Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i ja mam pytanie

co to jest FAZA LUTEALNA ?

Polecane posty

Gość i ja mam pytanie

tj przed okresem plodnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to część cyklu po skoku temperatury, czyli gdzie poziom temperatur jest \"wyższy\" Można ją wyznaczyc przy obserwacji cyklu, czyli trzeba mierzyc temperature rano, zaraz po przebudzeniu i obserwować sluz Kiedy temperatura wzrasta i utrzymuje się na wyżsyzm poziomie niż 6 temperatur poprzedzających skok, wtedy zaczyna się faza lutealna. Trwa ona do konca cyklu, zwykle w granicach 10-16 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza lutealna to inaczej faza poowulacyjna - faza wyższych temperatur, progesteronowa.Pierwsza faza (przedowulacyjna) to faza niepłodności względnej, estrogenowa, co znaczy - że wówczas dominują estrogeny.Drufa faza, lutealna inaczej progesteronowa (poowulacyjna) inaczej zwana również fazą niepłodności bezwzgdlędnej - w tej fazie dominuje progesteron wydzielany przez ciałko żółte, które tworzy się po owulacji - ta faza trwa 12-16 dni (aż do miesiączki) i jest względnie stała u jednej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale wstecz, czyli muszą wystąpić minimum 3 wyższe (jeśli 3cia spełnia warunek bycia wyższą o minimum 0,2 od najwyższej z szóstki przedwzrostowej) lub 4 wyższe (jeśli 3-cia nie spełnia warunku). Dopiero wtedy masz pewność, że owulacja się odbyła - i wyznaczasz lutealną. Po zakończeniu wszelkich objawów płodności + 3 dni - zaczyna się niepłodność poowulacyjna (decyduje objaw, który zakończył się najpóźniej!).Powyższe jest warunkiem metody wieloobjawowejPrzy ścisłej termicznej potrzeba4 następujących po sobie temperatur wyższych będących wyższymi o min. 0,2 od najwyższej z szóstki przedwzrostowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charmed
chciałam zapytać, czy przy tej fazie można uprawiać seks z chłopakiem metodą naturalną czyli przerywaną. czy jes ryzyko zapłodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette82
chcialam sie zapytac otoz zalatwialam sie i podmywalam sie bo tak robie dla higieny.seksu nie uprawiam juz zrzedu 4mc ani petting anic nicw tym rzeczy.Mieszkam zmezem on skorzystal raniutko o 4;50 przed praca.Ale jak sie zalatwialam to siepodmywalam majac tylko spodnie do ud zdjete potem wytarlam i zalozylam majtki i spodnie poczulam cos nie tak ze majtki suche spodnie na krawedzi paska wilgotne blisko obytu i pochwy az zamarlam i zdjelamspodnie na 2 mam pytanie czy mozna zajsc w ciaze w taki sposob to mi sie stalo o 13-14 blagam narazie nie myslimy o dzieciach i dostalam antykoncepcje ktora mam zazyc pierwszego dnia krawienia boje sie ze moge nie dostac okresu bo otoz biore leki gynaldin,flumycon,lacibos czy one opoznia mi okres cykle miewam co 21dni i trwaja 7dni i pytanie kiedy u mnie wystepuje owulacja i dni plodne.odpiszcie chyba sa tacy ktorzy dodadza mi otuchy w slowach i pisaniu na ten temat i powie jaka jest mozliwosc a ten przypadek stal sie 1.07.2010 blagam dziewczyny czy jest mozliwa ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NetNapinacz
normalnie to sie jakos nie da napisac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghots
Nie mam miesiączki od lutego br., 26 listopada byłam na badaniach Oto wyniki LH 1,72 mIU/ml Metoda : ECLIA z ref: faza folikularna :24,4-12,6 faza owulacjna :14,0-95,6 faza lutealna : 1,0-11,4 Postmenopauza :7,7-58,5 Prolaktyka 8,12 ng/ml Metoda ECLIA z ref: 4,79-23,30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzochcę
Witam.Po krotce...mam juz synka 7 letniego,nie mialam zadnego klopotu z zaciażeniem,drugi cykl i jest.Teraz od poltora roku staram sie o drugie i nic.Przez rok prpwadzilam kalendarz cykli.Cykle mam 26-28 dniowe.Tempka podnosi sie 16,17 dnia.Czyli faza lutealna to od10 do 12 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo chcę Spróbuj na początek brać magnez z B6 i ogranicz takie używki jak kawa herbata wszystko co wypłukuje magnez. Ja w ten sposób sobie wydłużyłam fl. z 12 dni do 16,17 dni w ciągu 3 miesięcy i bez żadnej nie potrzebnej chemii. I od 5 lat nie miałam tej fazy krótszej niż 13 dni (a te 13 dni zdarzyło się raz czy dwa przy dużym wycieńczeniu organizmu). Zresztą leczenie luteiną czy duphastonem potrwałby podobnie długo albo i dłużej i nie wiadomo jak by było po odstawieniu tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×