Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ameliakorzen

Czy to są dni niepłodne?

Polecane posty

Gość Ameliakorzen

Tak jak powyzej. Mam cykl 29 dniowy, miesiaczki regularne. Okres dostalam 7 sierpnia i trwal do 10 sierpnia a 11 mialam juz takie ciemnobrazowe jak koncowka okresu. 15 sierpnia ponioslo mnie i mojego faceta i doszedl we mnie. W kalendarzu pisalo ze to dzien w ktorym jest niska szansa na ciaze (wiem ze w 100% nie mozna na kalendarzyku polegac) wiec tu kieruje pytanie - czy 15 sierpnia to byl dzien nieplodny i ile takie dni trwaja? Prosze zeby udzielaly sie osoby majace o tym pojecie a jesli ktos ma zamiar po mnie jechac to zegnam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już nie wierzę w nic. W dni płodne czy nie. Wszystko może się przesunąć a w ciążę zaszłam zaraz po skończonym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dni płodnych się NIE oblicza! Tylko obserwuje! Przy krótkich cyklach płodne mogą być nawet dni okresu.Lepiej kup mikroskop owulacyjny i na bieżąco sprawdzaj, czy danego dnia jesteś płodna, czy nie.A jeśli już koniecznie chcesz coś wyliczać, to licz chociaż tak: początek dni płodnych-twój najkrótszy cykl-21 dni; koniec-najdłuższy cykl-10 dni.Zakładając, że masz wszystkie cykle 29-dniowe, to Twoje dni płodne wypadają mniej więcej od 8 dnia cyklu do 19 dnia.Pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu.A zatem 4-5 dnia cyklu teoretycznie nie powinnaś zajść w ciążę.Pamiętaj jednak, że plemniki żyją w ciele kobiety ok.3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dni niepłodne trwają RÓŻNIE u różnych kobiet.I różnie w różnych cyklach.Ja np.zwykle mam długie cykle (ponad 40 dni) i zazwyczaj mam co najmniej kilkanaście takich dni po okresie.Ale kiedyś zaszłam w ciążę ze współżycia w 8 dniu cyklu-w 9 miałam owulację.Dlatego właśnie tego się nie liczy, tylko sprawdza codziennie, na bieżąco.Tak, jak codziennie bierze się pigułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×