Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agatkazbolacymbrzuchem

Czy moge wymieszac no-spe z ibupromem?

Polecane posty

Gość agatkazbolacymbrzuchem

Wzielam o 5.30 dwie no-spy, pozniej jeszcze raz takze dwie tabletki o 10.30. Czy moge teraz wziac dwa ibupromy, poniewaz no-spy nic nie daly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam ile jest ibuprofenu w nospie, 2 ibupromy normalne za to to ok 66% dowolonej dziennie dawki ibuprofenu. Czyli jak wezmiesz je to te dawke jedbak przekroczysz. Nie zabije cie to, co nie, jak ci sie takie cos okazyjnie zdarza. Jak czesto to, hmm, po pierwsze lek przestanie na ciebie dzialac a po drugie wrzody zoladka i te sprawy. Nie mialam jeszcze farmakologii takiej szczegolowej ale radze nie przekraczac dozwolonej dawki zbyt czesto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkazbolacymbrzuchem
Tylko dzisiaj cos takiego chce zrobic, rano dostalam okres a nie mialam nic innego oprocz nospy. Dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgfjffhgfhhg
no-spa nie zawiera ibubrofenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgfjffhgfhhg
substancję rozkurczającą chlorowodorek drotaweryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u-hu, drotaweryne, moja pomylka :P ale wychodzi w sume ina to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik...
Dokładnie nospa zaiera drotawertyne a to zupełnie co innego niz ibuprom. Nospa ma działanie rozkurczowe a ibuprom działa na osrodkowy układ nerwowy i hamuje odczuwanie bólu. Śmiało mozna je brac razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkaa9
@Raya najgorzej jak ktoś się wypowiada o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bierz na zdrowie. Ja czasem i wezmę 3 i nospę i paracetamol gdy mam okres. Najwyżej biegunka mnie częściej pogoni, a i tak przecież mam okresową sraczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat dziewczyny. Jak to jest z tą nospą i ibuprofenem czy innymi lekami. Wiem, że nospa jest skuteczna, ale muszę jeszcze się wspomóc i nie wiem czy nie będzie to niebezpieczne dla mnie. Dzięki za ifo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowna Pani, łączenie leku NO-SPA z innymi lekami przeciwbólowymi jest w niektórych przypadkach uzasadnione farmakologicznie, ale powinien decydować o tym lekarz. Oczywiście dotyczy to bólów występujących w obrębie jamy brzusznej i miednicy (bóle miesiączkowe). NO-SPA ma odmienny (selektywny) mechanizm działania niż większość leków przeciwbólowych i nie wchodzi z nimi w niepożądane interakcje. Odmienny mechanizm działania sprawia, iż często leki te się uzupełniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jedna-dwie nospy plus JEDEN ibuprofen na pewno nie zaszkodzą, trzeba jednak pamiętać, że taka mieszanka może nasilić krwawienie miesiączkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×