Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają Wam na?

Polecane posty

Gość gość

Pms? Czujecie zmiane przed braniem a teraz? Idę w czwartek do gin, właśnie ze względu na to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mnie tabletki działają z***biscie, zadnego PMS, boli brzucha podczas krwawienia, syfki mi zeszly, jedyny minus to ze piersi bardzo urosły ale dla niektórych to moze byc plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedz mi, czy jak zaczne brać 2 tyg przed okresem to juz na ten pms podziałają czy trzeba czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletki zaczyna sie brac w pierwszym dniu okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Mnie sie poprawiła cera, paznokcie i włosy. Tylko, że ja razem z tabsami zazywam Harmonellę, osłone do antykoncepcji i tak na prawde to nie wiem czy ta poprawa to od antykoncepcji czy bardziej od tych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc nie widzę różnicy. Wręcz czuję się jeszcze gorzej. Zdecydowaliśmy z męzem ze odstawiam tabletki i szukamy teraz jakieś metody niehormonalnej. Myslę o komputerze cyklu albo kapturku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam komputer cyclotest i mogę Ci go polecić. Używam go od lat i cały czas spisuje się tak samo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna1980
U mnie PMS było takie, ze jak miał "przyjśc" okres to wybuchałam złością, płaczem i wszyscy mi schodzili z drogi. Teraz stosuję tabletki antykoncepcyjne o wydłużonym schemacie stosowania. I teraz mam tylko 4 krwawienia do roku. Jest i wygodne i PMS mi się wyciszyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile w takim przypadku trwa okres i jak jest obfity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antykoncepcja hormonalna rozwala powoli organizm! Tylko jak nam powiedzial przy jednym z badan(bo zawsze przy kazdym badaniu nawet na fotelu mam meza przy sobie uczestniczyl rowniez przy porodach nie jestem jak wiekszosc polek tepa i zacofana by wstydzic sie drugiej polowki,a calkiem obcego faceta ginekologa nie ciemnota.Mamy prawo do obecnosci przy badaniach i zabiegach nawet w szpitalu)ginekolog tylko prezerwatywa dobrze zalozona nie na suchego czlonka bo peknie i kalendarzyk nie jest szkodliwa antykoncepcja.Reszta to problemy zdrowotne po latach w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda kobieta inaczej reaguje na anty!!!!Idź do dobrego ginekologa i powiedz o co Ci chodzi, a nie pytasz na kafe o taki indywidualny problem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna1980
Krwawienie występujące podczas stosowania jakiejkolwiek hormonalnej antykoncepcji doustnej to krwawienie z odstawienia i nie jest ono fizjologicznym krwawieniem miesięcznym, tzw. okresem, który występuje u kobiet niestosujących hormonów. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną doświadczają regularnego krwawienia, ale nie jest to prawdziwa miesiączka będąca wynikiem normalnych fluktuacji w poziomach hormonów, które prowadzą do owulacji, a przy braku ciąży, do złuszczania wyściółki macicy. Krwawienie z odstawienia jest skutkiem zmniejszenia wsparcia hormonalnego podczas tygodnia, w którym nie przyjmuje się aktywnych pigułek. Jako że dochodzi do spadku stężenia hormonów (szczególnie progestagenu), nie ma wystarczającego wsparcia hormonalnego do utrzymania wyściółki endometrium (śluzówka macicy), zatem dochodzi do krwawienia. Comiesięczne indukowane krwawienie z odstawienia w przypadku obecnych schematów antykoncepcji jest sztuczne, niepotrzebne, nie daje korzyści zdrowotnych i często indukuje działania niepożądane powiązane z odstawieniem hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×