Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mogłam zajść w ciążę pomimo problemów hormonalnych?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Chciałabym się wam poradzić i opowiedzieć moją historię. Mam 23 lata, niedoczynność tarczycy i od kilku lat zmagam się z problemami hormonalnymi i mam bardzo nie regularne miesiączki. Potrafię nie mieć miesiączki nawet 9 miesięcy. Do tego mam dość mocne owłosienie na brodzie, na piersiach i między piersiai także n brzuchu i także trądzik. Chodziłam już do wielu ginekologów, dawali mi różne leki na wywołanie okresu, niestety wyleczyć mnie nie mogli i już się ostatnio poddałam. Jakoś rok temu w sierpniu i we wrześniu miała 2 miesiączki pod rząd, a potem przerwa 9 miesięcy i znowu dostałam miesiączkę 4 sierpnia i następna 4 września. Akurat tak się zdażyło, że tego 4 odwiedził mnie chłopak z którym jestem w związku na odległość i mimo miesiączki on nalegał na seks w prezerwatywie. Od poniedziałku 4 do piątku każdego dnia uprawialiśmy seks w prezerwatywie. W piątek skończył mi się okres. A w niedzielę uprawialiśmy stosunek przerywany 2 razy raz rano przed 7 rano a później wieczorem ok. 24. Dodam, że mój chłopak wyszedł jeszcze na ok 5 minut a może i nawet więcej przed końcem i skończył sam na zewnątrz. Myślałam, że 4 października dostanę okres, niestety nie dostałam aż do teraz i nie wiem czy to ciąża czy znowu moje problemy z miesiączkami. Dodam, że już minął miesiąc od ostatniego stosunku a żadnych innych objawów nie mam. A testu boję się zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tak.Możesz być w ciąży pomimo problemów hormonalnych.Brak miesiączki nie zawsze oznacza brak owulacji.Niestety, są tylko dwa sposoby, by się o tym przekonać.Zrobić test-albo czekać na poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to, że stosunki przerywane były 2 dni po okresie nic nie znaczy? Nie ma wtedy dni niepłodnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Niekoniecznie.Nie u wszystkich kobiet.To MIT, że "dwa dni po okresie w ciążę się nie zachodzi."Nie wiem, kto wymyślił taką bzdurę.U niektórych kobiet dni płodne mogą się zacząć nawet podczas miesiączki.U tych, które mają cykle dłuższe, niż 28 dni, przyjmuje się, że trzeba zacząć się obserwować (lub zabezpieczać) od 7 dnia cyklu.U mnie to jest "pierwszy dzień po miesiączce." Kiedyś zaszłam w ciążę ze współżycia w 8 dc -to był "drugi dzień po miesiączce".Trzeba też pamiętać, że plemniki mogą przeżyć w ciele kobiety 3-5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piz.a madrzejsza od główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to jest że boisz się zrobić test ciążowy a nie boisz się stosunków przerywanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś kupiłam test i się w końcu przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo1976 dziś No ktoś wymyślił te bzdure skoro uczyli (a może nadal uczą) tego w szkole na biologii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeśli nadal ktoś tak uczy, to ma przedpotopową wiedzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłam test i nie jestem w ciąży. Trochę mnie nastraszyliście komentarzami, ale na szczęście nie jestem. W każdym razie dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam znowu inny problem okres co 24/25 dni 20 lat a od prawie 2 lat nie umiem zajść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×