Odpowiedz na ten temat

Ciąża przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

• agata123 2005.11.07 [11:09]
    Bardzo prosze wszystkie kobietki o pomoc czy którejs z Was zdażyło sie zajsc w ciaze przy regularnym powtarzam regularnym ( bez wymiotow i biegunek) braniu tabletek anty mam podejrzenie ze moge byc w ciazy stad moje pytanie na test jest jeszcze za wszesnie dlatego postanowilam poszukac odpowiedzi i pomocy tutaj bardzo prosze o powazne i szczere wypowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam
  • agata123 2005.11.07 [11:41]
    Prosze niech ktoras napiszesmutas.gif
  • olkaa 2005.11.07 [11:42]
    Moja koleżanka brała antybiotyki i zaszla w ciążę.

• nauzykaa 2005.11.07 [11:43]
    ja biore tabletki od ponad 6ciu miesiecy i nie moge narzekac. nie napisze Ci wiecej bo za malo mam w tabletkach doswiadczenia

"Rzeczywiście przekroczył już próg śmierci, ale wrócił, bo nie mógł znieść samotności."
  • olkaa 2005.11.07 [11:49]
    To niekoniecznie musi byc ciąża, czasmi obawia przed ciążą przeradza sie w obsesję i każdy troche dziwny objaw traktuje sie jako ciążę.
    Pisząc \"obsesję\" nie miałam na mysli nic obraźliwego.

• musiq 2005.11.07 [11:50]
    Moj lekarz mowi ze nie ma szans, bo tabletki po prostu wsrzymuja owulacje. Nie ma jajeczka-nie ma ciazy. I wlasciwie to mu ufam, ale czasem tez mi sie zdarzy miec podejrzenia. Na szczescie w terminie krwawenia wszystko sie rozjasnia usmiech.gif Podejrzewam ze przypadki zajscia w ciaze na tabletkach to efekt nieuwagi (zapomniana tab, rozwolnienie, wymioty, antybiotyk itp) A skad Twoje podejrzenia?

jakos leci...
  • musiq 2005.11.07 [11:52]
    Olkaa -> no ja czasem wpadam w taka obsesje jezyk.gif ale kolezanki przywoluja mnei do porzadku i akurat teraz jest ok oczko.gif

jakos leci...
  • agata123 2005.11.07 [11:54]
    olkaa dzieki za slowa otuchyusmiech.gif masz racje moze mi juz "odbija"usmiech.gif
  • ani_ania 2005.11.07 [11:55]
    teoretycznie szans na zajscie w ciaze nie ma,ale same przyznajcie kobietki,ze tabletki,ani nic,nie daje stuprocentowej pewnosci.zawsze jest gdzies tam ten jeden procent i zadna z nas nie wie,czy to wlasnie nie ona stanie sie tym jednym procentem??moja kolezanka lezala na porodowce z dziewczyna,ktora zaszla w ciaze mimo brania tabletek.dokladniej nie wiem jak z ta dziewczyna bylo,bo osobiscie jej nie znalam.

• agata123 2005.11.07 [11:58]
    musiq objawy wlasnie takie jak na ciaze( no chyba ze mowie juz mi odbija) mdlosci bole w podbrzuszu tkliwosc piersi zachcianki na cos slodkiego( a nie jem slodyczy prawie wogole) dziwny nastroj od smutku do euforii no chyba ze to zblizajaca sie @ zostaly mi jeszcze 4 tabletki ...niedlugo sie dowiemusmiech.gif pozatym przeszlam z mercilionu na yasmin i to moje pierwsze opakowanie moze dlatego tak schizuje i sama siebie nakrecam i jeszcze Wam gitare zawracamsmutas.gif
  • agata123 2005.11.07 [11:59]
    dzieki ania_aniausmiech.gif ale pocieszajace to nie bylosmutas.gif
  • ani_ania 2005.11.07 [12:03]
    no wiesz,chyba chodzi o szczerosc wypowiedzi a nie o pocieszenie?czy moze cos przegapilam?ale spoko,trzymym kciuki,badzmy dobrej mysliusmiech.gif

• musiq 2005.11.07 [12:03]
    Mozliwe ze zmiana tabsow powoduje dziwne objawy. Ja tez koncze wlanie pierwsze opakowanie po zmianie i tez sie strachu najadlam bo mi piersi nabrzmialy i bolaly (a nigdy nie mialam tego) i brzuch mi urosl dziwnie (przytylo mi sie w ogolejezyk.gif ) i do tego czulam dziwne uczucie w brzuchu, jakby cos mi tam cisnelo. Ale jestem pewna ze to ze stresu i przez zmiane. Teraz objawy mi przeszly i jestem spokojna. Nie dajmy sie zwariowac!! Trzeba zaufac sobie i brac regularnie, zaufac lekarzowi i tabletkom. Dziewczyny, ten 1% (a dokladnie 0,1% przy tabsaach) to wlasnie przypadki zapomnienia pigulki albo choroby jakiejs. Nie wiem na ile znacie sie na biologii i cyklu hormonalnym, ale podanie progesteronu na poczatku cyklu uniemozliwia jajeczkowanie. To taki stan \"sztucznej ciazy\" i organizm nie uwalnia jajeczek. Do tego jest jeszcze zmina sluzu i uniemozliwienie zagniezdzenia sie w macicy. To wszytko razem calkowicie powinno nas przekonac. Uszy do gory!

jakos leci...
  • agata123 2005.11.07 [12:05]
    ania _ania: co racja to racjausmiech.gif
    muiaq dzieki czuje sie juz o nieboooo lepiej ale i tak schizujesmutas.gif jakis czort podkusil mnie na to yasminsmutas.gif
  • agata123 2005.11.07 [12:07]
    upsssssssssss musiq a nie musiaq jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  • agata123 2005.11.07 [12:10]
    musiq czuje ze szybciej niz telefon to test zrobie z tego wszystkiego i tyle zezarlam wlasnie cala paczke mentosow co w moim wypadku to wogole niedopomyslenia jest albo juz tak sie nakrecam ze wydaje mi sie ze chce mi sie slodyczy w a wcale mi sie nie chce o jezuuuuu zaczynam bredzicsmutas.gif
  • nokia3410 2005.11.07 [14:54]
    jesli masz schizy to zrob sobie test ciazowy, ja biore pigulu juz ponad 2 lata , zdarzylo mi sie raz przekoroczyc 12h spoznienia , bralam tez jakies leki na depreche i jakos nie zaszlam w ciaze
  • Castile 2005.11.07 [21:32]
    Tez mnie bardzo ciekawi czy jest mozliwe zajscie w ciaze przy BEZBLEDNYM braniu tabletek. Slyszalam juz rozne opinie. Co do autorki topiku-nie sadze,abys byla w ciazy. Na pierwszym opakowaniu tabletek moga sie dziac rozne dziwne rzeczy (np nudnosci). Ale abstrach*jac od autorki: byl juz kiedys taki temat na kafe- wpadka mimo tabletek. Zdania byly przerozne. Wiec jak to w koncu jest?
  • agata123 2005.11.08 [07:03]
    castile:to byla zmiana tabletek z mercilionu na yasmin nie chce sie zalic ale nadal czuje sie zle wiec dzisiaj ide do gina i na usg i na wizyte po 15.00 wszystko sie wyjasni trzymajcie kciuki i zycze wszystkim dziewczynom milego dnia a co do schiz to fakt sama siebie pewnie jeszcze dodatkowo nakrecam trzy razy lezalam juz na ginekologii i niekoniecznie chcialabym lezec czwarty raz przychodza mi do glowy rozne rzeczy ..echh pozdrawiam raz jeszcze
  • agata123 2005.11.08 [07:05]
    nokia zostalo mi do ukonczenia opakowania dwie tabletki wiec z testem sie na razie wstrzymam ale dziekuje za wypowiedz
  • Castile 2005.11.08 [12:04]
    agata, trzymamy kciuki, nic sie nie martw, na pewno bedzie ok. I daj potem znac co i jak. Pozdrawiam
  • ajhfw rgny8935V 2005.11.08 [12:21]
    wszystko możliwe, żadne tabletki nie chronią w 100% przed ciążą, zawsze jest jakiś ułamek błędu, może akurat ty byłaś w tej grupie
  • a jeśli 2005.11.08 [12:26]
    jednak zajdę w ciąże podczas brania tabs czy jest jakieś niebezpieczeństwo dla dziecka np. jakieś wady??
    bo to mnie przeraża najbardziej.
  • Castile 2005.11.08 [12:29]
    Podobno nie ma niebezpieczenstwa dla dziecka. Tak sie wypowiadal moj ginekolog.
  • agapa 2005.11.08 [12:37]
    dziewczyny mam pytanka

biore tabletki anty,ale w pierwszym tygodniu zapomniałam jednej,mam podejrzenia ciąży,kłucia w dole brzucha,obolałe piersi,no i temp.w pochwie która nie spada od 37,2---37,8... taka tepm wskazuje na ciąże!ale...taka tep. moze też wskazywac na owulacje,ale podczas brania tabeletek owulacja nie wystepuje !wiec moje pytanie Czy jak owulacja nie wystepuje pzry tabletkach to mzoę być taka temperatura????...i tak zpozcekam na okres! ale chodzi mi tylko czy mozę być taka temp.

z góry dziekuje za każdą odpowiedz

chcę mieć to szczęście...
  • Nie mozesz sie sugerowac 2005.11.08 [16:01]
    tempka w czasie brania tablet, bo jest zawsze podwyzszona. To przez progesteron zawarty w tabletach.
    Ja biore tablety i zawsze mam taka tempke.
  • agata123 2005.11.08 [18:00]
    witam Was dziewczyny wiec powiem tak ( sorry za obrazowosc) mam po prostu jak to okreslil gin"zapalenie przydatkow"{ jezuuuusmutas.gif ktore moze dawac takie objawy jak przy wczesnej ciazy.. jak dawalo u mnie czyli wymioty tkliwoasc brzucha mdlosci podwyzszona temperature bole piersi nawet ochota na slodycze( gin powiedzial ze jestem przed @) wiec pewnie to z tego ) ale na moje pytanie czy jest pewny tego co mowi to ogolnie zrobil dziwna mine i powiedzial ze wszystko jest mozliwe zna wiele przypadkow zajscia w ciaze prze kobiety ktore regularnie braly tabletki jak to okreslil:"Prosze Pani natury to my i tak nie oszukamy" ...pozdrawiam Was wszystkie i ide lezecsmutas.gif
  • agata123 2005.11.08 [18:03]
    aha castile: co do ciazy przy tabsach gin powiedzial iz w przypadku cytuje:"plodu meskiego moze dojsc do wnetrostwa" czyli niezstapienia jader do mosznysmutas.gif oojezuuuuuuuuuu ze wzgledu na duza ilosc zenskich hormonow plciowych zawartych w tabsach
  • agata123 2005.11.08 [18:05]
    agapa : powiem tak nie denerwuj sie chyba schizujemy razemusmiech.gif mysle ze bedzie wszystko oki trzymam kciuki
  • jakasia 2005.11.08 [18:08]
    A na moich tabletkach anty bardzo wyraznie pisze W RAZIE ZAJSCIA W CIAZE W CZASIE ZAZYWANIA, LEK NATYCHMIAST ODSTAWIC....mowie o HARMONECIE....to malo pocieszjace ,prawda?..........

• jakasia 2005.11.08 [18:10]
    99 procent pewnosci ...czyli jedna na 100 kobiet bedzie tym jednym procentem....stad nasze schizy i niepewnosc.....

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...