Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość castagnus

CASTAGNUS a skutki uboczne

Polecane posty

Gość castagnus

mam pytanie do dziewczyn bioracych Castagnus... czy oprocz skutków ubocznych jakie sa w ulotce mialyscie tez jakies inne problemy w zwiazku z braniem tego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castagnus
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castagnus
żadna nie miala skutków ubocznych? czy Zadna nie brała Castagnusa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takkkkkk....
brałam i nie miałam zadych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to sa ziolowe leki
a moze sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castagnus
no wlasnie ziolowe! a mnie zaczely bardziej bolec piersi, sutki sa jakby spuchniete i zrobila sie taka dziwna otoczka... dotknac sie nie moge tak bolą! a na dodatek wywala mi brzuch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castagnus
juz nie wiem co robić...brać dalej? czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiekladorotka
widze ze jestescie doswiadczone w tych sprawach wiec przedstawie swoj problem i prosilabym o jakas pomoc napisze wszystko krok po kroku - pod koniec lutego tego roku kochalam sie z chlopakiem i rzekomo do wytrysku doszlo pozamna (ale zawsze cos moglo uciec przed wyciagnieciem) wzielam postinor duo nie mieszczac sie w 72 godzinach, po okolo 4 dniach od wziecia postinoru dostalam okres (w dzien w ktorym dostalam okres bylam u ginekologa ktory przepisal mi castagnus na ustabilizowanie okresu) , po okolo 2 tygodniach od stosunku zrobilam test ciazowy (wynik negatywny), w marcu okres spoznil mi sie okolo 4-5 dni (w tym czasie zrobilam test i wynik byl negatywny) ale przyszedl i byl normalny, w kwietniu okres dostalam i byl bardzo obfity ze mi to przeszkadzalo, kwietniowy okres skonczyl sie 16 i od tamtego czasu nie mam okresu, w maju powinnam dostac miesiaczke 9 kiedy zaczol mi sie okres spozniac przestalam brac castagnus, to z dzisiejszym dniem liczac to juz 3 tygodnie i 2 dni okres mi sie spoznia, mam bole w podbrzuszu raz po lewej raz po prawej stronie, zawsze mialam tak ze przed okresem mialam sluz bialy pozniej stopniowo sie on zabarwial na brunatno az wkoncu przychodzila miesiaczka teraz sluz zabarwil sie leciutko i tak wszystko sie zatrzymalo, od wczoraj zaczely mnie bolec piersi i sa jakby nabrzmiale, sa wszystkie objawy okresu ale jego samego brak i w tym miejscu chcialam zapytac: - czy to ciaza ? - czy to moze jakas choroba ? - czy przerwanie kuracji castagnusem moglo spowodowac takie anomalia ? z gory dziekuje za odpowiedz i bardzo was wszystkie pozdrawiam i caluje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmm18
własnie ostatnio miałam podobnie. po skonczonej miesiączce w ubiegłym miesiącu zaczełam brac castagnus na uregulowanie. z racji że waże więcej niż 60 kg brałam dwie tabletki. w tym miesiącu powinnam dostać 7 maja miesiączki niestety sluz zmienił barwe i konsystencje 7 maja, zaś 8 miałam tylko odrobine leciutko okres ale tak mało że prawie nic, nastepne dwa dni miałam tylko brunatny sluz. miedzy okresami wspołzyłam z chłopakiem ale zabezpieczalismy się. i teraz się zastanawiam czy moge byc w ciązy, czy może to byś skutek zbyt dużej dawki castagnusa. kiedyś brałam 1 tabletke i wszystko było ok. a ważyłam tyle samo (brałam 1 bo nie doczytałam że przy mojej wadze powinnam brać 2.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elita 82
dziewczynki drogie zrobcie test bo zadna wam nie powie czy jestescie w ciazy castagnus moze opoznic okres czesciej slyszlalam ze opoznia lub przyspiesza niz reguluje:) poza tym musicie wiedziec ze to lek dla pragnacych dzieci:) wiec ten lek robi wszystko co trzeba zeby w ciaze zajsc:) wiec nie zdziwilabym sie jakbyscie byly w ciazy bo on podnosi plodnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonia@buziaczek.pl
ja miałam po castagnusie wysyp pryszczy niestety :( Poza tym nie zauważyłam póki co nic niepokojącego... Teraz już nie biorę tego leku, zostało mi jedno nie ruszone opakowanie... Jeśli któraś z Was jest z Poznania i zażywa te tabletki, to chętnie oddam moje zbędne opakowanie za tabliczke czekolady (zawsze to taniej niż w aptece^^) mail: leonia@buziaczek.pl Pozdrawiam i zdrowia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani endokrynolog przepisała mi go na zminimalizowanie objawów PMS i wyregulowaniu jako tako progesteronu i prolaktyny, ponieważ na leki na jej zbijanie nie reagowałam dobrze. Odstawiłam po 2 opakowaniu, ze względu na ogromne nudności, migrenowe bóle głowy-które nie przechodziły nawet po tabletkach przeciwbólowych, krostki,duże huśtawki nastrojów itd. jeśli chodzi o ból piersi i podbrzusza działa świetnie, jednak totalnie rozregulował mi cykle. Jestem około 1,5 tyg. po odstawieniu, dostałam ''okres'' po 42 dniach i jest niesamowicie skąpy. za parę dni mam badania na poziom wszystkiego, więc zobaczymy. jeśli chodzi o samopoczucie (huśtawki nastrojów + inne zdrowotne typu nudności) jestem bardzo niezadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja po pierwszej tablletce zapadłam w ,,spiaczke,, 10 godzinną , i czułam sie strasznie po przebudzeniu i cały dzień. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam Mastodynon N, zawierający niepokalanek mnisi na mastopatyczne piersi jakieś 20 lat temu. Pomogło, skutkiem ubocznym było wyregulowanie miesiączki na jakiś czas. Co do dnia i godziny dostawałam okres, dokładnie co 28 dni i to o wiele mniej bolesny niż zwykle. Teraz biorę Castagnus tym razem z powodu bolesnej miesiączki, skutkiem ubocznym jest mniejszy PMS, mniejsza tkliwość piersi przed okresem. Zaznaczam, że jestem typem z wydłużonym cyklem, normalnie mam okres co 30-35 dni. Więc może niepokalanek lepiej działa na typ prostagenny. Nie wiem, gdybam sobie. Żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam u siebie, ani tych wymienionych w ulotce Mastodynonu, ani Castagnusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka3536
Ja zaczelam brac castagnus bo mialam bardzo bolesne miesiaczki i mdlalam. Pierwsze opakowanie zaczelam w drugi dzien @. Nastepny okres byl super,skapy ,troche bolalo ale dalam rade. Teraz jestem w trakcie trzeciego opakowania i dzis dostalam okres po 37 dniach dopiero,brzuch boli jak cholera i czuje sie slabo,leze w lozku. O co tutaj chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie nie pasuje Ci one, ja wypróbowałam ze 4 rodzaje pigułek zanim dobrałam odpowiednie dla siebie. Obecnie za namową ginekologa stosuje dodatkowo osłonę w postaci harmonelli, która chroni serce, wątrobę, dodaje energii i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszon1976
W pierwszych dwoch dniach bylam senna a teraz jest Oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak castagnus wpłynął u Was na wagę ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasinek90

Piszę z nadzieją że wątek odżyje i znajdę tu kolejne dziewczyny walczące o dziecko. Mam już jednego synka 4 latka i od 2 lat staramy się o rodzeństwo dla niego. Jakieś pół roku temu robiłam badania i były ok, prolaktyna w górnej granicy ale mieszcząca się w normie. Później nie robiłam kolejnych badań bo mój gin powiedział że za bardzo chce (tak samo było z pierwszą ciążą-udało się po roku starań ). Wyczytałam sobie o leku castagnus i biorę go 21 dni, dziś jest 27 dc, więc nie zaczęłam od początku cyklu tylko po okresie. Popijam też pokrzywe. Parę dni temu zaczęłam czuć lewy jajnik, nie był to ból, po prostu czułam że coś się dzieje. Natomiast dziś od rana czuje taki lekki ból w podbrzuszu, jakby rozlany po całości. Ciekawi mnie czy przyjdzie @, a zwykle jest w 27-29 dc. Dodatkowo jestem senna okropnie, pewnie po tabletkach. Nie proszę o wróżenie mi czy się udało zajść, po prostu chętnie bym poplotkowala z innymi😉wymienila poglądami i przejściami. Pozdrawiam i czekam 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusiak

Hey tez mam ten problem ze okres się spóźnia 4dzień test robiłam ale negatywny... wiec chyba nie cisza aczkolwiem test może wyjsc dopiero ostatniego dnia miesiączki tak miala moja koleżanka wiec sama nie wiem czy sie nie nakręcam...a co do brzucha nie boli ale czuje jakies dziene parcie wiec wiecie nie wiem nic😯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka

ja brałam, ale krótko i nic sie nie działo. Ale tak się wyluzowałam że pojawiła się ciążą heh jeszcze w między czasie kontrolowałam swoja owulację testerem afrodyta no i ciąża była miłym zaskoczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Hej Dziewczyny,  ja mialam nieregularne miesiaczki i zdecydowalam sie na te tabletki.  Bylam bardzo zadowolona, bo cykle mi sie wydluzyly do prawie 30 dni, niestety po ostatniej tabletce czekam na okres do dzis.  Jestem w 85 dniu cyklu, miesiaczka zatrzymala sie i juz nie wiem co robic. Oczywiście bylam u lekarza,  wszystkie badania ok, plus krew i hormony.  Dostalam Duphaston po 1 tabletce przez 10 dni. Skonczylam go brac 11 dni temu... Podobno okres powinien pojawic sie do 10 dni od ostatniej tabletki, ale u mnie nadal nic. Jestem zalamana, co robic? Czy ktos mial podobnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×