Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chyba Was rozumiem....

Czy jestem w ciąży??? Nie wiesz - wstąp.

Polecane posty

Gość Chyba Was rozumiem....

Cześć dziewczyny! Wiele z Was ma wątpliwości co do tego czy spodziewją się babika, czy nie. Proponuje, wszsytkim, które chciałyby zadać na ten temat jakies pytanie, maja wątpliwości, którymi chciałyby się podzielić, żeby wpisiwały sie na ten topik. Nie zrozumcie mnie źle - mi wcale nie przeszkadza, że poruszacie takie tematy, że one wciąż się przewijają. I wkurzają mnie kobitki, które drą się na młodsze od siebie żeby cytuje "nie zaśmiecały" topików, myślały zanim wskoczą komuś do łóżka itp. Kobiety, opamiętajcie się!!! Co gdyby Wam kazano w takiej niepewności przebywać? Przecież te dziewczyny sa podenerwowane, a wy jeszcze tak na nie najeżdżacie!!! Kurczę wkurza Was to to nie czytajcie takich topików!!! Darujcie sobie wielkie napsiy GINEKOLOG czy TEST CIAŻOWY. Dziewczyny, które zadają tu pytania, szukaja dobrej rady, ciepłego słowa i wsparcia a nie reprymendy!!! A wieć topik tenjest po to drogie dziewczyny, żebyście mogły swobodnie się wypowiedzieć i zaczerpnąć rady od kogoś, kto przeszedł coś podobnego i będzie umiał Was nakierować. Może przynajmniej skończą się te wieczne narzekania o zaśmiecanie!!! Jak ktoś robi topik z byle błahego powodu, to nie ma afery, a tutaj bez przerwy jakieś wąty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dla autorki topiku \"wczesne objawy ciązy...\" juz taki topik o tejtematyce jest pozdrawiam i kto tu mówi o zaśmiecaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dla autorki topiku \"wczesne objawy ciązy...\" juz taki topik o tejtematyce jest pozdrawiam i kto tu mówi o zaśmiecaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dla autorki topiku \"wczesne objawy ciązy...\" juz taki topik o tejtematyce jest pozdrawiam i kto tu mówi o zaśmiecaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tego topiku
Ach renika... Twój topik jest objawem czystej nietolerancji http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=983803. wielkokrotnie piszesz tam: jak mozna o coś takiego pytać itp. Kurczę zrozum, że te dziewczyny dojrzewają, popełniają błędy!!! Nie mam pretensji tylko i wyłącznie do Ciebie, ale jest tu masa takich dziewczyn, którym wydaje się że doświadczyły juz wszystkiego i teraz moga pouczać cały świat. Sorki za te slowa, ale na serio - postawcie w sytuacji nieletniej, która dowiauje sie że będzie mamuską. Renika podobalo mi się , że napsiałaś, że trzeba rozmawiać z rodzicami, bo o to wśród młodzieży trudno. Ale widzisz, nie każda ma taki dobry kontakt z mama jak Ty (co wywnioskowałam z twoich postów), żeby rozmawiać o tak intymnych sprawach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie twierdze ze nie wkurzają mnie pyatnia bo niektre wołają o pomste do nieba ale topik o takim temacie jest \"wczesne objawy ciązy - pomocy\" no ale jeśli chcesz miec taki sam ale swojego autorstwa to powodzenia Twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzikkk
hej, mam pytanko...po pierwsze to bardzo dobry pomysl z tym topikiem..a teraz moj problem...boje sie, ze moge byc w ciazy..a najgorsze jest, to ze to z glupoty...nawet sie tym razem nie kochalam z facetem...chodzi o to, ze wlozyl czlpnka do mnie, i wyjal przed wytryskiem...ale wczensiej pojawia sie na nim, takis luz, i on chyba tez zawiera plemniki...to byly moje dni plodne..na dodtaek, minal ponad tydzien, a ja mam jakies mdlosci, jest mi nie dobrze...juz sama niewiem:( moze sama sobie to wymyslam? ale jest jakas szanas? chce zrobuic jutro test, czy mozesz mi jakis polecic, ktory w miare szybko wykrywa ciaze, i jest nie taki drogi...z gory dziekuje, i prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika sama ostatnio na \"ciąża, macierzyństwo, wychowanie dzieci\" założyłaś nowy topik, pomimo, że pare miesięcy wcześniej powstał inny o takiej samej tematyce, wiec czemu masz pretensje, że ktoś robi to samo co Ty? Z tą różnicą, ze na tamtym topiku (pomimo Twojego błędu) dziewczyny potraktowały Cię ciepło i życzliwie... Nie rozumiem dlaczego tak gnębisz te niedojrzałe kobiety :), maja problem- piszą, ich sprawa, wcale nie musisz na nie zaglądać, a tym bardziej komentować... Kiedyś też nie wytrzymałam i założyłam topik http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=906909 , ale uważam, ze nie powinno się aż tak naskakiwać na dziweczyny jak Ty to ostatnio robisz... Mam nadzieję, że nie zdenerwujesz się na mnie, ale proszę Cię wiecej tolerancji i dystansu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test zrob w dzien spodziewanej miesiaczki ! i kup taki ktory wykrywa obecnos hCG juz przy stezeniu 25 mlU/ml np bobo-test lup pro-test TERAZ JEST DUZY WYBOR W APTEKACH !WYKONAJ GO RANO TZN PIERWSZY MOCZ BO WTEDY STEZENIE JEST NAJWYZSZE! mimo ze te testy moga wykryc 7 dniowa cieze to jednak zaleca sie wykonanie ich w dniu spodziewanej miesiaczki bo wtedy wynki jest bardzoiej wiarygodny i tak bym ci radzila! Objawy ciąży Brak miesiączki nie zawsze towarzyszy ciąży. Niektóre kobiety miewają po zapłodnieniu trzy, nawet cztery krwawienia w terminach przypadających na okres menstruacji. Jednym z możliwych objawów wczesnej ciąży są "poranne mdłości". Mimo nazwy, mogą występować w ciągu całego dnia po 2 lub 3 tygodniach po zapłodnieniu. Najbardziej narażone są na nie kobiety, które spodziewają się dziecka po raz pierwszy, te u których rozwija się ciąża mnoga oraz kobiety bardzo wyczulone na zapachy. Mogą się również pojawić wzdęcia brzucha oraz nadmierna męczliwość i senność, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Niekiedy we wczesnym okresie ciąży zdarzają się objawy, o których trzeba koniecznie powiedzieć lekarzowi. Są to: omdlenia tzw. wymioty niepowściągliwe, pojawiające się kilkanaście razy dziennie. Kobieta nabiera wówczas wstrętu do jedzenia i gwałtownie chudnie, co wymaga zazwyczaj hospitalizacji. zgaga, spowodowana cofaniem się treści żołądkowej, a czasem także dwunastniczej, do przełyku. częstsze niż zwykle oddawanie moczu, także nocą, obrzmienie piersi. Stają się one wrażliwe na dotyk, czasem odczuwa się ból tylko w brodawkach, które ciemnieją i stają się większe. Testy ciążowe - rodzaje testów Uwaga! Badania pokazują jednak, że aż 50 procent przypadków ciąży kończy się poronieniem podczas menstruacji, która może się pojawić w normalnym terminie mimo zapłodnienia jaja płodowego. Dlatego nawet jeśli nowoczesny test ciążowy da nam pewność, że nosimy w sobie kilkudniowy płód, warto powtórzyć pomiar HCG po wystąpieniu krwawienia i jeżeli jest on nadal pozytywny, niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Ze względu na technikę wykonywania pomiaru wyodrębnia się trzy rodzaje testów: paskowe - wymagające pobrania moczu do naczynia i umieszczenia w nim specjalnego paska z antyciałami HCG, płytkowe - wymagające zebrania moczu do naczynia, pobrania 5 kropli moczu do pipety i umieszczenia ich w odpowiedniej płytce pomiarowej, testy w postaci flamastra - wystarczy go umieścić na kilka sekund pod strumieniem moczu. na wynik testu, w zależności od typu, trzeba czekać od 1 do 5 minut. Wiarygodność pomiaru szacuje się na 99-procent. Uwaga! Zdarzają się pomyłki. Dodatni test badania moczu, świadczy czasem nie o ciąży, ale o problemach z tarczycą. Prawdopodobieństwo, żeby test wykrył chorobę, a nie ciążę jest jednak bardzo niewielkie. Produkty dostępne na rynku polskim Feri Test (Cormay, 8 zł) - test paskowy, wykrywa ciążę w 14 dni po zapłodnieniu, należy wykonać go rano, na wynik pomiaru czeka się 5 minut. Contrast (Genzyme Diagnostic, 11 zł) - test płytkowy, wykrywający ciążę po 12 dniach od zapłodnienia, wynik pomiaru uzyskuje się po 4 minutach. Pink Test (Veda Lab, 10 zł) - test płytkowy, wykrywa ciążę po 2 tygodniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się 30 sekund. Pink Test Disptick (Veda Lab, 8 zł) - test paskowy, wykrywa ciążę po 2 tygodniach od zapłodnienia, wynik uzyskiwany jest po 30 sekundach, dla potwierdzenia wyniku negatywnego, warto poczekać 5 minut. Quick View (Quidel, 10 zł) - błyskawiczny test płytkowy do wykonania rano, stwierdza ciążę już po 6 dniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się minutę. Clearview (Unipath, 13 zł) - płytkowy test ciążowy, wykrywający ciążę w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, na wynik pomiaru czeka się 5 minut. Clearview hCG II (Unipath, 14 zł) - płytkowy test ciążowy, wykrywający ciążę po tygodniu od zapłodnienia, na wynik pomiaru trzeba poczekać 5 minut. Clear Blue (Unipath, 22 zł) - test w postaci flamastra, wystarczy umieścić go pod strumieniem moczu na 5 sekund, wynik pomiaru uzyskiwany jest po 3 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze cos cche powiedziecja tez mialam taki dylemat jakis czas temu strasznie to przezywalam ale DZIEWCZYNY SZUKAJCIE TROSZKE W NECIKU sadze ze dal tego inne dziewczyny tak naskakuja bo naprawde w necie jest wiele informacji wystarczy wpisac w wyszukiwarke np haslo CIAZA , TEST CIAZOWY , OBJAWY CIAZY !JA jak potrzebowalam informacji wlasnie tak szukalalm znalazlam fajne stronki np takie pogotowie antykoncepcyjne gdzie w kazdy piatek odpowiada na pytania lekarz ginekolog i to na naszego maila wiec wszystko jest anonimowe!teraz np jak tak sie naczytalam tych wszystkich stron jestem z tego obcykana eheh ;)) zartuje ale napawde bardzo wiele mi to dalo!polecam pewnie ze takie forum tez jest potrzebne bo to jest wsparcie ale i szukajcie tez same to wam tez bardzo pomoze naprawde a przynajmniej moze uspokojic pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zuzikkk
No sznase pewnie jakieś są... :( Zrobiłaś już test? Jeśli jeszcze nie kupiłaś to z tego co wiem quick view jest dobry i nie drogi ( sama juz kilka razy robiłam ;) ) Napisz jak juz cos bedziesz wiedzieć i nie denerwuj sie. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzikkk
dzieki:) jeszcze nie zrobilam testu, zrobie w dzien miesiaczki, czyli w sobote...jak bede wiedziala, to na pewno napisze..narazie jestem cala w nerwach:( mam nadzieje, ze wynik bedzie negatywny...buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tego topiku
Trzymaj się zuzikkk!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quick view kosztuje 15zł
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tanszy jest bobo-test i mozna zrobic go juz w pierwszy dzien spodziewanej miesiaczki kosztuje ok 12 zeta pozdro ale zrob go rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzikkk
dzieki dziewczyny naprawde..nie spodziewalam sie takiej reacji z waszej strony..w sobote odrazu z samego rana zrobie test, i napisze jak tylko bede wiedziec, choc mam nadzieje, ze wynik bedzie negatywny!! trzymajcie sie, i fajnie, ze jestescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzikkk
nie wytrzymalam i zrobilam dzisiaj rano test! wyszedl negatywnie:) jestem taka szczesliwa:) wiem, ze to jeszcze nie 100% pewnosc, dlatego jesli do niedzieli nie pojawi sie miesiaczka, powtorze test...ale juz troszke sie uspokoilam:) dzieki dziewczyny za wsparcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzikkk
nie no to chyba nie mozliwe:) dostalam okres:) chyba wywolalam go podswiadomie:) a pomyslec, ze zaledwie godzine temu robilam test, no teraz to juz chyba naprawde jestem happy:) zaraz bede sie widziec z moim partnerem, chyba gdzies to oblejemy, tym razem ostroznie:) odezwe sie pozniej, dzieki wszystkim za wsparcie:) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhmh
w ubiegły czwartek spóźniłam się z zażyciem pigułki i wzięłam ok8 godzin później niż normalnie.zdarzyło mi się to po raz pierwszy a pigułki zażywam już dwa lata...ulotka przewiduje że do 12 godzin działanie atykoncepcyjne jest zachowane... była to 7 tabletka z opakowania. tydzień później kochałam się z moim chłopakiem, co prawda byliśmy zabezpieczeni równiez prezerwatywą, ale pozniej miał też miejsce stosunek przerywany bez prezerwatywy...w ulotce jest napisane ze przez tydzień od "zapomnienia" należy zabezpieczac się dodatkowo...a więc jakby na to nie patrzeć ten tydzień już minął. ale proszę powiedzcie, czy jest jakaś szansa że przypadkiem to moje zapomnienie w ubiegłym tygodniu może okazać się niepożądane w skutkach...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhmh>>Nieeeee... Mysle, że nie ma najmniejszych szans :) Niczym się nie martw, tym bardziej, ze zabezpieczyliście sie dodatkowo prezerwatywą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionnananana
wlasnie wrocilam od ginekologa okres spoznial mi sie 2 miesiace chodziaz ogolnie mam niereularny wiec lekarz zrobil mi najpierw 1 tes wynik negatywny potem mnie przebadal tak ,ze wszystko widzial na monitorku nic nie bylo widac zrobil kolejny test wynik pozytywny nogi mi sie ugiely bo tak nrawde na monitorku nic nie bylo widac chodziaz jak on to stwierdzil to moze byc wczesna ciaza;( niewiem co mam robic kazal mi przyjsc w nastepny poniedzialek.Tak naprawde to niewiem co mam myslec bardzo sie boje ;( moze ktroras z was przezyla juz taka wizyte u ginekologa-moz lekarz sie myli a to byl tylko 1 stosunek przerwany-piszcie prosze to dla mnie wazne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumowiczkaa
Do zmartwionej : Chyba Cię nie pocieszę, ale musisz zaczekać, w przypadku takiej wczesnej ciąży (ewentualnej), różnie może to wyglądać na ekranie. Nie martw się na zapas, testy czasem pokazują ciążę, a potem okazuje się, że coś jest nie tak z układem hormonalnym. Niestety, ten stosunek przerywany to (sama wiesz) żadna antykoncepcja, dużo ludzi 'wpadło' w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spy
no.... ja Ciebie też nie pocieszę... wszystkiego dowiesz sie za tydzień... :) poczekamy, zobaczymy... a teraz sie nie martw :) p.s. a ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionanananana
wiecie co pisze ponownie dzis mama kazala przeprowdzaic mi test ciazowy ponownie zrobilam no i niebieska kreska czyli wynik negatywny a ten ginekolog to tak naprawde to chyba sam nie wiedzial gdyby byla ciaza to pokazaloby sie cos na monitorze a tam nic- sama patrzalam- ale w tym tyg. jestem umowiona na wizyte u innego lekaza mam nadzieje ,ze w koncu dowiem sie jak jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionananana
jak on moze sugerowac ,ze jestem w ciazy jezeli zrobil mi w ten sam dzien dwa testy na jednym wyszlo ,ze- nie -na drugim ,ze- tak -a po przebadaniu nic nie bylo widac.A latek mam 19 wiec jestem narazie za mloda na dzidziusia :( wogole po przebadaniu zaczal mi przepisywac juz w trakcie recepty na przyspieszenie okresu a jak zaobaczyl na tescie wynik negatywny to swierdzil,ze tutaj moze mi zalozyc kalendarzyk ciazowy chodziaz dziecka nie bylo wdac i umowil mnie na kolejna wizyte :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×