Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość LubieCiastka

Czy można robić USG dopochwowe dziewicom ?

Polecane posty

Gość LubieCiastka

Mam pewien problem , bo ostatnio byłam u ginekologa i dała mi skierowanie na USG ale to dopochwowe , ale z racji tego , że jestem dziewicom zastanawiam się czy to jest możliwe , ponieważ koleżanki mówiły mi , że ginekolog nie może tego zrobić bo może mi przebić błonę , chociaż pytała się mnie czy współżyłam , po czym również przebadała mnie wziernikiem , a słyszałam że podobno tym też nie może skoro jestem dziewicom , a już przy pierwszej wizycie u niej badała mnie przez pochwę , ponieważ przyszłam do niej z taki problemem że miałam bardzo nieregularne miesiączki , nawet do 3 miesięcy , teraz się trochę uregulowały ale to wciąż nie jest dobrze , I nie wiem czy ona postępuje dobrze ? Dodam , że mam już prawie 18ście lat ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czy można robić USG dopochwowe dziewicom ?" "ale z racji tego , że jestem dziewicom zastanawiam się czy to jest możliwe" Czy widzisz różnicę w znaczeniu form słowa dziewica w tych dwóch powyższych zdaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Perwesja... nie czepiaj się ortografii :P Niedawno odpowiadalem na topytanie na innym wątku : 11:33 [zgłoś do usunięcia] bywalec1 uni W zdecydowanej większości przypadków - tak! Sonda ma stosunkowo niewielką grubość i można ją bez problemu wprowadzić do pochwy bez obawy uszkodzenia błony dziewiczej. Nie powinno to też byc bolesne, mozesz czuć najwyżej lekki dyskomfort. Jedynie w szczegolnych przypadkach przy tzw. perforacyjnej budowie blony jest to niemozliwe. Wowczas badanie usg można przeprowadzić wkladając sondę do odbytnicy co daje podobny obraz jak usg przezpochwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... dodam że skoro bylaś badana z użyciem wziernika to usg przezpochwowe można wykonać Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amors peros
nie robi sie dziewica usg dopochwowego,w przypadku koniecznego badania robi sie usg brzuszne lub badanie przez odbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Oj, Perwesja... nie czepiaj się ortografii :p" Taka moja rola na tym forum. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sami??? :P A nie zauważyłaś tu kompetentnego ginekologa-położnika amatora??? :P (patrz mój profil/hobby ;) ) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amors peros
perwersja-widac mowisz o sobie. usg dopochwowe mozna zrobic tylko za zgoda pacjetki,jezeli sie nie zgadza to sa inne metody badania. wiekszosc dziewic boi sie takiego badania wiec sie nie robi. a ty znawco schowaj swoje debilne uwagi dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amors peros
nie wazne jak napisane wiadomo o co chodzi polonisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat w tym przypadku bardzo ważne, bo "dziewicą" ma zupełnie inne znaczenie. Deklinacji uczą w szkole podstawowej, widać nawet opanowanie takiego zakresu wiedzy wykracza poza Twoje możliwości. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Perwersja, nie podniecaj się tak znajomością ortografii, bo to cię geniuszem nie czyni. Wyzywasz innych od "idiotów", bo popełniają błędy ortograficzne, a ty możesz być tak samo "idiotą" w innych dziedzinach niż ortografia. Nie ma to jak przerośnięte ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja lekarka jak musiała mi zrobić to usg, a byłam dziewicą, to zrobiła je właśnie przez o***t, aby nie uszkodzić błony. Przyjemne to to nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważniejsza cnota czy zdrowie.Weź tylko zaświadczenie o pozbyciu się błony w jakim celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to usg jak jest robione przez pupe to bardzo boli? Boje się że mnie to właśnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani ja ani żadna z moich znajomych nie miała i nie słyszała nigdy o jakims usg przez tyłek. Takie badanie raczej nie istnieje. Jak jesteś dziewicą to zrobi przez brzuch i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zrobić USG dopochwowe, jeśli stwierdzi, że błona dziewicza ma taką budowę, że nie zostanie przy USG dopochwowym uszkodzona. Istnieje również badanie przez o***t, jeśli ginekolog nie chce ryzykować uszkodzenia błony dziewiczej przy badaniu palcem lub USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowie albo cnota.Ty wybierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
05.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość Ani ja ani żadna z moich znajomych nie miała i nie słyszała nigdy o jakims usg przez tyłek. Takie badanie raczej nie istnieje. Jak jesteś dziewicą to zrobi przez brzuch i tyle. bo jesteście wszystkie przerżnięte na wylot. miałam 13 lat jak musiałam miec usg i myślisz że jak? przez o***t właśnie, przez brzuch jest mniej dokładne. niektorym dziewicom nie da się założyć wziernika ani zrobić usg przez pochwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was moje drogie! Jeżeli miałybyście ochotę poczytać o wszystkim co nas, kobiet dotyczy - problemach kobiecych, ciąży porodzie i naszych dzieciach zapraszam na http://dumnamama.pl Jest to portal, który współtworzony jest z Wami - kobietami abyście mogły czytać to, co Was interesuje! Serdecznie zapraszam i życzę dużo, dużo zdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewicom wykonuje się USG per rectum ( przez o***t) lub jeśli wyrazi zgodę transwaginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było tak, że lekarka powiedziała ze trzeba zrobić to usg, a że byłam dziewicą, to może spróbować przez pochwę, ale mogę stracić błonę więc lepiej będzie przez pupę i tak zrobiła. Więc sama się przekonałam i potwierdzam, że takie badanie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak duża jest ten przyrząd, który wkładają do środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc, gdybym jako dziewica miała wybierać pomiędzy usg transwaginalnym a tym przez o***t, to bez mrugnięcia okiem wybrałabym dopochwowe, no ale teraz dziewice różne rzeczy mają za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj na tych filmikach ten aparat jest naprawdę spory, mam nadzieje że jak już muszą to w pupę wkładają coś mniejszego i niezbyt głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas usg przez odbyt stosuje się taką samą głowicę jak podczas badania przez pochwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×