Odpowiedz na ten temat

Co na suchość pochwy?

• Gerania 2013.07.24 [08:59]
    Od jakiegos czasu męczy mnie suchosc w pochwie. Nie wiem skąd ten problem, ale zaczyna mnie to juz martwic bo zupelnie stracilam przez to ochote na seks smutas.gif Czy ktoras z was tez tak miala? Czy to jest jakos zwiazane ze soba? Ze ta suchosc moze powodowac spadek libido?? Odp!
  • Mandarajna 2013.07.24 [10:39]
    Może wiesiołek w kapsach? Ewentualnie lubrykanty nawilzaljace Durex czy intimel a jak starasz sie o dzidzie to specjalne nie blokujace plemnikow np. Conceive Plus, Lubrykanty na pewno przywroca radosc z seksu
  • gość 2013.07.24 [10:49]
    Idź do ginekologa. Po pierwsze są globulki z hormonami, które poprawiają wydzielanie śluzu. A jak problem jest poważny to trzeba by zrobić badania hormonów.
  • gość 2013.07.25 [09:04]
    To prawda, globulki dopochwowe to najlepsze rozwiązanie. Pytasz czy suchosc moze powodowac spadek libido? Oczywiscie ze tak! Powoduje ból podczas stosunku, wiec to naturalne ze tracisz ochote na seks!! Zbyt malo jeszcze wiemy na ten temat, bo zbyt rzadko sie o nim mowi. A na suchosc pochwy cierpi polowa Polek - w kazdym wieku!! Poczytaj tutaj: http://kobiecosc.info/suchefakty/baza-wiedzy/
  • gość 2013.07.27 [21:12]
    Mam 26 lat i też mam problem z suchością pochwy, szczególnie pod koniec cyklu. Jestem też alergikiem i większość lubrykantów mnie uczulała albo podrażniała. W aptece polecono mi provag żel, który zawiera tylko naturalne składniki, nawilża i co równie ważne chroni przed infekcjami, ponieważ zawiera kwas mlekowy.
  • gość 2013.07.29 [09:04]
    a skad sie wzial twoj problem z suchoscia? Bo ja tez jestem w podobnym wieku i mam ten klopot, ale nie wiem za bardzo dlaczego. Nie biore antykoncepcji
  • gość 2013.07.29 [09:46]
    Czy w czasie gry wstepnej pochwa staje sie wilgotna.Jak sie zachowuje przy masazu łełtaczki.
  • gość 2013.07.29 [17:59]
    A może przyjmujesz jakieś leki stale lub jesteś na pigułkach anty bo one też powodują suchość w pochwie. Właśnie, a jak to jest w czasie gry wstępnej, czy zdarza się, że jesteś mokra. Udaj się do ginekologa bo on fachowo doradzi i zdiagnozuje twój problem. Ja tak miałam przy pigułkach anty, stosowałam wtedy invag dopochwowo - może spróbuj z tym, to bezpieczny probiotyk.
  • gość 2013.07.29 [18:16]
    U mnie pojawiła się suchość po całkowitej depilacji łona i zastosowniu krążka nova ring.
  • anna1992anna 2013.07.29 [20:02]
    polecam Ci Twojego faceta nich liże na pewno pomoże
  • gość 2013.07.30 [09:59]
    wiesz, nie tylko tabletki to powodują, poczytaj na tej stronce faktycznie, bo tam podają mnóstwo powodow
    http://kobiecosc.info/suchefakty/baza-wiedzy/ zrodla-suchosci-pochwy-o-ktorych-nie-wiedzialas-az-do-teraz/ - tutaj masz to
  • gość 2013.08.01 [11:39]
    U mnie przy terapii hormonalnej po porodzie równie pojawiła się suchość pochwy. Stosowaliśmy wtedy z mężem provag żel, który mnie nie uczulał i świetnie nawilżał. Nam pomógł, po zakończeniu terapii wszystko wróciło do normy. Może powinnaś sobie zrobić badania hormonalne.
  • gość 2013.08.05 [12:33]
    a czy po tym zelu o którym mowisz mozna sie starac o dziecko? Czy nie wpływa zle na plemniki? Slyszalam ze niektore tak mają....
  • gość 2013.08.05 [12:59]
    wiekszosc tak ma, ze moze (ale nie musi) wplywac zle na plemniki i ewentualnie utrudniac (nie zawsze uniemozliwiac! to nie antykoncepcja) zajscie w ciaze bo sa po prostu nastawione na rozwiazanie glownie problemu z nawilzeniem. Nie sprawdzaja ich pewnie pod katem nasienia i plemnikow wiec przy usilniejszych staraniach lepiej sprawdz te specjalizstyczne dla staraczek
  • gość 2013.08.05 [14:03]
    ja biore tab;etki anty, a iladian direct plus pomaga mi na suchośc poniewaz redukuje suchosc błony śluzowej pochwy
  • gość 2013.08.06 [00:39]
    Co na suchosć... Nie wiem jak to jest:< podczas stosunku staje się bardzo chyba aż za bardzo mokra... Więc cóż z tym począć?! Jest za mokro, czasem uczucie robi się mniej intensywnie....
  • gość 2013.08.06 [00:48]
    Tylko masaż łełtaczki przez kochanka przez godz/dzień
  • gość 2013.08.07 [12:27]
    albo zamiast zeli te globulki wlasnie usmiech.gif ja tak robilam
  • mamaOLIWKIII 2013.08.07 [16:09]
    Provag żel nie wpływa na plemniki, to jest żel z kwasem mlekowym do pielęgnacji i nawilżania okolic intymnych. Jest przeznaczony dla alergików i nawet małe dziewczynki mogą go stosować, moja córka smaruje się żelem przed pójściem na basen, a ma 6 lat.
  • gość 2013.08.08 [07:11]
    Wyłóż scianki pochwy nylonem,a bedą sliskie.
  • gość 2013.08.08 [11:32]
    ~mamaOLIWKIII ale kwas mlekowy tworzy kwasne srodowisko co jest zabojcze dla plemnikow smutas.gif ogolnie w pochwie panuje kwasny odczyn przez co duza czesc plemnikow ginie na starcie (bronimy sie przed nimi usmiech.gif to daltego plemniki musza dostac sie szybko do sluzu plodnego ktory jest dla nich juz bardziej przyjazny
  • gość 2013.08.08 [20:39]
    ja polecam provag żel, dobrze nawilża, ma też działanie łagodzące, nie pachnie, nie podrażnia i nie uczula
  • Haneczka Juleczka 2013.11.05 [13:59]
    Miałam problem z suchością po porodzie. Zastosowałam Hydrovag, który poleciła mi położna w szkole rodzenia. Są to globulki dopochwowe zawierające kwas hialuronowy oraz kwas mlekowy i glikogen. Odzyskałam prawidłowe nawilżenie a także odbudowałam uszkodzoną w trakcie porodu śluzówkę pochwy. Polecam wszystkim karmiącym z problemem suchości pochwyusmiech.gif
  • bondzia 2013.11.05 [22:06]
    Mi kiedyś jeden ginekolog z Wrocławia też przepisał jakiś żel (nazwy niestety nie pamiętam), był całkiem skuteczny, ale mój problem rozwiązał się całkowicie po poznaniu odpowiedniego partnera. Generalnie warto się poradzić lekarza, ale też szukać nowych rozwiązań łóżkowych usmiech.gif
  • gość 2013.11.06 [17:39]
    Najlepszy dobry masaż łełtaczki i pocieranie warg pochwy.Pochwa w srodku powinna zrobic się mokra
  • buziala 2013.11.07 [20:19]
    To oczywiste, że chodzi o odpowiednie nawilżenie, ale czasami starania partnera nie wystarczą i to niekoniecznie dlatego, że coś robi nie tak, po prostu coś się dzieje z organizmem czego nie powinno się lekceważyć. Najlepiej udać się wtedy do dobrego ginekologa i nie czekać aż wszystko wróci do normy
  • Gigulka 2013.11.08 [10:06]
    Niestety w pewnym wieku nawet partner nie pomoże, jeśli coś się dzieje z hormonami. Również jestem fanką Hydrovagu, który poleciła mi kolerzanka. Stosuję go od kilku miesięcy i czuję znaczną poprawę. Nie odczuwam już suchości pochwy oraz pieczenia okolic intymnych.
  • mio mao 2013.11.08 [23:08]
    ale ten hydrowag stosujecie konkretnie przed stosunkiem czy przez jakiś czas? bo ja provag żelu używam na codzien-po kąpieli-jakby zamiast płynu do higieny intymnej-jest o tyle lepszy że zostaje na skórze i przez to czasem służy też trochę jako lubrykant.Nie wiem jak to jest z oddziaływaniem na plemniki, ale ja urodziłam 2 dzieci, a zaczęłam używać ok.pierwszej ciąży.pozdr
  • gość 2013.11.09 [05:07]
    Tylko masaż cycków i c*pki spowodują nawilżenie
  • KatarzynaWr 2013.11.09 [09:25]
    Żarty żartami,
    ale suchość pochwy faktycznie leczy się u ginekologa, odpowiednim lekami i to nie jest coś, co wystarczy "nawilżać" w trakcie stosunku, bo z tego co wiem to autentycznie jest to poważny problem zdrowotny.
    A jeśli chodzi o dobrego ginekologa czy to z Wrocławia, czy z innego miasta w Polsce to nawww.znanylekarz.pl/ginekolog można znaleźć wiele namiarów - zresztą kurcze, to jest na tyle "serio" sprawa, że wydaje mi sie, że każdy ginekolog będzie wiedział co przepisać.
  • Gigulka 2013.11.13 [23:28]
    Stosuję Hydrovag od kilku miesięcy. Raz w miesiącu robię sobie 7-dniową kurację w celu regeneracji i nawilżenia pochwy. U mnie to pomaga ponieważ prawidłowe nawilżenie powróciło i już nie muszę stosować żadnych dodatkowych lubrykantów przed stosunkiem. Dodatkowym plusem jest to, że hydrovag zawiera dodatkowo kwas mlekowy, więc pozbyłam się również problemów intymnych.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...