Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eliza123456

Czy prezerwatywy są skuteczne??????????

Polecane posty

Gość eliza123456

Chciałabym to robić z moim chłopakiem ale sie boje, że prezerwatywy mogą być nieskuteczne, a nie cche narazie brać tabletek narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hoho ho ho
Sa skuteczne, przynajmniej u nas nie bylo zadnej niespodzianki typu peknieta prezerwatywa a stosujemy tylko takie zabezpieczenie juz 11 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animozjeee
Ja tez stosuje tylko taka metode, pigulek nie moge niestety. Gumka ani razu nie pekla, ale i tak mam co miesiac stres, zwlaszcza , ze mam dlugie i nieregularne cykle, dzis mam 38 dzien i czekam ..czekam...To czekanie naprawde wykancza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statystycznie skuteczne w 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza123456
A to pewnie wypróbuje i mam nadzieje, ze żadnej niespodzianki nie będe miała hehe, bo miesiączki też mam raczej nieregularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od pól roku stosujemy tylko gumki, bo też niestety już tabsów brać nie mogę i jak na razie okazują się skuteczne :):) oby dalej nas nie zawiodły :)::):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza123456
no ale pewnie wypróbuje - bo nie mam innego wyjścia, a tabletek narazie nie zamierzam brać. I mam nadzieje, że mi nie pęknie, bo nie chce być jak narazie w ciąży, tym bardziej że w październiku mam ślub a do sukni brzuszek by mi nie pasował hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka1987
ja się czułam bezpiecznie z gumką tylko wtedy gdy miałam escapelle schowane w szafce nocnej "w razie gdyby". wtedy masz ten komfort psychiczny, że gdy coś pęknie to nie będzie nerwowego biegania po lekarzach bo masz mało czasu i im szybciej tym lepiej. NIgdy nie musiałam użyć escapelle na szczęście, ale świadomość że mam to w zasięgu ręki dawała mi ogromny komfort psychiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skuteczne to w 100% nie są ..ale poza okresem letnim moja partnerka odstawia pigułki ..więc czy się chce ...czy się nei chce to trzeba ich używac ... Kiedyś byłem na nich bardziej oszczędny ..unimile kupywałem ... To musiałem zainwestowac w tą pigułkę awaryjną za prawie 100 zł ;p ... od tamtej pory moje kochanie nosi taka pigułeczkę ..zawsze w torebce ..a ja kupuję tylko te najdroższe ..i to w dodatku extra safe ;p ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iloraz inteligencji
rsjdfjtgjtgjtyytjyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skuteczność zalezy głownie od wprawy i wyobraźni użytkownika! najwięcej wpadek jest na samym początku stosowania ,wiadomo , a przy wprawionych uzytkownikach gumki sięgają skuteczności równej ponad 99% ! nie warto też wpadać w panike, jest takie coś jak pigułka "po" (i najlepiej mieć ją już w domu by nie gonić po lekarzach w srodku niedzieli ,każda godzina a pigułka najwyższą skuteczność ma godzinę po awarii...) Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;]
no tak , widzę , że nie tylko ja mam wątpliwości co do użycia gumek .. mój ukochany jakiś czas temu zaproponował mi , abyśmy TO przeżyli . ; D bardzo bym tego chciała , gdyż bardzo go kocham .. ale , że to mój pierwszy raz , to szczerze mówiąc , boję się , czy gumka nie zawiedzie .. nie chciałabym tak młodo skończyć jako matka .. dlatego trochę się waham .. co prawda on próbuje uświadomić mi , że nie mam się czego bać , że na pewno wszystko będzie dobrze , i że tego nie będę żałować .. ale jednak mam te wątpliwości ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i róza
ja pierwszy rok stosoałam gumki i były bezpieczne nigdy nie pekła potem przez ładnych parę lat tabletki dzis znowu gumnki bo juz w tym wieku nie obawiam sie tak bardzo ciazy a nawet jakby pekła to teraz sa te tabletko po pamietam ze kiedys były one bardzo niedostepne, dzis nie ma problemu z nimi jak jednak ktos baaardzo sie boi ciazy to najlepsze sa jednak tabletki a jak nie mozna ich brac to gumki i tabletka po najlepiej juz wykupiona bo trzeba ją rzeczywiscie wziąśc najlepiej jak to ktos napisał godzine po wpadce, ale mi ani razu jeszcze gumka nie pekła po prostu dobrze załozona jest bezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzoll
Wczoraj się kochałam z chłopakiem . Użyliśmy prezerwatywy , nie pękła nie zsunęła się , fakt on skończył w niej .... Mam się obawiać wpadki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprzeterminowana, prawidłowo użyta/założona prezerwatywa, gdy nie pęknie, skutecznie chroni przed ciążą. Stosuje 4 lata i nie zaszłam w ciążę. Moi znajomi gumki uzywają 7 lat i tez nie mają dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzool
4 dni po stosunku dostałam okres normalnie , a 3 dni po robiłam test - wyszedł negatywny . To już zero "shizy " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te lepsze jako antykoncepcja-tak . Jako zabezpieczenie przed chorobami-tu są wielkie kontrowersje.....skuteczność -pełna -zwykłych kondomów jest uważana za niewiarygodną. Ale polecam kondomy w związku "nieużywanej" panny z facetem z dużym i bujnym życiem ero . dopóki nie zrobi sobie badań -to nie wstyd-lepiej używajcie dziewczyny kodomów -tj. oni... Obecnie jest wysyp zachorowań na HPV -panny płaczą w poradni że "miałam tylko jednego " ,on najczęściej miał więcej panienek a potem problemy bardziej paskudne niestety dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adzi4532
za 4 miechy będę miała 16 lat chce to zrobić z moim chłopakiem ale się naprawdę boję nie jestem pewna prezerwatyw on mi obiecuje że nic się nie stanie ale jednak mam stracha sądzicie że mogę mu zaufać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianwiecosotym
Prezerwatywy są skuteczne robiłem to nieraz ale kupujcie gumki dobrej firmy a nie tanioche z biedronki albo od kolegów/koleżanek. Ja polecam prezerwatywy firmy durex są drogie dosyc ale są pewne a nie jak te taniochy.Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomogłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam z ciucholandu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są skutecznie, ale jeśli się boisz to zastosuj dodatkowe zabezpieczenie np żel plemnikobójczy. Ja używałam contragelu, mogę go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak stosuje od 4 lat i nie mam dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
durexy najczesciej pekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość db1
Skuteczność prezerwatyw? One są zawodne. Po co w życiu ryzykować? Masz te 16 lat zajdziesz i będziesz bawiła za wczas dziecko? Zamiast się uczyć i dorastać z rówieśniczkami (niektóre się chwalą że już po są i fajnie a tak się też dygają że wpadną i faszerowanie się chemią (btw biznes farmaceutyczny jak nie wiem co i to na psuciu zdrowia fizycznego i psychicznego). I tylko strach czy będzie dziecko czy nie. No i nie tylko Ty 16 latko. Sex to nie tylko przyjemność ale wynika z miłości nawet w cierpieniu, a do tego trzeba czasu i dojrzałości (nie chodzi że już granica jakaś 18lat i nie że jakoś to będzie ewentualnie) bo potem są dzieci niechciane albo zabijane w brzuchu (in vitro czy tabletka mogąca wywołać poronienie jak już się po jakimś czasie zagnieździ plemnik w jajeczku) a to będzie miejsce jak grób. Już nie jedna kobieta niestety cierpi i mówią o tym. Nie dajcie się dziewczyny nakłonić na chwile przyjemności czy żeby "udowodnić miłość" bo czy tak się ją udowadnia? a co z konsekwencjami? Pomyśl nim będzie za późno. PS Mi kiedyś była dziewczyna odmówiła sexu jakiegokolwiek i mam duży szacunek teraz do niej i wdzięczny jestem jak już dojrzałem i zrozumiałem pewne rzeczy ( chodzi o każdą formę kontaktu intymnego). A kierowałem się w tym egoizmem bez odpowiedzialności. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Skuteczność prezerwatyw oblicza się na 2 do 15.Liczba ta obrazuje ilość ciąż w ciągu roku na 100 stosujących.Pierwsza wartość obrazuje idealną skuteczność (tj.przy prawidłowym stosowaniu)-druga przy stosowaniu "typowym." Prezerwatywa może być niewłaściwie założona lub uszkodzona, może spaść, pęknąć lub się zsunąć.Może wreszcie być założona zbyt późno-już w trakcie stosunku.To się często zdarza.JEDNAKŻE skuteczność prezerwatywy wzrasta w miarę nabywania doświadczenia przez użytownika a także w połączeniu z innymi metodami (np.środki plemnikobójcze, obserwacje cyklu).Prezerwatywy są łatwo dostępne, tanie, nie mają negatywnych skutków zdrowotnych.Wreszcie-tylko prezerwatywa zmniejsza ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×