Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chcemy miec dziecko!

Polecane posty

Gość gość

Czesc. Pisze, ponieważ chcemy z mężem od września zacząć starać się o dziecko. Powiedziałam mojemu ginekologowi o tym, ten powiedział ze mam zrobić badania m.in. Glukozę. Oraz kazał schudnąć 10kg. Powiedział również ze mogę mieć problem z ciąża bo moje jajniki rzadziej jajeczkuja. Nigdy mi o tym nie mówił a chodzę do niego od 5lat. Czy jestem chora? Czy na prawdę muszę się odchudzać? Mam 160cm 70kg wagi. Trochę brzuszka i nic więcej. I co z ta glukoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ginekolog podejrzewa cukrzycę? W sumie to trochę dziwne, że każe Ci schudnąć, myślę, że powinnaś zmienić lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 158 a mam 45...pomyślałaś, o tym, że w czasie ciąży możesz przytyć? A to trochę ci utrudni ciąże..skoro nie wpadłaś już teraz celowo czy nie a planujesz to może wartoby było się przygotowac nie tylko badaniami ale kondycyjnie? Pomyślałaś, że jak soro przytyjesz to ciężko ci będzie zrzucić z płaczącym dzieckiem? A cukier to wazna rzecz bo w ciązy można dostać cukrzycy ciążowej, która jeste sygnałem ostrzegwaczym i będzie mówiła: jak nie zmienisz tryby zycia za kilka lat zachorujesz na cukrzycę i będziesz musiała całe życie się leczyć. No powinnaś sie zaytać czemu Ci nie powiedział o jajeczkach, czy nagle mniej jajeczkujesz, czy zawsze był z tym problem, na jakiej podstawie tak twierdzi, z czego to może wynikać. Wiesz takie rzeczy powinno się wiedzieć bo niektórzy odkładają starania z roku na rok i nie wiedząc że mają mało czasu i potem kiedy chcą nie mogą. Jakby ci się chciało możesz zrobić badanie AMH ( ponad 100 zł) - bada rezerwę jajnikową. Jak masz małą musisz się sprężać, jak ok to rzadsze jajeczkowanie o prostu wydłuży czas jaki będziesz czekać na dziecko o ile akurat za 1 strzałem nie wyjdzie bo np akurat trafisz na jajeczkowanie. Widzisz ja mam niską rezerwę jajnikową, i za parę lat w wieku ( 30) będzie po ptakach a jajeczkuje często..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betkka2
Też chcemy! I się staramy i staramy :) Słyszałam ostatnio że inofem jest podawany w czasie problemów z zajściem w ciążę. Także pomocny jest w stabilizacji wagi. Chcę kupić to większe opakowanie bo taniej wyjdzie. Starczy na miesiąc kuracji. Jest bez recepty to warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joolla
Nam w staraniach o dziecko przeszkadza moje pcos. Juz myślałam, że uregulowałam hormony ale niestety nie ;( Teraz pije inofem dwa razy dziennie - już drugi miesiąc. Za miesiąc będę robić badania. Mam nadzieję, że wyniki będą lepsze. Planuję też odwiedzić klinikę leczenia niepłodności bo powoli tracę cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolla to nie jestes sama z moim mezem tez staramy sie o dziecko i niestety nie wchodzi jakies pol roku juz sie staramy najlepsze ze ostatni okres mialam 23 lipca a testy sa negatywne i niewiem co dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem Ci szczerzę jestem tylko 5 cm wyższa od ciebie i waże tyle samo. nie miałam problemów z zajściem w ciążę. wystarczyło ze brałam kwas foliowy i celowaliśmy w owulację. wyznaczałam ja sobie Afrodytą. to taki tester na slinę. tydzien temu dowiedziałam sie ze jestem w upragnionej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tester na ślinę? pierwsze słyszę. mozesz powiedzieć coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem zainteresowana tym testerem na śline.. nie słyszałam. Też staramy się ok pół roku o drugiego już dzidziuśia i nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam afrodytę. działa jak minimikroskop. nakłada się ślinę na szkiełko, czeka do wyschnięcia i obserwuje obraz. jeśli pojawią się "paprotki" to oznacza to dni płodne. jeśli widoczne są kropeczki, są to dni niepłodne. tak w dużym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marraska
Coraz częściej spotykam się z informacjami na temat Inofem. Z tego co wyczytałam stosuje się go przy problemach z zajściem w ciążę. Pije się to i ma smak cytrynowy. Orientowałam się w cenie i to większe opakowanie taniej wychodzi. Kupię sobie. Nie zaszkodzi spróbować. Staramy się już prawie 2 lata. Żelazo warto też za wczasu przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×