Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

serduszko1984

Ciąża pozamaciczna?

Polecane posty

3 kwietnie miałam ostatni okres (cykl 28 dni), 2 maja zrobiłam sobie test beta HCG i wyszło 11,56, wczoraj byłam u ginekologa ale ciąży nie potwierdził, kazął mi dziś zrobić jeszcze raz bete. Wczoraj wieczorem zrobiłam test ciążowy wieczorem jeszcze po wizycie i wyszeł pozytywny, dziś beta wynosi 1233. Mam bete zrobić jeszcze pojutrze, Czy to możliwe że skoro gin nic nie widział to jestem w ciązy pozamacicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
Cześć, Lakarz ginekolog może nie zobaczyć bijącego serduszka do 6-7 tyg ciaży. jak beta jest pozytywna to poczekaj troszkę a napweno usłysz echo serca już przy kolejnej wizycie. nie bałabym się ciązy pozamacicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciazy pozamacicznej beta wygląda jakoś inaczej? jest wiele niższa/wyższa? test ciążowy ciążę pozamaciczną też wykrywa czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
zobacz artykół który własnie znalazłam -poniżej link http://kobiecyporadnik.pl/advid,2058,cid,8,title,Brak-pecherzyka-plodowego-w-7-tygodniu-ciazy,porada.html ciąży pozamacicznej niestety nie donosisz.... Jeśli zarodek nie zagnieździ się w jamie macicy, to taka lokalizacja określana jest jako ciąża pozamaciczna. Najczęściej poza macicą zarodek zagnieżdża się w jajowodzie, nieco rzadziej na jajniku lub w szyjce macicy. Najrzadziej zaś w jamie brzusznej, np. między jelitami. Z powodu swojej lokalizacji nie może się on prawidłowo rozwijać. Zarodek taki może uszkodzić naczynia krwionośne matki wnikając w jej tkanki, lub pęknąć wywołując w obu przypadkach krwotok, który dla matki może mieć nawet śmiertelny skutek. Dlatego ciążę pozamaciczną należy przerwać, ponieważ dalszy jej rozwój zagraża życiu matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
sorki za artukół :) masakra, az mnie w oczy porazilo, no ale bylo minelo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
przepisz go sobie na kartke i wklep z palca bo faktycznie skopiowac sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi po prostu w operze nie zadziałał, teraz jak otworzyłAm go w explorerze to działa, dziękuję. Mam nadzieję, że to prawidłowa ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
trzymam kciuki! i daj oczywiście znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam znać na 100%, siedzę w domu jak na szpilkach i czekam aż te 48h miną aby znów zrobić test:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
zajmij się czymś. wiem..nie wiem, ale domyślam sie, że jest ci ciężko, ale ja bym się cieszyła bo to ciąża. moja koleżanka poszłam w 3-4 tyg do ginekolog i odesłał ją dod domu - bo to za wsześnie! więc się nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam właśnie nadzieję, że tylko z tych względów że to za wcześnie ginekolog nie widzi ciąży, która wychodzi w każdym teście:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiolla
tak to jest z bieganiem do lekarza tuż po pozytywnym wyniku :) ale zrobilabym tak samo, a robiła Ci usg?? mnie sie wydaje ze jak masz regularne cykle to 3 kwietnia ostatnia @... czyli załóżmy 29 marca 1 dc. to.... owulacje mialas miedzy 13-17 kwietnia wiec ciaza naprawde jest wczesna i lekarz nie bedzie widzial :) głowa do góry kobieto będziesz mieć dzidzię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, czytałam na necie że zbyt szybki wzrost hcg też nie jest dobry, bo świadczy o bliźniakach! im więcej czytam tym bardziej głupieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytaj już głupot. jutro wyniki więc się będziesz cieszyć a bliźniaki - podwójne szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego, do ilu wzrasta stężenie hcg w ciąży pozamacicznej, czy w ogóle jest jakiś limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będzie dobrze, zobaczysz. jutro daj znac co beta wykazała. ja znowu mam dziwne odczucia. rozpulchniona szyjka macicy tak że jest ciasno przy wkladaniu luteiny i parcie na oecherz. my kobiety to sie mamy. ciaza nie ciaza, moze wynik luteiny. no ale coz trzeba czekac i nie schizowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ginekolog tez proponowała mi luteinę, ale szczerze powiedziawszy nie wiem po co są te pigułki i wybrałam ten test beta hcg. Rozumiem, że Ty też się starasz o dzidzię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteine bierze się na wydluzenie fazy lutealnej czy po owulacji by w razie zaplodnienia jajeczko mialo czas sie zagniezdzic. ja ta faze mam za krotka stad tez progesteron=luteina. tak staram sie od kwietnia teraz 1 cykl. w sumie nie zabezpieczam sie od lipca 2010 ale mialam problemy z odzywianiem co uniemozliwialo prawidlowa gospodarke hormonalna wiec doktor powiedziala ze liczymy od teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka twój przypadek jest identyczny jak mojej koleżanki . niestety ona miała pozamaciczną i jest juz po zabiegu. w jej przypadku beta przez dwa dni wzrastała ale nie tak jak powinna nieco mniej a potem gwałtownie spadała. tak test ciążowy wykrywa ciąże pozamaciczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u serduszka beta rosnie bardzo szybko a w pozam. rosnie powoli inaczej jak sama okreslilas. jutro wszystko sie wyjasni ale jak dla mnie to po prostu wczesna ciaża i nie ma co nakręcać koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż mi ciśnienie skoczyło... hm mam nadzieję, że mi wzrośnie prawidłowo, a może np. wzrastać prawidłowo a i tak ciąża będzie pozamaciczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u niej wzrastała mimo pozamacicznej ale w nieco mniejszym tępie minimalnie dosłownie . ona codziennie chodziła na bete poprostu i dzwoniła do lekarza mu podawała wyniki , potem jej zaczeła spadać . ale u ciebie moze byc zupełnie co innego . i życzę ci tego by było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka teraz jest w ciazy... ona mysli ze 10 tydzien - lekarz mowi ze 6-7 ale nie slychac tentna dziecka.. za 2 tyg ma kolejna wizyte bo dopiero w 9tyg tetno będzie słyszalne, ona ma stres... czy ciaza 10tyg obumarla czy bledy w wyliczeniach i faktycznie to 6-7 tydzien. daj znać jak wyszła beta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsza beta - 2596 wzrosło nieco ponad 2 razy w ciągu 48h, czy to wyklucza juz ciążę pozamaciczną, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×