Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

bole jajnika

Polecane posty

Gość gość

Od pewnego czasu boli mnie lewy jajnik bylam z tym u lekarza zrobila mi cytologię wynik juz jest wizytę mam w poniedziałek miałam robione usg ibnic nie wyszlo a boli mnie dalej co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zaburzenia hormonalne.Jajeczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego tak może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I od czego to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ból jajnika może wskazywać na trudności z owulacją.Albo na torbiel, która się czasami tworzy na jajniku na skutek zaburzeń hormonalnych.Czasami może to być też skutek jakiejś infekcji, zapalenia (infekcje pochwy czasem przenoszą się dalej).W rzadkich przypadkach występuje też ciąża pozamaciczna.Normalny ból jajnika (taki, który występuje w okolicy owulacji) nie powinien trwać dłużej, niż 3-4 dni i ustępować po łagodnych środkach przeciwbólowych (takich jak paracetamol) i rozkurczowych (no-spa).Pomaga też ciepła kąpiel i ciepły (nigdy gorący!) termofor.Jeżeli jednak ból jest silny, trwa dłużej niż 3 dni albo towarzyszą mu inne objawy, jak gorączka, zawroty głowy, kłopoty z wypróżnieniem, wymioty, bóle pleców czy krwawienie-pędź do lekarza.Kiedyś cierpiałam taki ból przez blisko tydzień.Już podejrzewałam u siebie zapalenie wyrostka (u kobiet bywa to mylone z bólem jajnika).Lekarka jednak po badaniu orzekła, że to "tylko" jajnik.Zaleciła długie kąpiele w ciepłej wodzie i środki rozkurczowe.Pomogło, bo jak widać żyję do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy na pewno boli Cię jajnik? Mnie też 2 lata temu "bolał jajnik", bolał i bolał przez przez prawie tydzień. Niestety pewnej nocy okazało się że to nie jajnik mnie bolał, tylko moczowód obok jajnika, który przyblokował się kamieniem nerkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jajnik ale miała robione usg i nic nie ma nie wiem.co wyszlo z cytologi ale ciekawi mnie czy to nie ciąża bo jak dzwonilam po wynik to pielegniarka zasugerowala a miesiaczkuje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale usg miałaś przez powłoki brzuszne czy dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG miałam dopochwowe robione ale tez miesiaczkuje normalnie a boli mnie juz okolo 2 misiecy dlatego chce cos z tym zrobić bo wieczorem tez mi sie brzuch twardy robi a myślałam ze na tym usg cos wyjdzie ale powiedział że nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy przez zrobienie cytologi można stwierdzić ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na dopochwowym nie wyjdą kamienie, ani wyrostek. nie, cytologia nie wykryje ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ciekawi mnie co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zrób może "normalne" (przezbrzuszne) usg wszystkich narządów jamy brzusznej, bo to może być wiele rzeczy, nie tylko problem ginekologiczny.Układ moczowy, albo coś w jelicie, albo nawet wątroba.U kobiety różne bóle można pomylić z bólem jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×