Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak miesiączki

Polecane posty

Gość gość

Witam. Postaram się jak najlepiej opisać mój problem. Mam 15 lat i problemy z okresem odkąd pamiętam. Pierwszej miesiączki dostałam w wieku 10 lat. Od zawsze występowało u mnie bardzo obfite krwawienie. Niestety jeszcze nigdy od tych pięciu lat nie było sytuacji, aby moja miesiączka była regularna. Co więcej, przerwy między krwawieniami trwały bardzo długo. Zdarzyło się nawet 1,5 roku. W zeszłym roku w kwietniu dostałam plamienia i trwało niepokojąco długo, bo aż 3 miesiące. Oczywiście o wszystkim informowałam mamę. Ona starała się umówić mnie na wizytę do ginekologa. W końcu się udało i w sierpniu miałam swoją pierwszą wizytę. Niestety na miejscu okazało się, że mam polipa szyjki macicy oraz torbiel na jajniku. Dostałam skierowanie do szpitala. Dzień po badaniu dostałam bardzo silnego krwawienia. Wylądowałam w katowickiej Ligocie. Leżałam tam 3 dni, zostałam przebadana przez wielu profesorów i wszyscy stwierdzili, że wszystko ze mną w porządku. Wróciłam do domu. Od tamtego czasu nie przydarzyło mi się żadne krwawienie. W listopadzie udałam się do poradni ginekologicznej dla dzieci. Tam pani doktor przepisała mi luteinę. Brałam ją przez 2 cykle, bowiem za drugim razem miesiączka już nie wystąpiła. Po 94 dniach oczekiwania znowu wylądowałam w poradni. Tym razem pani kazała na okres oczekiwać. Od ostatniej miesiączki minęły 143 dni, a ja dalej czekam. I teraz moje pytanie. O co może chodzić? Tarczycę miałam badaną, wielokrotną morfologię i wszystko jest w normie. Mam teraz zlecone jeszcze kolejne badania na hormony, ale w tym wypadku krew należy pobrać w którymś dniu cyklu. Niestety nie mogę tego cyklu kontrolować, bo nie mam miesiączki... Co mam zrobić? Czekać dalej na okres czy może zgłosić się do innego lekarza? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Myślę, że u osób tak młodych tego typu problemy często się zdarzają.Wiesz, spróbuj może obserwować swoje ciało.To zawsze można zrobić, nawet kiedy masz problemy z okresem.Ja mam 40 lat i też odkąd pamiętam miałam nieregularne cykle, leczenie hormonalne nie przyniosło efektu.A mimo to urodziłam szczęśliwie troje zdrowych dzieci.Spróbuj notować, czy obserwujesz jakąś wydzielinę (gęsta, biała lub żółta-albo rzadka, mokra, przeźroczysta).I mierzyć temperaturę, w ustach, codziennie o tej samej godzinie.Jeśli śluz się wcale nie zmienia (albo nie ma go wcale) a temperatura jest cały czas niska (36,6 albo mniej)-to znaczy, że w ogóle nie masz owulacji.Jeżeli pojawia się mokry rzadki śluz, a temperatura lekko wzrasta (o 2 kreski lub więcej)-to znaczy, że owulacja się odbyła.I wtedy miesiączka powinna wystąpić za 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×