadku brania hormonów ten przyrost może zostać zahamowany-i stąd brak krwawienia.Mimo wszystko, idź jednak do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirruta
Ja przy vixpo nie miałam takiej sytuacji, ale zdarzyło się mojej siostrze, że praktycznie nie miała krwawienia. Poszłabym to skonsultować z ginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam levosert, praktycznie wcale nie krwawię i to jest jak najbardziej normalne i uważam że raczej to duży plus, nie ma się czym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja miałam taką sytuację i okazało się że mam tabletki dla mnie nieodpowiednie, jak dostałam vines z mniejszą ilością hormonów wszystko się uregulowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miguelka
Ja biorę vibin mini, to moje pierwsze pigułki i one właśnie mają śladową ilość hormonów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak sladowa ilosc hormonow to nie zdziw sie jak zajdziesz w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie do końca, spójrz jak to wygląda na w/g wskaźnika Pearla, vines ma taką samą skuteczność jak tabletki ze średnią zawartością hormonów, specjalnie sprawdzałam bo też w pierwszej chwili sądziłam że są mniej skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
W pigułkach I generacji dawka hormonów była ogromna, znacznie przewyższająca to, co konieczne, aby zahamować owulację (stąd dosyć gwałtowne, nawet śmiertelne, skutki uboczne-i stąd sprzeciw Kościoła, który w tamtym czasie wcale nie wynikał z "ciemnoty").W kolejnych generacjach te dawki były stopniowo zmiejszane.Dąży się do tego, by zastosować w pigułkach najmniejszą skuteczną dawkę hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Być może nieplanowane ciąże przy regularnie zażywanych pigułkach biorą się i z tego właśnie, że kobiety różnią się wrażliwością na hormony-i to, co u jednej wystarczy, by zahamować owulację, dla innej okazuje się niewystarczające? Być może więc należałoby dobierać antykoncepcję hormonalną jeszcze bardziej indywidualnie, na podstawie laboratoryjnych badań.To by jednak podniosło jej cenę, więc po prostu zapisuje się całym grupom kobiet to, co działa na inne-a indywidualnie walczy się tylko ze skutkami ubocznymi, zwykle zmieniając preparat na inny.Dlatego w kwestii pigułek działamy jakby na ślepo, próbując osiągnąć równowagę pomiędzy skutkami ubocznymi a skutecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie tak, ale zobacz że kobiet chętnych jest mnóstwo a takie badania kosztują. Nikt nam tego nie zasponsoruje przecież :) NFZ i tak ledwo przędzie. Robiłam kiedyś poziom hormonów prywatnie, wyszło masę pieniędzy i niewiele to w sumie dało bo przy moich anomaliach i tak wyszło na to że lepiej brać jedną tabletkę vines niż łykać 3 inne hormonalne w ciągu miesiąca :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beegoosia
Moim zdaniem to się bierze jednak z zapominalstwa ;) Wystarczy pominięta, spóźniona pigułka i już antykoncepcja przerwana. Mi się jeszcze nie zdarzyło, a pigułki biorę już od kilku lat, najpierw cilest, potem elin, skład ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem, jeśli zapomina się o tabletkach to powinno się zmienić antykoncepcję. Przeciez obecnie metody niehormonalne są równie skuteczne co np tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jest. Ja sama przerabiałam temat zapominania kilka razy a głównie wynika to z mojego trybu życia... zwyczajnie milion spraw na głowie plus wyjazdy służbowe. No nie zawsze się o tym myśli jednak. Warto zapytać o alternatywę swojego ginekologa. Ja własnie przez taki tryb życia zdecydowałam się na wkładkę antykoncepcyjną levosert bo na 3 ltata temat antykoncepcji mam z głowy. To zupełnie tak jakby dla mnie nie istniał, a ja w międzyczasie mogę cieszyć się RÓŻNYMI przyjemnościami i korzystać z nadarzających się okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci/pą też można zarabiać na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wkładkę levosert stosuje moja siostra i jest bardzo zadowolona. Ja zaś stosuje Vines, bo to moja pierwsza anty i chciałam własnie żeby nie była za bardzo inwazyjna, przez hormony. a Vines ma hormonów mało i jestem z tych pigułek bardzo zadowolona. Kiedyś cierpiałam na potworne bóle piersi przed okresem i robiły mi się takie guzki. A teraz ? Jak ręka odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdarzaly mi sie braki krwawienia albo bardzo delikatne krwawienia w trakcie odstawienia :) uznawalam to za dodatkowy plus antykoncepcji od momentu w ktorym lekarka mnie uswiadomila ze tak moze sie zdarzac, gdy organizm przyzwyczaja sie do hormonow. Obecnie stosuje belare i wszystko jest ok. Krwawienia mam krotkie i delikatne i regularne co do dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×