Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

giulletta

Chcę mieć dziecko - cykle bezowulacyjne

Polecane posty

...od grudnia niezabezpieczamy się i nic, wiem, że to czasami nie tak łatwo... Może nie trafiamy w płodne, mam bardzo długie cykle. Kiedyś z tymi moimi długimi cyklami leżałam w klinice niepłodności i lekarz powiedział mi, że prawdopodobnie mam cykle bezowulacyjne... Wystraszyłam się i więcej do lekarza nie poszłam... Wiem głupota... Może któraś z was wie coś na temat cykli bezowulacyjnych, z własnego doświadczenia oczywiście, bo poczytać w książce to sama mogę. Pozdrowonka dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Ja też miałam problemy z zajściem w ciążę i zaczęłam szukać przyczyny; było ich kilka i miedzy innymi kilkakrotne usg w 14-15 dc wykazało że cykle są bezowulacyjne. Miałam również hormony poza noramami i dostałam clostilbegyt od razu maksymalną dawkę, za pierwszym razem nie zadziałał. Gin zalecił przerwę około 4-5 miesięcy - dać sobie całkowity luz,. Po tym czasie znowu clostilbegyt i udało się. Tak było u mnie; bez względu na różne rady powinnaś pójść do gina, on zleci Ci różne badania po których bedziesz wiedziała co dalej. Trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje cykle to około 43-45 dni, ale ja prawdopodobnie mam puste... długie cykle nie oznaczaję problemów, po prostu taka twoja uroda... (tak mi kiedyś ginekolog powiedział...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki xaxa... ja wtedy w tej klinice to 21 dc miałam wielkiiii pęcherzyk i lekarz stwierdził, że jest tak duży bo pusty... zdenerwowałam się i sama wypisałam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giulletta, wybierz sie do lekarza, jeżeli jeden Ci nie przypasuje to idź do drugiego. Niestety wsród ginów też zdarzają się konowały. Ja chodziłam prawie w każdym cyklu na usg, bo nie wiadomo było czy akurat ten był bezowulacyjny czy inne też bedą, w cyklu trzy razy badania krwi, każde w innej fazie dla sprawdzenia poziomu hormonów. Jeżeli znajdziesz przyczynę to łatwiej będzie zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... chyba dojżewam do wyzyty u dobrego ginekologa, problem w tym, ze w moim miescie to sa same konowały i jeśli chcę zbadać się dobrze to muszę do Poznania a to troszku daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaka
Kobieta zdrowa ma w ciągu roku jeden do dwóch cykli bezowulacyjnych,to normalne.Poza tym stres,zimni,przepracowanie,nocny tryb życia,zła dieta też może się przyczynić,że nie ma owulacji.Trzeba iść do ginekologa bo aby stwierdzić cykle bezowulacyjne(też mam z tym problem)to trzeba wykonywać USG narządów rodnych.Są też do kupienia testy owulacyjne(sprawdzasz czy masz owulację) i można mierzyć sobie temperaturę ale to może być niedokładne. Czasami to po prostu zachwianie hormonalne,wystarczą tabletki i już...,które przywrócą owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaka
Czasami to bardziej skomplikowane,może trzeba będzie sprawdzić poziom hormonów itd.Idz do ginekologa jeśli chcesz mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ja miałam badany telko jeden cykl... Ale czy między Wami są dziewczyny które mają tak długie cykle jak ja? Moze to ma wpływ? Przyznam szczerze, ze nie słyszałam żeby ktos miał takie cykle jak ja, a jak przyznam się komuś to wytrzeszcza oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie ale te testy do tanich nie należą. Lepiej sie szybko przebadać niż tracić czas (miesiące) na te testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... ja bym najchętniej do lekarzy nie chodziła... ale jak trzeba to trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baaa, też nie lubie chodzić do lekarzy, a wizyta u gina nie należy do najprzyjemniuejszych zwłaszcza z przeglądem podwozia. Sama miałam spore problemy z zajściem i dlatego wiem, że beż lekarzy i leków nigdy nie zaszłabym w ciążę. I tylko dlatego namawiałabym Cię do wizyty a im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaka
Rzeczywiście masz długie cykle ale to powinno zostać zbadane,wyjaśnione ci szczegółowo.Na forum nikt cię nie zbada,może problem leży gdzie indziej...tymczasam nic nie wiesz tak naprawdę.Jeśli chcesz pozbyć się wątpliwości,znależć odpowiedz na swoje pytania powinnaś porozmawiać z ginekologiem.Cykl też można wyregulować.Ale może chodzi o coś zupałnie innego. Po jednym badaniu cyklu nie da się stwierdzić czy wszystkie masz bezowulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale w tym miesiącu znowu będziemy próbować... może się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia2
giuletta, testy, które kupiłam to BoboPlan. (w opakowaniu jest 5 testów na 5 dni - cena 50-60 zł) Zasada badania jest taka jak w tescie ciążowym. Jak masz wyliczone mniej więcej płodne dni (obserwacja śluzu, temperatury) to robisz sobie takie testy i widzisz - jak dwie kreseczki to w przeciągu doby będzie owulacjia, jedna kreseczka owulacja była albo jeszcze do niej daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusia2 bardzo ci dziękuję, zacznę sprawdzać... a nie wiecie przypadkiem skąd można ściągnąć taki wzór kalendarzyka, cyklu gdzie zaznacza się temperaturę, rodzaj śluzu itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaka
Trzeba usunąć tylko końcówkę linku,te procenty,br i jesteś na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc, znowu próbowaliśmy... może tym razem... może to były płodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina 24
ja nie wiem co sie ze mna dzieje jak chcialam zajść w ciąże z córka nie miałamproblemu. potem długo stosowalam antykoncepcje. teraz juz ktoryś raz z żedu robie odstawke tabletek i nic. czy to moga byc te cykle bezowulacyjne. jak to sprawdzić co zrobić żęby miec dziecko. czy leki przywracajace owulacje(jesli takie sa sa drogie. błagam niech mi ktoś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1310
He! Ja mam cykle co 35- 42 dni, staramy się z mężem o dzidzie od 3 miesięcy i na razie nic :-( Wiem kiedy mam owulację, nawet robiłam testy owulacyjne i wychodziły pozytywnie. Mam pytanie, czy to możliwe że moge mieć cykle bezowulacyjne? Bardzo proszę o dowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renka84
Hej, ja do wyznaczania cykli używam testera afrodyta. Jest wielkości szminki, wystarczy polizać palec i przejechać po soczewce a za 5 minut wiem czy już się zaczęło czy nie ;) Ogólnie to polecam, jest mały i dyskretny, prosty w obsłudze, kosztuje niecałe 100zł, a działa przez 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia6969
Renka84 zainteresowałaś mnie tym testem chyba się skuszę na zakup. Opłaca się bardziej niż zwykłe testy owulacyjne starczające na 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×