Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobitka2040

Badanie ginekologiczne

Polecane posty

Gość Kobitka2040

Witajcie kobietki, mam pewną sprawe. Mam 21 lat, jutro idę na pierwszą wizytę ginekologiczna (tak, wiem ze trochę późno, wcześniej nie było takiej potrzeby) Poinformowałam o tym swoją mame, która jest przekonana ze jestem dziewica (nie chciałam jej opowiadać o intymnych sprawach, wiec nie wyprowadzalam jej z tego błędu) Martwię się trochę tym, że po tej wizycie może odkryć ze nią nie jestem. A tłumaczyć się ze związków średnio mam ochotę, zwłaszcza ze aktualnie jestem sama. Na wizytę idę oczywiście sama. Napewno lekarz zleci jakieś badania. W związku z nimi pytanie (podejrzewam ze dla niektórych wręcz śmieszne) czy na jakimkolwiek badaniu jest wzmianka, informacja o dziewictwie lub jego braku? Dziękuję za góry za odpowiedzi i wyrozumiałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co Ty ? Nic takiego nie ma na żadnym badaniu więc spoko ... a co do Twojego dziewictwa, jesteś dorosła to mama nie powinna być zdziwiona gdyby się nawet dowiedziała że nie jesteś .. To Twoje intymne i osobiste sprawy i nie musisz nikomu o nich opowiadać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
Tak, oczywiście masz rację, ale strasznie nie mam ochoty na jej natarczywe pytania, a wiem ze to będzie nieuniknione w jej przypadku, dzięki za odpowiedź:) mam nadzieje, ze rzeczywiście nigdzie nie bedzie to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nie sądzę, żeby pisanie o tym gdziekolwiek było konieczne, tym bardziej, że jesteś pełnoletnia.Masz prawo do intymności, a lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy.Twoja mama nie ma prawa do informacji o Twoim badaniu.Jeśli bardzo się tego obawiasz, poproś dodatkowo lekarza o zachowanie dyskrecji.Nie martw się, będzie dobrze.Rozumiem Cię.Moja mama też jest bardzo dominującą osobą i też chce wiedzieć wszystko o moim życiu małżeńskim (a szczególnie zawsze mnie podejrzewa, że jestem w ciąży-nie jestem).Poza moim mężem jedyną osobą, z którą mogę szczerze porozmawiać o tych sprawach, jest właśnie mój ginekolog.Agata Christe pisała, że kobieta zawsze powinna móc zaufać swojemu lekarzowi, swojemu spowiednikowi oraz swojemu prywatnemu detektywowi.Widzisz, lekarz to prawie jak spowiednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
Nie martwię się tym, że on o czymś jej powie, ponieważ mieszkamy w różnych miastach, mamy roznych lekarzy, a na nieszczęście wpadnie w przyszłym tygodniu i pewnie będzie pytać czy dostałam jakieś wyniki czy może zobaczyć, dlatego chciałam zapytać o istnienie takowej wzmianki na JAKIMKOLWIEK badaniu ginekologicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nie wydaje mi się.Kiedy zaczęłam chodzić do ginekologa, miałam 17 lat i byłam dziewicą.Nigdy na żadnym dokumencie tego nie wspomniano.Podobnie jak wtedy, gdy zaczęłam już współżycie.I to nawet wtedy, gdy poszłam do doktora, który jest bardzo gorliwym katolikiem.Wprawdzie delikatnie mi zasugerował, że bezpieczniej jest z tym zaczekać do małżeństwa, ale nikomu nie zdradził mojej tajemnicy, ani nigdzie tego nie napisał.A bardzo się bałam, ponieważ poszłam do niego z przyjaciółką ze wspólnoty i martwiłam się, że ona zacznie się dopytywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie, nie. Coś Ty, nigdzie nie ma tego napisane :-) Spokojnie , a mama niech w końcu zrozumie, że jesteś już dojrzałą kobieta !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
Dziewczyny, ślicznie dziękuję za odpowiedzi i za nie zlinczowanie są pytanie dość głupie jak widać, ale nurtujące. Przyznam szczerze ze trochę się denerwuje przed jutrem, napewno czeka mnie bura za to, że dopiero teraz pierwszy raz. No cóż, właściwie to zmusił mnie grzybek zalapany na basenie w zeszłym tygodniu, już trochę podleczony. Jak się przygotować do badania ? Kąpiel, depilacja ? Kalendarzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
Może macie jakieś przykre doświadczenia? Wiem że idę do kobiety, była u niej koleżanka, wyszła z bura za to, że pierwsza wizyta po dwudziestce, nie byla zbyt mila i delikatna ale zrobiła co trzeba, cytologia etc. Kurcze, słyszałam pochlebniejsze opinie o facetach ginekologa chyba niż babkach, ale to jedyna dostępna na jutro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykąp się, najlepiej przed wizytą- będziesz się wtedy czuła bardzo świeżo :-) Możesz posmarować się tam jakimś fajnie pachnącym balsamem- będziesz miała pewność, że ładnie pachnie :-) Depilacja dla Twojego własnego samopoczucia :-) Ja bym się wydepilowała, bo czułabym się bardziej komfortowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Kąpiel jak najbardziej.Depilacja nie jest konieczna.Kalendarzyk (czy też inne zapisy obserwacji) Ci się przyda, bo lekarz na pewno zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki, o jego długość i regularność, być może o ostatnie współżycie.Bo jeśli złapałaś infekcję" przed rozstaniem z chłopakiem, to i on powinien poddać się leczeniu.Zapyta Cię także o stosowaną (lub planowaną) metodę antykoncepcji.O plany w sprawie posiadania dzieci w przyszłości.Nawiasem:kalendarzyk nie jest dobrym pomysłem.Ja stosuję inne metody naturalne plus prezerwatywy w dniach płodnychByć może wykona wymaz cytologiczny -nie bój się, to badanie nie jest bolesne.Możesz też poprosić lekarza o zbadanie piersi.To chyba tyle.Nie bój się.To jak u dentysty, tylko fotel trochę inny.;)Ps.Zawsze proś lekarza, żeby Ci wytłumaczył, co robi i dlaczego.Możesz też zaprotestować, gdyby coś Cię zaniepokoiło (na przykład bolało).Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
Właśnie poczytałam kilkanaście opinii w internecie na temat tej lekarki - jednym słowem tragedia. Jednej chciała wypalić nadzerke, bo pomyliła z ciążą, druga przyjmowala przy otwartych drzwiach, jak się zasugeruje zmianę ręcznika papierowego z kozetki to wybucha złością. Jednym słowem wszystkie jak jeden mąż powtarzają : niemiła, nierozmowna, chamska i bardzo bolesne badania. Niestety jutro jest jedyny dzień który pozwala mi ona wizytę ze względu na pracę i zbliżającą się miesiączkę, dzwoniłam rano, teraz gdzie nie zadzwonię to nic na jutro nie znajdę. A wizytę jutro zaliczyć musze. Jestem przerażona, nie wiem jak jutro zareaguje, czy w płacz czy w złośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Trudna sprawa, ale ten raz jakoś wytrzymasz, a na stałe znajdź milszą osobę.Ja np.mam złe doświadczenia odnośnie kobiet-ginekologów, ale i mężczyźni chamscy się trafiają.Jeden taki złościł się, że jestem dziewicą, a inny robił dziwne aluzje...Za to kobiety bywają niedelikatne ("a co niby Cię tam boli, mnie nie bolało!") i opryskliwe.Trzeba uważnie czytać opinie -ale też z poprawką na to, że ludzie są różni i nie zawsze oceniają sprawiedliwie.Zdarzało mi się czytać bardzo pochlebne oceny o lekarzach, których uważałam za kiepskich-i bardzo negatywne o tych, którzy są dobrymi specjalistami.Z lekarzem trochę jak w związku-nie każdy każdemu pasuje.:) Dlatego może nie nastawiaj się od razu na nie.Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka2040
No niestety, inny ginekolog z tej przychodni (z 6 pozostalych) ma najwczesniejszy termin na za tydzień. U tej pani zawsze pełno wolnych miejsc:> no ale tak zrobię. Zacisne zęby, powiem w czym problem, przeżyj***adanie i heja. Dziękuję wam dziewczyny za słowa otuchy, naprawdę jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak błony pozwoli na dokładniejsze badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nie ma za co.:) A nie-dziewice rzeczywiście bada się łatwiej, a samo badanie jest mniej nieprzyjemne.:) Przeżyłam oba sposoby.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×