Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tacca

chcę już być w ciąży,a tu wciąż nic..-może jakieś badania?

Polecane posty

Gość tacca

przez kilka lat zabezpieczałam się żeby nie "wpaść",potem przez 2 lata liczyłam się z ewentualnym "ryzykiem"zajścia,a teraz od kwietnia kochamy się "z premedytacją" i nic:( mam tyłozgjęcie,co zdaniem lekarza ciut sprawę utrudnia,ale nie uniemożliwia zaczynam jednak tracić nadzieję i zastanawiam się nad jakimiś konkretnymi badaniami-czy ja w ogóle jestem płodna? Lekarz twierdzi,że jeśli po 3 m-cach nie zajdę,to ewentualnie wtedy. Jeśli któraś z Was miała lub ma podobny dylemat proszę o poradę, jakie badania Wam zlecał,itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też się staram
o bobasa:)) i podobna sytuacja :( tylko ja zwalam winę na stres:( bo tak naprawde odkąd się staramy,to się żadziej kochamy:(:( a co miesiąc wielki płacz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa
Staramy się z mężem o dzecko od roku.Lekarz po pół roku stwierdził ,aby poczekać do roku i wtedy można zacząć jakiekolwiek badania.Zaczeliśmy od badań męża i badania nas przeraziły....Moja rada zacznij od zbadania nasienia męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania
ja też proszę o pomoc! próbujemy od 7 m-cy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykre ale możliwe
Nie możesz zajść w ciążę? Przyczyną może być nieregularna owulacja, która uniemożliwia ustalenie dni płodnych, albo jej brak. Wpływa na to wiele czynników, które zaburzają gospodarkę hormonalną. Zanik owulacji może nastąpić w każdej chwili. Sama tego nie rozpoznasz, a konsekwencją będzie zaburzenie twojej płodności. Oznacza to, że możesz mieć trudności z poczęciem dziecka. Terminu jajeczkowania nie rozpoznasz sama. Jedynym symptomem, który może świadczyć o owulacji, jest niewielki ból w dole brzucha albo krótkotrwałe plamienie w połowie cyklu. Sygnałem, że owulacji nie było, może być nasilenie fizycznych dolegliwości PMS-u, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli masz nabrzmiałe, obolałe piersi, czujesz się spuchnięta, a twoje miesiączki są nieregularne, może być to sygnał, że masz cykle bezowulacyjne. zobacz więcej :INTERIA.PL-SAMO ZDROWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radzę zbadać hormony
Zwłaszcza LH i ten drugi, idz do endo. LH świadczy o owulacji. Zbadaj jeszcze Prolaktynę (za wysoka to bezplodnosc). Za niski estradiol tez niedobrze. HORMONY REGULUJA CALY CYKL i doprowadzaja do owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisa 25
Ja tez nie umiałam zajsc w ciąże przez 10 m-cy chodziłam po lekarzach szukajac pomocy Własnie ta chęć posiadanie dziecka była przeszkoda dlaczego nie potrafiłam zajsc w ciąże Zrobiłam badania hormonalne w róznych dniach cyklu i nie poszłam po wyniki bo już byłam w ciąży a juz zwatpiłam Bardzo dobry jest zabieg histeroskopii w szpitalu lub klinicwe jednego dnia który bobuda i przetyka jajowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisa 25
Ja tez nie umiałam zajsc w ciąże przez 10 m-cy chodziłam po lekarzach szukajac pomocy Własnie ta chęć posiadanie dziecka była przeszkoda dlaczego nie potrafiłam zajsc w ciąże Zrobiłam badania hormonalne w róznych dniach cyklu i nie poszłam po wyniki bo już byłam w ciąży a juz zwatpiłam Bardzo dobry jest zabieg histeroskopii w szpitalu lub klinicwe jednego dnia który bobuda i przetyka jajowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisa 25
Ja tez nie umiałam zajsc w ciąże przez 10 m-cy chodziłam po lekarzach szukajac pomocy Własnie ta chęć posiadanie dziecka była przeszkoda dlaczego nie potrafiłam zajsc w ciąże Zrobiłam badania hormonalne w róznych dniach cyklu i nie poszłam po wyniki bo już byłam w ciąży a juz zwatpiłam Bardzo dobry jest zabieg histeroskopii w szpitalu lub klinicwe jednego dnia który bobuda i przetyka jajowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacca
byłam u ginekologa,cykle mam regularne,teraz będę mierzyć temperaturę i robić wykres-to niby ma mi pomóc w nabyciu pewności,że jajeczkuję, mam do Was pytanie,lekarz zastanawiał się czy nie przepisać mi b...coś tam=na usprawnienie:D napiszcie coś o tym,czy rzeczywiście usprawni jajowody,czy może też jakoś zaszkodzić? to jakiś hormon napewno,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z PRL- wynikiem stresu, i muszę przyznać, że w przeciągu 3 lat miałam stresujące życie, choć to zalezy od każdego organizmu inaczej. jednym stres nie szkodzi drugim bardzo. od prawie 7 miesięcy jesteśmy z mężem po ślubie i nie możemy się doczekać potomstwa. dla nas też lekarz mówił żeby do roku się nie przejmować, ale my uparliśmy się by zdobić badania hormonalne wcześniej(choć mogliśmy o tym pomyśleć dużo wcześniej). Robiłam PRL(prolaktynę) wyszła za wysoka, reszta była w porządku, Dostałam Bromergon na jej obniżenie i stosuję prawie 2 miesiące. Zazwyczaj przy wysokim stężeniu PRL nie ma miesiączki lub owulacji ale ja mam miesiączkę(i to regularną) i owulację robiłam USG narządów rodnych i na sprawdzenie czy jest owuacja- i lekarz potwierdził że jest owulacja. Mąż też robił badania podstawowe na płodność - nie wyszły najlepsze ale i nie najgorsze. według lekarzy to nasza chęć posiadania dzieci wywołuje stres nawet podświadomy i całkiem możliwe że to jest tak naprawdę przyczyna że nie mogę zajść w ciążę- więc moja rada by chodzić na basen , taniec tak jak ja i starać się nie myśleć o tym wszystkim, a napewno się uda. mam dostać miesięczkę 10 stycznia - i szczerze mam nadzieję że nie dostanę a 11. 01..2005 zrobię teścik :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacca
Emika pozdrawiam Cię ciepło i "trzymam kciuki" za ten 11.01 ;) bromergin-czy są podstawy ku temu aby lekarz zastanawiał się nad tym dla mnie? Pytałam o prześwietlenie i sprawdzenie czy jest owulacja,stwierdził,że na to mam jeszcze czas,no ale na pytanie czy moge sprawdzić jakoś czy w ogóle mam owulację podał "wzór" na wykres temperatur(jak wzrasta w okolicy 10-15 dnia cyklu to jest ok) Więc po co wspomniał o tym na b...?? -na usprawnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cóż chciec to nie znaczy móc
:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a też bardzo chcę zostać mamą,staramy się i nic.Współczuje wszystkim takim jakja. Człowiek zaczyna żyć od miesiączki do miesiączki,straszny stres.Testy ciążowe powinnam już kupować hurtem,tylko małe opóżnieni i już robię test.Potem oczywiście płacz,pretensje do całego swiata,dlaczego inni mają dzieci a ja nie i nadzieja że w przyszłym miesiącu się uda.I mam nadzieje żę się uda,ponoć pozytywne myślenie pomaga osiągnąć sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściowa anglika
A ja wam powiem miłe panie!Jedżcie do Hiszpani - tak zrobiła moja córka . Też miała niesamowite problemy.A teraz oczekuje dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uparłam się o robienie badań, bo mój lekarz też na początku mówił, że mam na wszystko czas- ale tak naprawdę jak się wcześniej tego nie zrobi to potem człowiek ma do siebie pretensje, że się wcześniej nic z tym nie zrobiło. ja chodze prywatnie do kliniki i poprosiłam by mi dano skierowanie na te wszystkie badania. Lekarz może Ci przepisać Bromergon gdy zrobi Ci wszystkie badania hormonalne, w innym przypadku nie ma do tego podstaw. Drogie koleżanki, wiem że nie jest nam wszystkim łatwo, ale im mniej się będziemy denerwować tym lepiej dla nas. Ja naprzykład postanowiłam póki nie mam jeszcze dzidziusia zadbać o swoją figurę, zaczęłam się dobrze i zdrowo odżywiać, chodzę na taniec i basen i myślę, że im mniej się będę na tym skupiać to lepiej dla mnie i dla przyszłego dziecka. Nie szalejcie z testami, ja robiłam też to na początku, ale to w niczym nie pomoże a tylko nerwy stracicie i pieniążki. Jeśli mamy być kiedyś przyszłymi matkami to będziemy, bądźmy dobrej myśli. Każdy ma swoje przeznaczenie i nikogo nic nie ominie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromergon
to lekarz chce mi dać,ale bez nadań.. Teraz mam zrobić wykres-czy jest owulacja, a potem ewentualnie przepisze mi środek "usprawniający" Co to jest? Jeśli mam owulację,to po co mi BROMERGON??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×