Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m_

Czy lekarz mógł nie rozpoznać ?...

Polecane posty

Gość m_

Czy lekarz mógł nie rozpoznać ewentualnej ciąży, jeśli byłby to ok. 6 tydzień? Miałam poważne podstawy do obaw, pomimo że biorę pigułki. Test z apteki wyszedł negatywny. W zeszłym tygodniu byłam u lekarza, zbadał mnie dość pobieżnie (tak jakby zakładał, że skoro biorę pigułki to nie jestem). Tylko proszę, powstrzymajcie się od komentarzy typu "schizujesz, jak nie potrafisz zaufać tabletkom to po co bierzesz" itp... Mam podstawy, naprawdę. Od kilku dni dodatkowo źle sie czuję, mam mdłości, zawroty głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy lekarz zrobił Ci USG dopochwowe? Jak wyglądało to badanie? Zrób test z krwi. On podobno jest skuteczniejszy niż te z apteki. A mdłości i złe samopoczucie moga sie pojawić jako skutek uboczny brania tabletek. Jesli nie pojawiłą się w czasie opakowania biegunka ani wymioty do 4 godz. po zażyciu tabletki ani o niej nie zapomniałaś istnienie ciąży jest mało mało prawdopobone.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_
Dzięki... Zbadał mnie zwyczajnie na fotelu... Mam nadzieję, że wykryłby ewentualną ciążę po takim czasie?... Test apteczny też chyba powinien być wiarygodny robiony w ok. 6 tygodniu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia baba
W szóstym tygodniu ginekolog MUSI rozpoznac ciaze. Test apteczny w szóstym tygodniu tez jest wiarygodny. Może byc niewiarygodny np. w trzecim tygodniu, ale nie w szostym. Baby. Musimy w cos wierzyc. Jesli nie w tabletki to chociaz w testy, albo w gienia!!! Ja teza mialam zawroty glowy i mdlosci i okazalo sie ze mam wrzody zoladka. Jezu. Takie objawy mozesz miec od wszystkiego. Co innego brak miesiaczki, przy stosunku przerywanym. Wtedy mozesz stweirdzic. Ojoj. Chyba jestem w ciazy. Jak czytam takie posty to sama zaczynam miec schizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_
Dzięki, sprowadziłaś mnie na ziemię... Ja wiem że itp. itd. ale czasami zamiast rozsądku do głosu dochodzą schizy różne... U mojej koleżanki lekarz nie rozpoznał ciąży, brała leki które są zabronione w pierwszych 3 miesiacach... Na którymś forum czytałam wypowiedź ginekologa, który miał pacjentki w widocznej ciąży, choć testy wskazywały że jej nie ma... Stąd te schizy. Czy powiększony brzuch może być efektem brania tabletek?... Nie przytyłam na pewno, tylko ten brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do m - ja biorę tabletki i ciagle mam powiększony brzuch. od wzdęć jako skutku ubocznego od tablet do \"Glupiej Baby\" - ja wlasnie robilam test w 3 tyg. ew. zaplodnieniu ale w 2 dniu okresu - chciałam sie upewnic czy nie jestem w ciazy...i wyszedl mi negatywny...myslisz ze powinnam go powtorzyc...? Teraz mam jakies takie bolące piersi...ale od tabletek też przeciez mozna miec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do m - ja biorę tabletki i ciagle mam powiększony brzuch. od wzdęć jako skutku ubocznego od tablet do \"Glupiej Baby\" - ja wlasnie robilam test w 3 tyg. po ew. zaplodnieniu ale w 2 dniu okresu - chciałam sie upewnic czy nie jestem w ciazy...i wyszedl mi negatywny...myslisz ze powinnam go powtorzyc...? Teraz mam jakies takie bolące piersi...ale od tabletek też przeciez mozna miec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do m - ja biorę tabletki i ciagle mam powiększony brzuch. od wzdęć jako skutku ubocznego od tablet do \"Glupiej Baby\" - ja wlasnie robilam test w 3 tyg. po ew. zaplodnieniu ale w 2 dniu okresu - chciałam sie upewnic czy nie jestem w ciazy...i wyszedl mi negatywny...robiłam go po poludniu....myslisz ze powinnam go powtorzyc...? Teraz mam jakies takie bolące piersi...ale od tabletek też przeciez mozna miec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia baba
Do m_ Ten ginekolog co mówil, że kobieta bylaw widocznej ciazy, a testy tego nie wykrywaly, pierdoly opowiadal. Testy ciazowe wykrywaja hCg, ktore jest produkowane przez zarodek, czy lozysko (nie wiem sama), wiec nie wiem jaki lewy musialby byc ten test zeby tego hormonu nie wykryc w widocznej ciazy. Nie przejmuj sie. Nie jetes w ciazy.trzymaj sie Do Katala W trzecim tygodniu od zaplodnienia hCg jest na tyle duzo, ze testy go wykrywaja.Jak bierzesz tabsy, a nie mialas wymiotow, biegunek i nie bralas jakis lekow, to nie masz sie czym przejmowac.pozdrawiam.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia baba
Do Katala Tygodnie od ostatniej miesiączki (od pierwszego dnia krwawienia) Średni poziom hCG w mIU/ml 3 5 - 50 4 3 - 426 5 19 - 7,340 6 1,080 - 56,500 7-8 7,650 - 229,000 9-12 25,700 - 288,000 13-16 13,300 - 254,000 17-24 4,060 - 165,400 25 - 40 3,640 - 117,000 nie jestes w ciazy. Po pierwsze: wg tego co pisalas bylabys w czwartym tygodniu ciazy (liczac od ostaniej miesiaczki) wiec test juz by wykryl ewentualne ciaze (3-426 hCg). Gdybys byla w ciazy moglby pokazac jakas lekka druga kreske, ale takowej nie bylo wiec sie nie martw. Po drugie masz okres, a po trzecie bierzesz tabsy, wiec nie dramatyzuj.Wiem ze to jest latwo mowic, ale na serio. W cos musimy wierzyc. Na bolace piersi przy tabsach polecam Mastodynon. Mi pomogl pozdrawiam.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_
Do Głupiej Baby !! Przed chwilą wyczytałam na innym forum (gazeta.pl) że Pre-Test jest mało wiarygodny i nie zawsze wykrywa, że ktoś tam się naciął... A ja właśnie taki robiłam 2 razy. Odnośnie tygodni ciąży. Jak właściwie liczyć ewentualną ciążę przy pigułkach? Od którego momentu? Bo normalnie wiadomo od daty miesiączki, gdzie owulacja jakieś 2 tygodnie wcześniej. Ale przecież na pigułkach wszystko jest inaczej, owulację trudno przewidzieć (jeśli by wystąpiła)... To jak liczyć? - od dnia stosunku, od daty okresu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia baba
Z tymi testami jest jak z suszarkami. Moja siostra ma taka sama suszarke jak ja. Moja jest dobra, siostrze sie psuje. Ale dwa razy test nie moze, az tak oszukac. W przypadku ciazy przy tabsach licz od "ewentualnej" wpadki. Np. dwa tygodnie temu wymiotowalam, wiec dzisiaj najprawdopodobniej test bedzie wiarygodny. Nie boj sie. Nie jestes w ciazy. Mi np. przy 10 opakowaniu tabsow zaczely sie mdlosci. a moja kumpela ma caly czas. Nie boj sie. Na pewno nie jestes w ciazy. Te przypadki zajscia w ciaze na tabletkach (1-2 na 1000) biora sie z bledow w przyjmowaniu (zapomniana pigulka, wymioty, biegunka,leki) Moja gin. jest w zawodzie od 30 lat i mowi, ze nie slyszala o przypadku ciazy w czasie brania tabletek przy prawidlowym stosowaniu. Wierz mi. Ja tez przeszlam etap urojonych ciąż. Ale uwierzylam, ze tabletki sa skuteczne.papa. Na serio. Niepotrzebnie dramatyzujesz.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_
Dzięki :) :) Wiem że schizuję. Ale naraz tyle objawów, a teraz powiększony brzuch, swędzi mnie (łaskocze) skóra poniżej pępka, ciągle mi się odbija... Czuję się jakbym miała dostać okres, a to jeszcze nie czas. Trochę mnie zbiłaś pisząc wcześniej o tych tygodniach, bo licząc od okresu byłby 5 a nie 6 jak pisałam. A jak to jest z tymi wartościami które podałaś? -- w 3 tygod. jest 5 - 50 , a w 4 tyg. 3 - 426 ?? Dlaczego najpierw 5 a potem spada do 3?? Jak to się ma do wartości podanych na teście? -- na moim jest, że wykrywa od 25 -- czyli wg tego co podałaś, mógłby nie wykryć w 3 tygodniu? -- a jednocześnie na ulotce jest info, że wykrywa już po zaledwie 6 dniach... Pogubiłam się. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia baba
Tam chyba mialo byc 30 a nie 3 ;) Nie przejmuj sie tymi objawami. Pamietaj, ze tabletki wprowadzaja organizm w stan sztucznej ciazy. Moz4sz miec rozne objawy w czasie brania. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLila
dziewczyny mam do waś pytanie moze wy mi odpowiecie od niedawna biore tabletki i chciałabym się dowiedziec czy w trakcie 7 dniowej przerwy którą trzeba robić co miesiąc jestem zabezpieczona przed zajsciem w ciąże? Ostatnio tak wypada że dzień przed okresem czyli trzeci dzień nie brania pigułki kochamy sie bez zadnych zabezpieczeń i bez stosunku przerywanego. Prosze napiszcie w jakim stopniu moj organizm jest zabezpieczony przed ciązą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pre test
potwierdzam jest niewiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pre test
potwierdzam jest niewiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do m - spoko, jesli wszystkolykalas jak trzeba no to nie ma sie co denerwowac....ja mialam schize chyba uzasadniona, bo mialam wymioty 3, 5 godz. po polknieciu, a potem wspolzylam niby z gumka...dla dodatkowego zabezpieczenia, ale na poczatku chwile nie no i schiza gotowa..... czyli \"głupia babo\" u mnie musze liczyc od ew. zaplodnienia czyli jednak 3 tydz. od momentu kiedy robiłam test, a jesli w 3 tyg. hCg jest od 5-50 a test wykrywa od 25 to jest ryzyko ze mi test nie wyszedl ???? Cholerka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLila
Proszę może któraś mi powie jakie zabezpieczeńie organizmu przed ciążą jest w trakcie 7 dniowej przerwy, czy wogóle jest jakies zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLila
Proszę może któraś mi powie jakie zabezpieczeńie organizmu przed ciążą jest w trakcie 7 dniowej przerwy, czy wogóle jest jakies zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lilia - w czasie 7 - dniowej przerwy jesteś zabezpieczona w 100% (też się o to kiedys martwiłam) :) POzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to akurat wiem, Lila, jest takie jak podczas łykania tabletek, czyli jestes w pełni zabezpieczona, zresztą piszą o tym w ulotce....wiec sie nie denerwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to akurat wiem, Lila, jest takie jak podczas łykania tabletek, czyli jestes w pełni zabezpieczona, zresztą piszą o tym w ulotce....wiec sie nie denerwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to akurat wiem, Lila, jest takie jak podczas łykania tabletek, czyli jestes w pełni zabezpieczona, zresztą piszą o tym w ulotce....wiec sie nie denerwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLila
Dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie i od razu jest mi lepiej i lżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_M
u mnie lekarz nie rozpoznał ciązy w 20tyg. tak to nie pomyłka w 20TYG. sama nie miałam żadnych objawów, troche wzdęty brzuch co było zganiane na zatrzymywanie się wody w organiźmie, po miesiączce nie mogłam tego określic ( a raczej po jej braku ) ponieważ przed zajściem w ciążę nie miałam miesiączki 7msc. Jak później się okazało będąc w ciąży brałam progesteron a także pigułki antykoncepcyjne. Taka miałam super panią doktor, która w 20tyg. ciąży wysłała mnie na USG dopochwowe - lekarz, który miał mi zrobic USG wypytał o wszystko i bardzo delkatnie i ostrożnie przeszedł do robienia badania, az w pewnym momencie złapał sie za głowę pytająć co za wariatka skierowała mnie na USG dopochwe na takim etapie ciąży, mówiąc, że mógł uszkodzić płód, a także że powinna mnie skierować na USG ALE BRZUSZKA to własnie ten lekarz wyliczył mi w miarę dokładnie tydzien ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_
O rany...... :( A robiłaś wtedy w ogóle test ciążowy ?? Jak się w końcu zorientowałaś ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już sam fakt z enie masz okresu 7 miesiecy nie wzbudzil twoich podejrzen ze cos jest nie tak? Nie robilas ani 1 testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×