Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żarówa

Co zrobic z niechciana ciąza ?

Polecane posty

Gość żarówa

Napewno nie dam rady urodzić.... pytam o wasze rady :p i nie oceniejacie mnie bo nie o to prosze. Bądze wyrozumiała i sprubujcie sie wczuć w moja sytujacje .Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego oczekujesz
że podamy Ci adres? Wiesz że w dzisiejszej Polsce to niemożliwe Masz dwa wyjścia: albo zrobić to nielegalnie na miejscu albo pojechać w cywilizowane rejony świata (Czechy, Niemcy, Holandia, Szwecja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żarówa
Wiem ze moge usłyszeć wiele nie miłych komentarzy ale moze znajdzie sie ktos życzliwy i bedzie mi chciał co doradzić.. może czy zna jakis bezpieczzny sposob na poronienie , wiem ze potem moga z tego wyniknac powazne konsekwencje ale zależy mi na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech........
jest tylko jedno pytanie, czy ten ktoś ma być życzliwy dla Ciebie, czy dla dziecka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech........
wiesz, że aborcja zwiększa ryzyko raka piersi w przyszłości ? na początku ciąży pojawiają sie w piersiach komórki, które stopniowo przekształcają się w kanaliki mleczne, jeśli przerwiesz ciążę, te komórki nie zdążą sie przekształcić w to, co powinny; mogą za to zacząć ewoluować w nieodpowiedni sposób - przekształcając się w końcu w komórki rakowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego oczekujesz
ech.... a ty nie słyszałaś że poród zwiększa ryzyko śmierci i mnóstwa paskudnych chorób i urazów??? jesli sądzisz że kobietę która nie chce urodzić dziecka odwiedzie od aborcji wzrost ryzkyka raka piersi to gratuluję naiwności do autorki: nie ma bezpiecznych, domowych sposobów, musi ci pomóc jakiś lekarz w Polsce musisz uważać żeby nie trafić na kogoś nierzetelnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie... osoba wyzej ma racje.. nie to, ze ja propaguje aborcje..ale jestem w stanei zrouziec, ze czasem..no bywa jak bywa..i nie ma innego wyjscia... Kiedys znalazlam jakies forum o aborcji gdzie wypowiadlay sie dziewczyny, ktore to przechodzily.. Jedna pisala, ze miala tylko miejscowe znieczulenie i wszytsko zrbiono, rzetelnie i sprawnie..wychodzi z tego ze im wczesnie jtym lepiej...Im poznej tym wieksze ryzyko powiklan i wogole... heh ciezki temat..ale kazdy robi co uwaza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego ty oczekujesz
masz rację "bezmyślna kobieto" ktoś kto nie chce urodzić dziecka to go nie urodzi.... i tyle a ktoś kto się waha - tu można pokazywać różne rozwiązania ale zakaz aborcji - śmiechu warte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża jest dużo większym zagrożeniem dla życia kobiety niż aborcja, każdy uczciwy lekarz wam to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety watpie by cokolwiek sie zmienilo w tej materii....jedyne co to clay czas sie zabezpieczac i pilnowac by wszystko bylo OK..ale zawsze jest jakies ryzko i potem...w kropce sie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bongo Bongo..jezeli chodzi o abrocje to chyab zelzy do jakiego miesiaca jeszcze...im pozniej tym wiaodmo, ze bardziej niebepziecznie...Ja nie jestem zwollenniczka aborcji..ale nie potepiam kobiet, ktore ja przezyly..zycie jest tylko zyciem..a kobieta wybor miec powinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korasek maly
mozesz usunac farmakologicznie ale nie pamietam do ktorego miesiaca chyba 9. u mnie w miescie... a mieszkam w nieduzym ginekolog przepisuje te tabletki. koszt okolo 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmakologicznie mozna tylko do ktregos tygodnia...9 miesiac..to zdecyodwnaie za pozno...:/ 4,5 tydzien jakos tak...nie pwoie mdkoladnie..ale to nie jest bezpieczne i isnieje ryzyko, ze proszki nie usuna plodu i konieczna bedzie nazwijmy to zwykla aborcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letona
ja dzięki takiej kobiecie jak Ty zostałam matką. Do dziś modle sie za tą kobietę, że nie usunęła mojego dziecka... okazała sie na tyle odpowiedzialna ze urodziła i od razu po porodzie zrzekła sie praw rodzicielskich. Zastanów sie, moze warto nie zbijać? nosisz w sobie życie, wielki cud, który jest dla wielu kobiet niestety nieosiagalny... pomyślisz ze to głupie, po co sie meczyć, rodzić, aby potem oddać. ale dziecko to nie kleszcz.. nie mozna tak sobie go usuwać.. to zyje, ma serce, czuje... a póki co ma na swiecie tylko ciebie, liczy na to ze jestes po jego stronie, czuje sie w tobie bezpieczne.. czy naprawde chcesz aby to maleńkie serduszko przestało bic? dałaś mu zycie, mozesz je ocalic. wybór należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letona
ja dzięki takiej kobiecie jak Ty zostałam matką. Do dziś modle sie za tą kobietę, że nie usunęła mojego dziecka... okazała sie na tyle odpowiedzialna ze urodziła i od razu po porodzie zrzekła sie praw rodzicielskich. Zastanów sie, moze warto nie zbijać? nosisz w sobie życie, wielki cud, który jest dla wielu kobiet niestety nieosiagalny... pomyślisz ze to głupie, po co sie meczyć, rodzić, aby potem oddać. ale dziecko to nie kleszcz.. nie mozna tak sobie go usuwać.. to zyje, ma serce, czuje... a póki co ma na swiecie tylko ciebie, liczy na to ze jestes po jego stronie, czuje sie w tobie bezpieczne.. czy naprawde chcesz aby to maleńkie serduszko przestało bic? dałaś mu zycie, mozesz je ocalic. wybór należy do Ciebie p.s. moja córeczka ma już 3 latka i bardzo kocha życie i jest cały czas uśmiechnieta, nie wyobrazam sobie ze ktos mogłby jej tego kiedyś odmówić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mintajka
letona - super ze ty chcesz miec dziecko ale ktos inny nie chce i nie ma ochoty BYC W CIAZY.Pojawia sie ciagle ten sam temat - dla jednych dziecko to cud a dla innych problem wiec nie wiem po co ciagle dyskutowac o tym czy lepsze sa jablka zielone czy czerwone? kazdy ma prawo wyboru i tyle - nie chcesz nie usuwaj ale inni maja prawo wyboru. do autorki - zgadzam sie z wieloma przedmowczyniami, lepiej udaj sie z tym do lekarza,tak jak napisane wyzej, w Polsce lub za granica,mysle ze to najlepszy sposob. Trzymam za ciebie kciuki i powodzenia! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mintajka
pomijajac fakt ze wypisywanie ze zlepek komorek czuje sie bezpiecznie i ze mu serduszko bije przypomina mi pewne kazanie w kosciele, gdzie ksiadz mowil,ze dzieci w lonach matek z raczkami zwiaznymi różańcem blagaja - nie zabijajcie mnie..! 1/3 ludzi wyszla z kosciola, lacznie ze mna, ciekawe dlaczego:) A tak powaznie to uwazam, ze kobiety ktore sa matkami nigdy nie zrozumieja ze ktos matka byc nie chce, tak samo jak kobiety nie chcace miec dzieci nie rozumieja tych ktore sa matkami - caly problem w tym zeby nie narzucac innym swojej woli, dziewczyna zapytala jak usunac ciaze a nie czy ma byc matka. A to ze wiele kobiet ni emoze zajsc w ciaze chociaz tego pragnie to nie powod, zeby krytykowac te ktore ktore sa w ciazy a nie chca tych dzieci - o to trzeba miec pretensje do losu a nie do ciezarnych ktore chca ciaze usunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pretensje do losu???? a gdzie odpowiedzialność za swoje czyny? Dziecko sie z nikąd nie bierze i pomijając gwałt każdy powinien liczyć sie z taką ewentualnością ... - dzisiaj dyskutuje sie nad karą smierci dla morderców itd...a jaka jest wina tych nowo-poczętych ludzi? chyba tylko taka że są, że się pojawili \"nieplanowani\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jesli kobieta sie zabezpiecza i star sie by nie zajsc w ciaze a jednak tarfi sie ze zajdzie?? to co maurodzic? skoro nie chciala ciazy to sie zabezpieczala...wiadomo ze przyapdki chdza po ludziach..niekogo nie da sie zmusic do tego instynktu macieryznskiego i posiadanai dizeci..jedni chca..drudzy nie...I nic tego nie zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedź mała
za ok 350zł można to zrobić za granicą, tam gdzieś wyżej jest link to poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko spokojnie
najlepiej pokochać swoje dziecko i doprowadzić ciążę do szczęśliwego finału! Bo to co masz w sobie to nie jest jakiś tam zlepek komórek tylko TWOJE DZIECKO! Wiem,że wydaje Ci się to niemożliwe, ale w zyciu tak jest, że coś wydaje się niemożliwe jak stanie się faktem patrzymy na to zupełnie inaczej. Szukaj pomocy raczej wśród ludzi, którzy pomagają dziewczynom w takiej sytuacji jak Ty. Na pewno znajdziesz ją w poradniach rodzinnych przy wielu parafiach katolickich. Nie jest ważne czy jesteś osobą wierzacą. Pozdrawiam Was (tzn Ciebie i Twoje Maleństwo) najserdeczniej i życzę dużo madrości i odwagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedź mała
niestety jak w życiu pojawia się dziecko to fakt faktem niektórych rzeczy nie da się robić jeśli ktoś nie ma się za co utrzymać to jak ma urodzić dziecko nie da się pracować i wychowywać dzicko takie małe takie są fakty a winne jest państwo z jednej strony zabraniają aborcji a z drugiej nie pomagają matką 2.000 zł czy 1.000 na długo nie starczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mintajka mała
ja np. usunęłam bo nie chciałam przytyć, a do kościoła chodzę co niedziela stąd pamiętam co głupsze kazania- bo nasz ksiądz to taki burak. Ja ateistka jestem ale do kościoła chodze- bo mamusia mi kazała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mintajka wybacz(jeszcze tak nikomu nie napisalam na forum) ale ty glupia jestes. tu nikt nie narzuca bycia matka. jak jakas dziewczyna wyzej napisala dziecko to nie kleszcz. a jak sie juz dziewczyna zdecydowala na sex to niech ponosi konsekwencje. najlepiej dziecko zabic zeby nie byloproblemu z rodzicami? to jest smieszne. troche rozumu i konsekwencji dzialania. wiadomo ze sex moze sie rownac ciazy. chcialo jej sie to teraz ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logan
Hej ja jestem facetem. I powiem ze moje zdanie jest takie jak nie chcesz tego dziecka to zaden problem oddac go w szpitalu ryzyko bylo twoje. W zadnym wypadku nie zabijac(konskwencje trzeba poniesc ) Oddac w szpitalu wiele par czeka na takie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konsewkencje? najlepiej prawic moraly... a jak kobieta sie zabezpiecza i stara sie by bylo ok? a jednak sie zdarza..to co m zrobic? poniesc konsekwnecje? nawet jesli sie starala by nie zajsc w ciaze..rioznie w zyciu bywa..rozne sa przypadki..a co jesli? ma rodzic dziecko bo to zbvordnia usunac, to karygodne itp..kazdy decyduje o sobie..i sam z tym zyje to jej wybor i jej decyzja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabezpieczała się ale\" dziecka nie chce to niech Go zabije\"- tak mam rozumieć o czym koleżanka bezmyślna pisze?.... W życiu wielu rzeczy się nie chce, a trzeba ponosić konsekwencje, być odpowiedzialnym za swoje czyny. Nikt jej nie zmusza by wychowywała, urodzić i zostawić w szpitalu to chba nie jest aż tak wielkie wyrzeczenie. Ale niestety nietóre kobiety wolą zabić z próżności, wygodnictwa, obawy \" co ludzie powiedzą\", to taka podwójna moralność, \"dulszczyzna\". Zawsze jest ryzyko zajścia w ciąże i zawsze trzeba o tym pamiętać, zawwsze można zrezygnować z sexu w czasie owulacji, a nie mieć potem pretensje do losu. Zabicie człowieka to nie jest zabicie muchy.... Nie wiem jak niektóre dziewczyny mogą tu pisać że to tylko \"zlepek komórek\"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brat jest biologiem, zrobił właśnie doktorat ....ale nie trzeba byc biologiem - by wiedzieć, że dziecko w łonie matki- to Człowiek!, Taki jak Ty, ma Twoje geny, .... ono czuje...- to nie brednie- to jest naukowo dowiedzione , ....i tu nie chodzi o prawo czy o wyznanie .....Nie pojmuję jak można zabić własne dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może takie osoby się boją że jakby urodziły to jednak pokochałyby tego człowieczka i nie chciały oddać w cudze ręce.... Taka osoba musiałaby zyć z ciężarem aborcji do końca swych dni...wydaje mi się, że nie przyniosłoby jej to ulgi - no chyba ze jest się człowiekiem bez uczuć, bez serca, bez duszy i myśli się TYLKO o sobie....to może ktoś taki jest zdolny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAANNNKKKAAA23
Osobiście uważam,że aborcja to sprawa sumienia każdej z nas z osobna!!nikogo nie da sie zmusić do macierzyństwa... Wiele kobiet poddaje sie aborcji i to ciąży na ich sumieniu do konca zycia a niektóre traktuja to jako drobny zabieg kosmetyczny... Jezlei któs chce poddać się aborcji nie musi wcale wyjezdzac za granice-idzie sie do jakiegos prywatnego lekarza i mowi o co chodzi-najlepiej jakby byl przez kogos polecony... ale to kosztuje od 1700zł do nawet 3000zł-z tego co slyszalam! Są rowniez,tabletki RU-486 : http://www.biomedical.pl/bioetyka/ru-486-pigulka-aborcyjna-42.html ale jak sie zobaczy ta stronke : http://www.wandea.org.pl/aborcja/ru-486.htm to chyba sie kazdemu odechce używania tej tabletki! POZDRAWIAM wszystkie Dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×