Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Muraszka

Czy przyjmujecie kwas foliowy?W jakich dawkach?Z przepisu lekarza?

Polecane posty

1 tabletka dziennie,opis na opakowaniu.Ja kupiłam sobie sama i lekarz był zadowolony,że o tym pomyśłałam.Przepisał mi następne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g....
ja tak samo 4 mg dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech,a ja dzisiaj byłam u ginekologa i moja pani gin sie spytała czy przy ewentualnej wpade chce donosic ciąże,powiedziałam,że tak,zaleciła łykanie kwasu foliowego,powiedziała,że najlepiej zeby organizm juz przesiąkł tym kwasem,troche mnie to zaskoczyło,szybko nie planuje dzidzi,czy mam juz teraz zacząc brać kwas foliowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej żebyś brała kwas foliowy 3 miesiące przed zajściem(planowanym) w ciąże.Tak zazwyczaj radzi lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mmama
Odświeżając wątek- mam do Was pytanie... Na ile czasu przed planowaną ciążą powinniśmy zacząć przyjmować kwas foliowy ? 3 miesiące to taki dobry czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozkaa
Odpowiednia dawka folika zmniejsza ryzyko wystąpienia wad o ponad 70 % i jest bardzo ważna w pierwszych 4 tygodniach ciąży, gdy kobieta nie zawsze jest świadoma, dlatego w przypadku planowania ciąży suplementacja powinna trwać minimum 3 miesiące przed planowanym poczęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Ja 3 miesiąc przyjmuję Folik, myślę że taki okres czasu to jest to niezbędne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika33
Kwas foliowy przede wszystkim, no ale mamy nadzieję że ta kobieta w ciąży zaczęła go przyjmować zanim w nią zaszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rensta
Nie ma szans aby organizm przesiąkł kwasem foliowym przecież nadmiar zostaje wydalony z moczem, a lekceważenie przyjmowania folika może być straszne w skutkach, nie warto więc ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzieś czytałam, że terapia kwasem foliowym zmniejsza ryzyko rozwoju choroby wieńcowej serca. Także ma też inne zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale szkoda ze te kobiety które nie są w ciązy nie wiedza o tym jak wazne własnie jest przyjmowanie kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas byla tepa babka ktora sie wstydzila meza przy badaniu u ginekologa i porodzie.Ginekolog zalexal duzo stosowac kwasu i od niego zrobil sie u niemowlaka przykurcz paluszkow tak zdiagnozowano w szpitalu pediatrycznym!Wrocila glupia baba do ginekologa sie upomniec uslyszala wariatka( masz swiadka nie to spierd.....laj....)Dobrze zacofanemu babsku szkodz dziecka bo ma miec dwie operacje!Dlatego chodzi sie na Cale badanie nawet na fotelu z mezem i to samo do porodu.Dla niezacofanych par nawet powstala UST 2008r art 21 Prawo Pacjenta o obecnosco osoby bliskiej nawet w szpitalu przy badaniach i zabiegach!Decyduje pacjent gdy osobe bliska wyprosza popelniaja przestepstwo ubezwlasnowolnienie nie tylko pacjenta lecz czlowieka.Naruszenie konstytucyjne gdzie przy wygranej nawet odszkodowanie siega 100000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore dawke 5mg. Mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14785269

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to też jest dobre rozwiązanie. Bo sam kwas foliowy wystarczy a do tego też zdrowa dieta będą najlepszym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po konsultacjach z ginekologiem w http://www.mediluxclinic.pl/ zaczęłam brać kwas foliowy przed zajściem w ciążę. Nie brałam większej dawki, niż ta, którą zalecił mi lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najlepiej łykać go ciągle, bo majątku nie kosztuje a dzięki temu możemy sobie zapewnić spokojne sumienie. Zreszta warto zapytac lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci ze nie powinnas odstawiac kwasu foliowego, bo trzeba go brać nawet wtedy kiedy łykamy tabletki antykoncepcyjne, także nie zaszkodzi jak będziesz kontynuowała leczenie, wyjdzie to tylko na dobre dla Twojego zdrowia i zdrowia przyszłego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U kobiet zawsze potrebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w I ciązy bralam kwas foliowy. Poronilam w 8tc. Podobno sytuacja miała w II ciazy, tylko ze tutaj 10 tc. Po tej serii niepowodzen lekarz zasugerowal iles badan i w badnaiu genu MTHFR wyszła mi nieprawidłowość. Z tego co mi mowil, to od tego wlasnie genu zalezy jaki wkas foliowy mozemy brac. Ja mam teraz inaczej ustawiona suplementacje i przyjmuje drozszy zmetylowany (lepiej przyswajany). Mysle, ze lepiej zbeyscie sprawdzily sobie od razu ten gen niz tak jak ja przechodzily przez poronienia :( W sumie nie wiem, czy to bylo bezposrednia przyczyna, ale pewnie wplyw na moje poronienia mialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy na pierwszym miejscu, ale równiez powinniśmy skonsultować z lekarzem to czy mozemy przyjmowac inne witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×