Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewtajemniczona

Biały śluz- czy to dni płodne?

Polecane posty

Gość niewtajemniczona

Proszę o pomoc bo nie znam się na metodzie objawowo-termicznej, ponieważ stosowałam tabletki, a ostatnio prezerwatywy jako zabezpieczenie. Miesiączkę miałam 20-25 maj, a 27 maja kochałam się z mężem bez zabezpieczenia, bo wiem że po miesiączce są dni niepłodne. Doszło do wytrysku wewnątrz mnie, czy mogę być w ciąży? I czy podczas dni płodnych śluz z pochwy jest biały? Bo taki teraz mam, czy to znaczy że jajeczkuję i nie zaszłam w ciążę? Chciałabym stosować tę metodę ale się boję ciąży, bo mamy jedno dziecko i narazie nie planujemy drugiego. Tabletki nie wchodzą w grę bo źle się po nich czuję i tyję, a prezerwatywy to jak gumowa bariera między nami podczas zbliżenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
więc kto pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
śluc płodny jest przezroczysty raczej. jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
mój cykl trwa zazwyczaj 30 dni, czasem krócej, czasem dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
jeśli miałaś ostatni cykl 30 dni, to 2 dni po okresie to miałaś na bank niepłodne, tylko to jeszcze zależy jak Ci się wacha, bo jeśli np. czasem masz cykl 26,27 dni, to już 2 dni po okresie, to już ryzyko jest średnie zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
no to sprecyzuję 28-30 dni mają moje cykle, choć ostatnio to jakoś się rozregulowałam i jest różnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
ja mam takie same cykle jak Ty, głównie 28 dni. No ale widzę, że nie jesteś pewna ja masz do końca, jak mówisz, że masz różnie, to tuż po okresie już radzę uważać, większa pewność jest 1,2 przed okresem niż po okresie nawet 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
No to mnie pocieszyłaś :( Czyli ten biały śluz który mam teraz wcale nie musi oznaczać owulacji i dni płodnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
czy dobrze licze, że Ci dziś przyada 12 dzień cyklu? jak 12 dzień, to za wcześnie na owolucję, nawet przy 28 dniach cyklu. opisz śluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
Nie jestem smarkulą, już pisałam że jestem mężatką i mam jedno dziecko, ale naturalne planowanie rodziny jest mi obce, dlatego pytam. Wiem , ze pampersy są drogie, dlatego nie kupuję oryginalnych tylko Dada z biedronki po 18.99 bo wcale nie są gorsze :P Mleko Bebilon Pepti jest po 25 zł za puszkę, vibovit bobas duży 12zł, obiadki Gerbera po 3.80 słoiczek, krem do pupy po 7.56, chusteczki nawilżane dzidziuś 6.50 paczka, i Ty mi mówisz że dziecko kosztuje... Ameryki nie odkryłaś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
śluz jest koloru mlecznego, ciągnący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
znalazłam swój kalendarzyk- w kwietniu miałam miesiączkę 21-26, w maju 20-25, więc policz proszę który to dzień cyklu. A rozregulowały mi się cykle po tym jak 2 miesiące temu miałam wypalaną nadżerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
jak mleczny to raczej na pewno nie owolucja. teoretycznie jesli miałaś dwa ostatnie cykle po 28,30 dni, to według mnie raczje szanse na ciąże po miesiączce 2 są małe, ale też nie wiadomo czy Ci się juz gospodarka hormonalna po tabletkach unormowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewtajemniczona
oj tabletki to przestałam brać już w grudniu czy styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
wedlug mnie dzis masz 14 dzien cyklu (a sadzac z tych dwoch poprzednich wychodzi na to ze masz 28-30 dniowe cykle czyli w normie)... Skoro dzis 14 dzien to raczej to owulacja, a kochalas sie 8 dnia, wiec... mysle, ze szanse na zajscie sa nikle... poczytaj artykuly na tej stronce co podalam wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
wiesz, to wcale nie jest tak długo 6 miesięcy, 6 cykli od nie brania tabletek. jak nie checie mieć dziecka, to radzę uważać, nawet tuż po okresie, być może niedługo będziecie mogli na więcej sobie pozwalać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
no tak dziś masz 14 dzień cyklu teoretycznie. a odczuwasz może zazwyczaj bóle owolucyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
najpewniejszy przy określeniu owlucji jest ból owolucyjny, ja go prawie zawsze odczuwam i zawsze wiem kiedy mam owolucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
tak myslisz anii, ze wyznacznikiem owulacji jest bol?? ale podczas zazywania pigulek nie zawsze sie on pojawia jak i bol podczas okresu... kiedys silniej odczuwalam nadchodzaca owulacje, teraz slabo, wiem tylko, ze ja mam, bo moje cykle trwaja rowno 28 dni od kiedy jestem na pigulkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
no tak, tylko ja pisze pod kątem niewtajemniczonej, bo ona nie bierze tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
masz racje, szkoda tylko ze niewtajemniczona zamilkla bo myslalam ze jej pomozemy:( w kazdym razie w dni plodne sluz jest przezroczysty i ciagnacy, ale czy on rowniez jest miernikiem owulacji w przypadku nieprawidlowosci w cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
M***: czy uważasz, że 1 dzień cyklu powinno się liczyć od dnia gdy jest tylko małe plamienie, jeszcze nie właściwy okres, czy od dnia gdy krawi się obficie? bo ja wczoraj miałam plamienie, a według mojego cyklu dziś powinnam dostac okres i dziś dopiero mam obfite krawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
ano zamilkła.właśnie tego nie jestem pewna, czy i jaki śluz gdy ma się nawet trochę nieregularne cykle jest objawem płodności. ale jakoś myślę, że ona nie jest w ciąży. a Ty jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
z tego, co rozmawialam z moja lekarka 1 dzien cyklu to okres, a okres zaczyna sie czasem wlasnie plamieniem, wiec wedlug mnie wczoraj zaczal Ci sie okres, a dzis sie rozwija... ja biore pigulki i tez zaczyna mi sie znikomym plamieniem, by rozwinac sie we wlasciwie krwawienie... znam Cie z innych postow, ale nie pamietam czy bierzesz pigulki, bo to, ze dzis powinnas wedlug obliczen dostac okres niczego nie dowodzi, moglas go po prostu dostac wczesniej na poczatku tez tak mialam, ze okres zawsze mialam w srody, potem dlugi czas we wtorki, a teraz od kiedy biore jeanine - w niedziele... organizm ludzki to nie automat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
jestem pewna prawie na 100 % ze niewtajemniczona nie jest w ciazy... nawet przy nieregularnosci cyklow, przeciez ona sie wtedy kochala w 8 dniu!! mialam taki podobny przypadek, myslalam, ze moze pigulka zawiodla (mam takie swoje schizy), okres mi sie nie pojawil, ale tak ponoc jest przy moich pigulkach, ze nastepuje silna blokada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
nie biorę tabletek. wiesz, to mnie nie martwi jeden dzień w to czy w to przesuniecia, tylko tak przy określeniu cyklu, to chcę sobie roztrzygnąć, bo teraz wyszedł mi cykl 27 dni, a zazwyczaj mam 28, rzadko 29,30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
ja miałam sytuację, w środę nie mieliśmy gumki i chcieliśmy kochać się bez żadnego zabezpieczenia, no ale ja się nie zdecydowałam, w sumie następnego dnia dostałam okres, także wpadki by raczej na pewno nie było, no ale psychicznie nie byłam na to gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
Jeśli różnica między najdłuższym a najkrótszym cyklem wynosi do siedmiu dni, traktujemy je jako cykle regularne. Jeśli różnica ta mieści się w granicach 8 do 20 dni, to takie cykle traktujemy jako cykle umiarkowanie nieregularne. Dopiero gdy różnice w długościach wynoszą ponad 20 dni, możemy mówić o cyklu nieregularnym. Nieregularności te spowodowane są różną długością okresu poprzedzającego jajeczkowanie, ponieważ poowulacyjna faza temperatur wyższych (tzw. faza lutealna) trwa w każdym cyklu tyle samo, chociaż różnie u różnych kobiet. Normalna (to znaczy nie wpływająca na płodność) długość fazy lutealnej waha się pomiędzy dziesięcioma a szesnastoma dniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M***
jesli wczoraj - przyjmijmy, ze to jest okres - zaczelo sie plamienie to w srode moglas kochac sie bez zabezpieczenia, ale powiem Ci jedno, podziwiam szczerze pary, ktore kochaja sie na luzie bez zabezpieczen... moja kolezanka 10 lat stosowala stosunek przerywany (wg mnie facet moze sie nerwicy nabawic;)) i nigdy wpadka sie nie zdarzyla... ja nie dosc ze biore pigulki to jeszcze dodatkowo z gumka... ON nigdy mnie nie namawia do tego, by bez, szanuje moje obawy, ale chcialabym choc raz w pelni MU sie oddac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Wiesz ostatnio mam takie poglądy na zabezpieczenie, że gumka powinna nas chronić, także kochamy się w dni niepłodne czy płodne tylko z użyciem prezerwatywy, ciąża nie będzie dla nas żadną tragedią. Na stosusnek przerywany, to bym nie mogła się zdecydować, bo bym nie mogła patrzeć jak on się męczy. Tabletek nie chcę brać. Długo bierzesz tabletki? Musisz się odważyć bez gumki, może na początku w dni, kóre są ewidentnie niepłodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×