Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość assssssssaaaa

CYCLOTEST 2 PLUS- WASZE OPINIE

Polecane posty

Gość assssssssaaaa

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assssssssaaaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
dziewczyny napiszcie cos na temat tego urzadzenia. w internecie jest bardzo malo informacji na ten temat. mozna poczytac o ladycomp czy pearly to ma takie samo dzialanie? cyclotest jest chyba duzo tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia84
podbijam temat, też szukam czegoś w zastępstwie hormonów, odstawionych parę miesięcy temu. Jest kilka różnych urządzeń, dla mnie istotna jest skuteczność, cena też ma wpływ. Na razie trafiłam na komputery cyklu, ale ceny nie małe więc zastanawiam się skoro cyclotest jest tym samym (na stronie piszą bardzo podobne rzeczy) to skąd ta cena 666zł? Na stronie cyclotestu nie ma cen podanych i ogólnje trudno tam się poruszać, sporo istotnych rzeczy jest po niemiecku, którego niestety nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Wszystko ładnie pięknie ale badań medycznych, podkreślam medycznych to ten przyrząd nie ma! W medycynie liczą się dwie rzeczy: badania i fakt, że dany sprzęt jest SPRZĘTEM MEDYCZNYM wpisanym na listę wyrobów medycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Jesteśmy w Polsce a więc moje pytanie czy produkt jest wpisany na Polską Listę Wyrobów Medycznych prowadzoną przez właściwy urząd? Druga sprawa proszę pokazać aktualne badanie medyczne a nie z 2000 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Podajecie skuteczność na swojej stronie mierzoną indeksem Pearla od 1 do 3 i to jest wprowadzanie ludzi w błąd!!! W przypadku pigułki antykoncepcyjnej czy innych środków antykoncepcyjnych np. prezerwatywa, plaster czy krążek zawsze jest podawana jedna wartość uzyskana w badaniu medycznym a nie przedział!!! Wprowadzacie ludzi w błąd!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Proszę o linka, że jest to Medical Device.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura777
Martina czym się sugerujesz podając 100 % skuteczność ? hehe każdy może tak sobie napisać, podajcie mi jakieś linki do badań indeksu pearla, bo wierzyć to ja mogę w Boga ale tutaj chodzi o coś co mogę mieć udowodnione..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iraaa90
Z Lady-compem ani Pearly nie porównywałabym, te komputerki mają dużo wyższą i POTWIERDZONĄ skuteczność więc.... wcale mnie nie dziwi ta różnica cenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Jeszcze raz powtarzam, w medycynie liczą się fakty,a nie odczucia czy opinie konsumenckie, poproszę o linka do świeżych badań medycznych i do listy Medical Devices

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura777
Masz rację, oczywiście nie neguję Twojego zadowolenia skoro twierdzisz ze się sprawdza, ale mi chodzi o to że kilka użytkowniczek mnie nie przekonuje, wierze Ci ale ja chciałabym zobaczyć badania żebym miała dowód na jakąś skuteczność. Szukam odpowiedniej formy antykoncepcji, przede wszystkim skutecznej ( szukam wśród komputerów cyklu) stąd moje obawy i pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Labadekek
CYT: Wiarygodność przy samym pomiarze tem = 97% Wiarygodność przy połączeniu pomiaru temperatury z wprowadzeniem danych z obserwacji śluzu lub LH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Labadekek
* 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
ja na razie robie sobie miesieczna probe z mierzeniem temperatury zwyklym termometrem rteciowym no i robie sobie wykres. przy okazji rowniez badam sluz. te komputery cyklu tez chyba dzialaja na zasadach metod objawowo termicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
czy ktoś mi poda linka do aktualnych badań medycznych i do listy wyrobów medycznych na którą jest wpisany Cyklotest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Labedek; nie ma czegoś takiego, że wszystkie urządzenie posiadają miano urządzeń medycznych - termin Medical Device wiąże się ze ściśle określona procedurą która trwa kilka lat i jest pracochłonna i kosztowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
każda strona renomowanego producenta antykoncepcji ma podane badanie ina indeks Pearla - skuteczność. Dla przykładu Qlaira produkowana przez Bayer Schering Pharma ma takie badanie dostępne na stronie FDA opublikowane w maju 2010 zanim produkt został dopuszczony do stosowania dla próby kobiet stosujących ją w Ameryce i osobno w Europie i jasno z tego badania wynika indeks Pearla dla każdej z tych prób - a tym samym bezpieczeństwo użytkowniczki ją stosującej. Podawanie przedziału 97-99% jest delikatnie mówiąc marketingowym bełkotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura777
wyprzedzę gina z odp hehe bo przed chwilą bylam na stronce jak juz pisałam buszuje w ladycompach, otóż mają miano o jakie pytasz są wpisane do rejestru urządzen medycznych, z certyfikatem, ale to tez jest na stronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Labedek najlepiej jest zajrzeć na stronę danego producenta i zobaczyć!!! Przecież w internecie wszystko jest dostępne. Nie chcę wchodzić tutaj jako lekarz w konkretnych producentów (akurat sprawdziłam na ich stronie, że Lady-Comp jest produktem medycznym z badaniami i opinią Polskiego Towarzystwa Ginekologiocznego) a raczej chcę podać pewne pryncypia postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neorolog30
ginekolog chyba działasz z ramienia LC co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
proszę o zachowanie minimum powagi w tej dyskusji. Poprosiłam o badanie medyczne Cyklotestu i go nie dostałam. Jeśli mam komuś coś polecić to nie mogę się opierać o wiarę czy niewiarę. Istotnie ostatnio temat komputerów cyklu jakby zaczyna się w Polsce bo pacjentki pytają o nie, ale na miłość boską dajcie nam lekarzom jakieś konkrety. A tak prywatnie to uważam, że komputery cyklu są dobre ale dla świadomych kobiet i dlatego zawsze antykoncepcja hormonalna będzie dominująca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labadek
Z tego co się orientuję są różnego rodzaju konferencje czy też targi medyczne więc jako lekarz powinnaś być zorientowana co jest na rynku, jakie ma badania, wskaźniki itp. Używam Cyclotestu i jestem świadoma swojego wyboru, zadowolona ze skuteczności, badania to nie moja działka ( jestem geodetą ) więc w gwoli ścisłości to Twoja działka :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog36
Droga koleżanko, no właśnie żadnych aktualnych badań MEDYCZNYCH podających skuteczność cyklotestu nie znalazłam. Badania te powinny być na stronie producenta, a tam jest tylko Stiftung Warentest z 2000 roku - jako test zadowolenia klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byebe
Widzę, że ktoś się tu bardzo w rolę wczuł... Używam Cyclotestu 2 Plus, sprawdza się jako naturalna metoda... Czego mam chcieć więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca123
Mam pytanie do tych które już jakiś czas używają Cyclotestu: czy robicie sobie pomiary tylko do dnia niepłodnego po owulacji( tak jak piszą na stronie cyclotestu) i następnie dopiero jak przyjdzie @ czy cały czas robicie pomiary? Bo mnie zastanawia to że tylko po części pomiaru cyklu jest on wiarygodny? dziękuje z góry za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
ja w sumie nie mam cyclotestu, ale mierze sobie temperature i faktycznie jak juz temperatura wzrosnie to znaczy, ze odbyla sie owulacja i juz nie ma sensu dokonywac pomiarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byebe
Mam cyclotetst też Ja też tylko do owulacji mierzę a potem nowy cykl jak @ dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byebe
Mam cyclotetst też Ja też tylko do owulacji mierzę a potem nowy cykl jak @ dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×