Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anulka_25_Waw

Badanie USG piersi...

Polecane posty

Gość Anulka_25_Waw

W ktorym dniu cyklu powinno sie wykonywac badanie USG piersi, tak aby wynik nie byl zaklocony przez zmiany hormonalne wywolane cyklem miesiaczkowym? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ja dostałam skierowanie i lekarz nic nie mówił na ten temat :( Nie wiedziałam, że to jest ważne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululo
najlepiej wykonać po zakonczeniu miesiączki, tak na drugi, trzeci dzień. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_25_Waw
Do Lululo Rozumiem, ze masz na mysli drugi, trzeci dzien od ostatniego dnia krwawienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_25_Waw
Do Nacelle Tak, ma to znaczenie, gdyz w czasie cyklu szaleja nam hormonki, a pod wplywem tego, w piersiach zachodza zmiany, ktore moga zaklocac poprawna interpretacje wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululo
tak Anulka, kiedy juz skończy ci się krwawienie- wtedy najlepiej isc, praktycznie zaraz po okresie - tak mi powiedział lekarz bo tez miała usg piersi. Tak samo samodzielne badanie piersi tez powinno sie robic po zakończeniu miesiączki, a nie przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululo
do Nacelle...na upartego usg mozna zrobić zawsze, ale po zakończeniu okresu wynik jest najbardziej wiarygodny; piersi przed okresem są przeważnie nabrzmiałe, jakby "spuchnięte" (przynajmiej ja tak mam), i wtedy czasem badając się łatwo pomylic cos co jest gruczołkiem z guzkiem. Mi takie zgrubienie ginekolog stwierdził w ostatni dzien okresu (podczas badania okazało sie ze to własnie taki gruczołek), dlatego lepiej zawsze odczekac z 2, 3 dni i wtedy zrobic badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulla

Ja chodzę na usg  regularnie raz do roku a i tak zawsze się boję, że coś lekarz znajdzie. Badania wykonuję w dobrym gabinecie Sofimed w Krakowie sofimed.pl na nowoczesnym sprzęcie. To tez jest ważne, by odpowiednio wybrać gabinet, nie każdy ma zaawansowany, nowoczesny sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara

Ja wszystkie badania robię w Enel Medzie gdzie mam pakiet, tam też do ginekologa chodzę na Klimeckiego (Krk), lekarz nazywa się Kolka Wojciech, robi wszystkie badania, też USG, jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×