Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olulinka

Cytologia-pytanie. Prosze o pomoc

Polecane posty

w zeszlym tygodniu robilam kontrolna cytologie i usg dopochwowe. Jak interpretowac wynik z cytologii? Chodzi mi o grupy od I do V i czy w wyniku z cytologii mogloby wyjsc ewentualne zakazenie wirusem brodawczaka ludzkiego tzw HPV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie mam wynikow ale zaczelam sie juz martwic. Mama mojego meza ma II grupe i musieli jej robic wycinek zeby sprawdzic czy to przypadkiem nie jest cos rakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grupa I - czysciutko, wszystko oki grupa II- moze byc jakies male zapalonko, na ogol nic czym trzeba sie martwic grupa III- powazniejsze zapalenie, bakterie czy cos podobnego, a wtedy sam lekarz wie ze nalezy cie dokladnie zbadac!! DALSZE GRUPY ojojoj, ale lekarzem nie jestem. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko, dziekuje Ci bardzo :) a wiesz cos na temat HPV, czy mozna to wyczytac z wyniku cytologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze🌻 wydaje mi sie ze wszelkie stany bakteryjne na cytologii wyjda, ale niestety lekarzem nie jestem, takze proponuje pogrzebac w necie i przy odbiorze wynikow poprostu zapytac. zycze zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzenie HPV może wyjść w cytologii, ale to dopiero podejrzneie, poza tym tylko niektóre szczepy są rakotwórcze, a zakażenia tymi mniej groźnymi są powszechne. Trzeba wtedy wykonać dodatkowy test (well, 250 zł). Mnie wyszło podjerzenie, a to drugie badanie tego nie potwierdziło. Więc się na razie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×