Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćiara901

Brak owulacji, wyznaczanie dni plodnych

Polecane posty

Gość gośćiara901

Witam Kobietki Staramy sie z mezem o dziecko, zaczelismy od marca to krotki okres czasu wiem. Bywalam u roznych ginekologow kazdy powtarzal ze wszystko jest ok ale wciaz nie bylo widac nadchodzacej owulacji. Tabletki rzucilam poltora roku temu, 8 miesiecy temu na jednej z wizyt bylo mnostwo pecherzykow po obu stronach (ale wtedy nie moglismy pozwolic sobie na dziecko) dzis lekarz mowi o jakiejs "blokadzie". Na testy owulacyjne wydalam juz sporo i tylko raz pokazalo dwie kreseczki ale nie dalo to rezultatu. Zastanawiam sie nad kupnem lady comp baby, czy ktoras z Was ma doswiadczenie z tym komputerkiem badz mogla napisac mi jak radzicie sobie z rozpoznaniem owulacji? Temperatura i sprawdzanie sluzu? Dodam ze po odstawieniu tabletek okresu nie mialam nawet po 2-3 miesiace a teraz pojawia sie nawet co 2 tygodnie. Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co 2 tyg. mozesz miec raz plamienie/krwawienie poowulacyjne a po kolejnych 14 dniach, ten odstep jest staly, krwawienie miesiaczkowe. Zajrzyj do ksiazek, zaloz kalendarz i nanos regularnie temp. i rodzaj sluzu i obfitosc-dlugosc krwawienia. Te dane i tak bedziesz musiala wprowadzac najpierw do komputera, ktory w porownaniu z duza liczba podobnych do Twojego cykli, oszacuje Twoj. Rownie dobrze mozesz robic to sama. Jest duzo dobrych poradnikow nt. obu metod ustalania plodnosci. Jezeli z medycznego punktu widzenia nie ma problemow to i tak na Tobie spoczywa poznanie wlasnego organizmu i zglebianie tej wiedzy. Dasz rade! Ja staralam sie o zajscie w ciaze 6 m-cy z uzyciem tylko metody sluzowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duzo pęcherzyków na obydwu jajnikacj może świadczyć o pcos. Idź do innego gina i zrób monitoring cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiara901
Dziekuje za odpowiedzi i wsparcie to bardzo mile:-) W takim razie kupie dzis w aptece termometr i zaczne od jutra, ale gdzie najlepiej sprawdzac temperature? I jak rozumiem od razu po przebudzieniu? Jestem w tym temacie kompletnie zielona. Przyklad okres 18.04-22.04 wizyta u gin 28.04 nic, plamienie 1.05 wizyta u gin 2.05 dalej cisza. 4.05 okres do dziś paski owulacyjne rowniez nie pokazuja owulacji. Czy ktoras moze tez miala tak rozregulowany cykl? Co do pcos mysle ze ten temat moglabym poruszyc z lekarzem racja. 23.05 mam kolejna wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małagonia_
Jeśli są problemy z owulacją, to słyszałam, że Inofem jest dobry http://www.inofem.pl/ . Ma w składzie mio-inozytol, który właśnie pobudza owulację, reguluje cykl, poprawia jakość komórek jajowych. Warto dopytać ginekologa. Ma oprócz tego kwas foliowy, który wiadomo trzeba brać przed i w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Najwygodniej mierzyć temperaturę w ustach, ale można też w pochwie lub w odbycie.Komputer cyklu pomoże Ci analizować objawy (najtańszy jest OvuComp), ale polecam też mikroskop owulacyjny ze śliny (Donna lub Afrodyta).Pokazuje nie tylko sam fakt owulacji, lecz także dni płodne.Warto też zainstalować aplikację NFP Sympto Plus na telefon-zapisywać w niej swoje obserwacje, wybierając jako cel obserwacji "starania o dziecko." Będziesz wtedy otrzymywać od programu wiele przydatnych wskazówek.Ja go używam od lat antykoncepcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×