Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadzerka

bardzo wazne

Polecane posty

Gość nadzerka

Mam 2 grupe i nadzerke.Cytologia wyszla prawidlowa.Lekarka z panstwowej przychodni upiera sie ze trzeba koniecznie wypalac.Mam 21 lat i nigdy nie rodzilam.Przeczytalam stos artykulow na temat nadzerki,w wielu jest napisane ze jesli kobieta jest mloda zostawia sie nadzerke.Co o tym sadzicie??? Czy moze powinnam to skonsultowac jeszcze z jakim lekarzem??? Czy ktoras z Was ma nadzerke i lekarz ja zostawil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarka
nie ma racji. po pierwsze 2 grupa jest normalna. to zaden powod do niepokoju. po drugie, wypalanie u mlodej, nierodzacej dzoewczyny jest NIEWSKAZANE!. mozesz miec potem klopoty z ciaza, a poza ttym nadzerka ma to do siebie, ze po porodzie samoistnie sie "cofa" - u mnie tez tak bylo i to jest prawie norma, ze sie cofa sama. lepiej skonsultuj to wypalanie z innym lekarzem, moze bardziej oswieconym niz ta z przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzerka
w szoku bylam jak mi to powiedziala.postawila mnie przed faktem dokonanym i tylko spytala czy chce prywatnie czy panstwowo.powiedzialam ze sie zastanowie,to jeszcze na mnie nawrzeszczala.dziekuje Ci za ta opinie bo jak wyszlam z tej przychodni to caly czas ryczalam jak opetana,tak mnie nastraszyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy nadzerka sama z siebie moze sie cofnac. Moja kolezanka natomiast po porodzie zaniedbala swoja nadzerke i teraz musiala sie udac na jakis zabieg do szpitala. Problem nadzerki nalezy traktowac tak jak problem niezaplombowanego zeba - sam sie nie wyleczy a moze byc tylko gorzej. Najlepiej skonsultuj sie z innym lekarzem - w koncu oni znaja sie najlepiej - niech stwierdzi czy warto sie nia zajac, bo jesli jest malucienka i nie bedzie sie powiekszac to mozna ja zostawic (na jakis czas oczywiscie), TAk czy siak trzeba kontrolowac co sie z nia dzieje. Dziewczyny samo nic z siebie sie nie cofnie. A wypalanka z tego co mi wiadomo to nie doslownie wypalanka mechaniczna. Najlepiej pytac lekarza. I nie sluchac nikogo z kafeterii - bo to nie lekarze i tylko szkody moga narobic - w koncu zadna z osob (lacznie ze mna) ktore sie tutaj wypalaja nie wiedza jak to wyglada u Ciebie. I Tylko lekarz moze cos zaradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno - ja tez jakis czas temu poszlam do przychodni panstwowej i tez pani ginekolog ze szklami jak denka od butelek stwierdzila u mnie nadzerke - zdziwialam sie bo moj lekarz mowil mi ze mam sobie nie dac wmowic ze mam nadzerke. Kiedys mialam. Mam w tym miejscu teraz taki malucienki punkcik - ale ciagle jest taki sam i sie nie powieksza. Poszlam zaraz na konsultacje do mojego lekarza i powiedzial ze nic tam nie ma a ta zmiana ciagle jest taka sama, ze owszem co jakis czas trzeba sprawdzic ale nie trzeba jej wypalac. Wiec rozumiem co czujesz - pani w przychodni zachowala sie bardzo podobnie do tej Twojej lekarki -w ogole nie chciala odpowiadac na moje pytania tylko od razu wypalanka, CZasem sa tacy lekarze ktorym sie wydaje ze latwo mozna pacjenta zbyc i nic nie wytlumaczyc, ale u takich moja noga nie stanie po raz drugi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzerka
wiem.pojde do jakiegos lekarza prywatnie.nawet w glowie mi sie nie miesci zeby ja usuwac,bo chyba bym zwariowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzerka
wiem.pojde do jakiegos lekarza prywatnie.nawet w glowie mi sie nie miesci zeby ja usuwac,bo chyba bym zwariowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkaaa
to, ze nadzerka sie cofa po porodzie to jest fakt i nie trzeba z nim dyskutowaqc. Dlatego normalni lekarze ((moj do takich z pewnoscia nalezy) wystrzegaja sie i ostrzegaja przed usuwaniem jej u nierodzacych kobiet. Jesli jest taka potrzeba, mozna ja potraktowac farmakologicznie. Niestety, trudno stwierdzic, ktory jest zwyjklym naciagaczem, a ktory naprawde dba o dobro kobiety. W Twoim przypadku faktycznie poszukalabym innego lekarza. I nie becz, glupia ;) PS. O nadzerce mozesz poczytac gdziekolwiek i zobaczysz, ze nie taki diabel straszny. Rob sobie regularnie cytologie i badz pod opieka lekarz - to na pewno. Ale zobaczysz, ze po ciazy wszystko wroci samo do normy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkaaa
to, ze nadzerka sie cofa po porodzie to jest fakt i nie trzeba z nim dyskutowaqc. Dlatego normalni lekarze ((moj do takich z pewnoscia nalezy) wystrzegaja sie i ostrzegaja przed usuwaniem jej u nierodzacych kobiet. Jesli jest taka potrzeba, mozna ja potraktowac farmakologicznie. Niestety, trudno stwierdzic, ktory jest zwyjklym naciagaczem, a ktory naprawde dba o dobro kobiety. W Twoim przypadku faktycznie poszukalabym innego lekarza. I nie becz, glupia ;) PS. O nadzerce mozesz poczytac gdziekolwiek i zobaczysz, ze nie taki diabel straszny. Rob sobie regularnie cytologie i badz pod opieka lekarz - to na pewno. Ale zobaczysz, ze po ciazy wszystko wroci samo do normy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkaaa
to, ze nadzerka sie cofa po porodzie to jest fakt i nie trzeba z nim dyskutowaqc. Dlatego normalni lekarze ((moj do takich z pewnoscia nalezy) wystrzegaja sie i ostrzegaja przed usuwaniem jej u nierodzacych kobiet. Jesli jest taka potrzeba, mozna ja potraktowac farmakologicznie. Niestety, trudno stwierdzic, ktory jest zwyjklym naciagaczem, a ktory naprawde dba o dobro kobiety. W Twoim przypadku faktycznie poszukalabym innego lekarza. I nie becz, glupia ;) PS. O nadzerce mozesz poczytac gdziekolwiek i zobaczysz, ze nie taki diabel straszny. Rob sobie regularnie cytologie i badz pod opieka lekarz - to na pewno. Ale zobaczysz, ze po ciazy wszystko wroci samo do normy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×