Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cytologia

co moze wykryc cytologia??

Polecane posty

Gość cytologia

jakies choroby?? moze wykryc grzybice pochwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianka_a
stany przedrakowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytologia to gł przesiew w kierunku raka szyjki macicy grzyba lekarz pozna na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytologia
a mam taie pytanie jeszcze, odnosnie grzybicy jak wykrywa to lekarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytologia
tzn. jak na oko?? a jak ja na oko widac?? moze zadaje glupie pytanie ale chce wiedziec, w piatek ide do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytologia
no wlasnie mam takie serowtae uplwy, na poczatku to zlekcwazyłam, az jakeis tydzien temu trafiłam na taki post tutaj. I sie przeraziłam ze mam grzybice. A stan zapalny to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Przy stanie zapalnym boli ,swędzi i piecze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMIKNIKAM
Do CYTOLOGIA Hej, cytologia wykazuje stany zapalne, nadżerki, trzeba ją robić, zeby szybko wykryć ewentualne zmiany nowotworowe, ale infekcji grzybiczej, bakkteryjnej, chlamydii, rzęsistka itp to Ci nie wykryje. Jak masz takie objawy jak serek i świąd, to pewnie to grzybica, bo przy bakteriach nie ma tego serka tylko upławy są bardziej jednorodne ale nieładnie pachną i PH pochwy się podnosi! Skoro masz objawy grzybicy, to najlepiej będzie jak pójdziesz zrobić biocenozę pochwy, która ocenia: - PH pochwy - pałeczki Doderleina (Lactobacillus) - leukocyty - grzyby - rzęsistka pochwowego - bakterie - Neisseria czyli rzeżączkę - nabłonki I jak wyjdzie coś nie halo, to wtedy na posiew z określeniem lekowrażliwości. I leczenia. Wogóle to już od razu sobie kup Klotrimazol krem i Lacibios Femina, bo przy kazdej infekcji zmniejsza się dobra mikroflora i trzeba ją uzupelniać. No i do ginka wartoby się umówić! POZDRAWIAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytologia
do gina ide w piatek :o wlasciwie to chciałm isc po tabletki, ale w takiej sytułacji bede musiały poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma odpowiedzi na nie
hej, to jak jestem dziewicą, nie mam możliwości zachorowania na raka szyjki macicy, to nie muszę robić cytologii? Bo żaden lekarz mi nie kazał jej robić... A czy nadżerkę, albo jakieś uszkodzenie, infekcję, można tez dostrzec gołym okiem, jeżeli ktoś jest dziewicą i że tak powiem, nie można sie aż tak dokładnie przyglądać?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna madchen ale ty to
jeszcze matury nie masz, prawda?:O Co to są komórki rakotwórcze, dziecko?:O Rak szyjki macicy poza szczególnymi i niesamowitymi przypadkami, w 95% jest powodowany przez 4 szczepy wirusa hpv, który jest przenoszony drogą płciową, więc raka dziewica raczej mieć nie będzie. Tzn. ktoś, kto nie miał kontaktu z penisem, bo teraz te dziewice to różne są....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x17
dzis przyszedł wynik cytologii, mam komorki rakotworcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytologia wskazuje stopień czystości 1,2 lub 3 i tak jedynkę mają kobiety które prawdopodobnie nie współżyły lub miały jednego partnera seksualnego i dbały o higenę bardzo wręcz przesadnie 2 maja kobiety które dbają o siebie nie popadając w paranoje a 3 mają te które mają już jakieś nowotworowe początki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadacie bzdury....
ale nie chce mi sie tlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anguuuka
A czy cytologia moze wykryc rzeżaczke ? Bo miałam do czynienia z chlopakiem ktory zachorował...poszlam do lekarza i powiedziałam ze mam podejrzenia ze moge byc chora....zrobił mi tylko cytologie i nic na niej nie wyszło.... ja zadnych objawów nie mam...ale cały czas jakis nie pokój i obawy sa... Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×