Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mogę być w ciąży ?

Polecane posty

Gość gość

Witam, okres spóźnia mi się 6 dzień, ostatni raz uprawialam seks z chłopakiem dzień po zakończeniu ostatniego okresu, stosunek z prezerwatywą, która była cała. Czy jednak jest ryzyko? Ponadto od miesiąca chodzę na siłownię czy to może być przyczyną spozniajacego się okresu? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wiesz to nie odpowiadaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że nie ma szans na ciążę. wszystko ma wpływ na długość cyklu, więc może to ta siłownia, ale jakby okres nie przyszedł to idź do gina po coś na wywołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się przyjmie konsumpcja piz.y nikt nie wie .To jest wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro się zabezpieczaliście to powinnaś być spokojna. Skoro tak się boisz zacznij wyznaczać sobie fazy cyklu i współżyjcie tylko w dni niepłodne. Wtedy do zapłodnienia nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę by doszło w takim wypadku do zapłodnienia. Okres może się spóźniać z różnych przyczyn : stres,choroba... Siłownia ? Raczej nie jest powodem spóźniania się twojej miesiączki,chyba że się przetrenowujesz i masz za niskie/za wysokie BMI co może powodować zaburzenia hormonalne..ale to pierwszy taki incydent.... Sprawdź poziom kortyzolu we krwi, jeśli jest za wysoki to faktycznie może to być spowodowane ćwiczeniami. Wysoki poziom kortyzolu jak najbardziej może zaburzać i opóźniać miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży na pewno nie jesteś ;) Ja gdy zaczęłam współżycie z chłopakiem miałam dość regularny okres, a po czasie ześwirował - czasami miesiąc bez okresu, czasami prawie dwa razy w ciągu miesiąca. Miałam tak przez może 4 msc, potem wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak takie dni niepłodne można obliczyć? szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
"Obliczyć dni płodne." "Nigdy tego nie robiłam." Wrrrr!Wytłumaczcie mi jak to możliwe, że wszyscy się biorą za seks, nie mając elementarnej wiedzy o własnym ciele? Po pierwsze, dni płodnych się nie wylicza.Wcale.Ani na palcach, ani na liczydłach.Do cholery, nie żyjemy w czasach naszych prababek.One miały tylko kalendarz.Pozwala on jedynie BARDZO niedokładnie przewidzieć możliwe dni płodne na podstawie długości ostatnich 3-12 cykli.Przykład: pani X miała w tym roku najkrótszy cykl 27 dni, a najdłuższy-33 dni.Początek dni płodnych wypada u niej 6 dnia cyklu (1 dc to pierwszy dzień miesiączki).A ostatni:23 dc.Uwaga: sprawdza się to tylko u kobiet z regularnymi cyklami, tzn.gdy różnica między cyklem najdłuższym a najkrótszym nie przekracza 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ja jednak wolę nie korzystać z metody prababci (na tej zasadzie działają też prawie wszystkie kalendarzyki na komórkę)-tylko po prostu obserwować swoje ciało.Śluz (kiedy jest mokry i przeźroczysty-jestem płodna), temperaturę-od 3 dnia po owulacji lekko się podnosi i wtedy już można zrezygnować z prezerwatywy.Albo ślinę.Mikroskopy Donna, Afrodyta lub FertilControl bardzo ładnie pokazują dni płodne i niepłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ps.Płodność NIE zależy od tego, który to był dzień po miesiączce.Przy bardzo krótkich cyklach dni płodne mogą się zacząć jeszcze w trakcie okresu.I tak, zwiększony wysiłek fizyczny, tak samo jak stres, choroba czy dieta, mogą wpływać na przesunięcie owulacji, a za nią i okresu.Miesiączka występuje normalnie 10-18 dni po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie jestes na nieregerualne cykle wplywa stres i sposob odzywiania sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli nie umiesz wyznaczać dni płodnych to kup sobie np mikroskop owulacyjny. jest prosty w użyciu i niedrogi, na pewno ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×