Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćlawenda95

Czy suchosc w pochwie moze byc spowodowana tabletkami antykoncepcyjnymi?

Polecane posty

Gość gośćlawenda95

Mam problem, od 5 miesiacy biore tabletki antykoncepcyjne i stosunek zaczal sprawiac mi bol i nieprzyjemne skutki w postaci otarc. Zmienialam juz raz tabletki bo wczesniejsze byly niedopasowane i krwawilam praktycznie przez cale opakowanie. Miesiac temu przechodzilam przez grzybice pochwy ale sie wyleczylam antybiotykami, bralam lactovaginal na przywrocenie flory balteryjnej pochwy po antybiotykach i teraz odczuwam pieczenie przy wspolzyciu. Jestem dosc sucha mimo tego ze czuje duze podniecenie, pomoc w postaci sliny tez nic nie daje. Nie chce aby kazdy stosunek sprawial mi bol bo sie zniechece calkowicie i meczy mnie to ze po okolo 2 min musimy przerywac bo mie juz wszystko szczypie : ( Czy to moze byc spowodowane antykoncepcja? Jesli tak to czy to minie za jakis czas? Czy musze zmienic tabletki czy przy kazdych wystepuje taki objaw? Jesli tak to co mam zrobic zeby nie odczuwac juz pieczenia? pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś wkładać do pochwy globulki dajace nawilżenie,jak przy menopauzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj z wibratorem czy bedziesz mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tabletki anty mogą powodować suchośc pochwy. Spróbuj przeleczyć sie Hydrovagiem, przywraca on intymne nawilżenie ale tez chroni przed otarciami i podrażnieniami po stosunku. Jedno opakowanie wystarcza na 7 dni kuracji i to powinno wystarczyc, ewentualni wspomagająco może potem stosowac kilka razy w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj moze tak byc, ze antykoncepcja powoduje suchosc pochwy, co wiecejnie tylko suchosc ale moze jeszcze infekcje intymne!! dlatego najlepiej od razu zaczac odpowiednia profilaktyke aby uniknac tych dolegliwosci! ja stosuje globulki Hydrovag, dzieki czemu ani suchosc ani infekcje intymne mi sie nie zdarzaja, choc stosuje antykoncepcje horm.warto wiec je brac, wypróbuj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można spróbować zmienić tabletki na inne o nie co innym składzie, albo zaopatrzyć się np. w provag żel, który stosowany codziennie zmniejsza problem suchości pochwy, nawilża, odświeża, łagodzi podrażnienia, hamuje rozwój patogenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy to od wieku .Tabletki powinno zmieniać sie z wiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, też o tym słyszałam, zresztą niedawno ginekolog zmieniła mi moje stare tabletki na belarę, powiedziała że te 21+7 będą dla mnie lepsze, nie pytałam dlaczego ale teraz jak pójdę po receptę to zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej suchość może być związana z tabletkami. Możesz stosować żele nawilżające podczas stosunku. Tylko pytanie...nie lepiej zmienić antykoncepcję na niehormonalną, która nie ma skutków ubocznych? obecne metody są równie skuteczne, co tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
suchosc jest bardzo neiprzyjemna i trzeba sobie z nia skutecznie radzic! ja mialam problem nie tylkopodczas wspolzycia (choc wtedy to szczegolnie bylo nieprzyjemnie) ale takze na codzien ja odczowalam, chcialam wiec skutecznie sie jej pozbyc, lekarz zalecil stosowac przez kilak dni globulki nawilzajace Hydrovag i rzeczywiscie po paru dniach uczucie suchosci minelo:)) a ja odetchnelam z ulga! bardzo dobre globulki, szybko nawilzjaa, a aplikacja latwa i cena tez przystepna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faterka
Ja takich problemów przy belarze nie mam. Może faktycznie jak ktoś wyżej napisał powinnaś zmienić te tabletki, które obecnie bierzesz na inne, takie które mają inny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze możesz zmienić tabletki lub kupić hydrovag z hialuronianem sodu i kwasem mlekowym. Globulki szybko poprawią nawilżenie pochwy i sprężystość śluzówki. Ja już po pierwszej czułam poprawę, nie są drogie, kupisz je bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tak, mnie tez pomógł Hydrovag na suchość od tabletek anty. Mnie po zbliżeniu robiły sie nawet ranki czy otarcia i ten Hydrovag je goi, na drugi dzień po globulce nie mam żadnych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam lactovaginal i provag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień tabletki na krążek dopochwowy, przy nim nie występuje suchość pochwy. Biegunki czy wymioty również nie mają wpływu na jakoś antykoncepcji, dla mnie rewelacja. Przy krążku do codziennej pielęgnacji sfer intymnych stosuje emulsje provag, która chroni przed infekcjami, nawilża i regeneruje. Taka profilaktyka mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAmelia4
Za dużo zabawy z takim krążkiem. Koleżanka miała i mówiła, że ciężko się jej go zakładało, musiała poza tym regularnie sprawdzać czy jest obecny w pochwie, kiedyś jej nawet wypadł podczas biegów. Zmieniła na wkładkę levosert i tutaj sytuacja zgoła odmienna, niczym nie musi się już martwić, jest wygodnie umiejscowiona i nie ma opcji by wypadła. Suchość w pochwie i tego typu rzeczy też nie występują...sama się zastanawiam czy się na nią nie zdecydować, bo to naprawdę duża wygoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie na forum duza popularność spirali.Jest ona prawie bezobsługowa,a antykoncepcja zapewniona.Suchość pochwy to jest temat może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×