Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

damulka

Diane-35 a możliwość zajścia w ciążę

Polecane posty

Od 2 lat biorę tabletki Diane-35. Kiedy zaczęłam je brać nie miałam partnera i nie zażywałam ich jako środek antykoncepcyjny, ale lekarstwo na problemy z cerą. Nie przywiązywałam więc wagi do faktycznych właściwości antykoncepcyjnych tabletek. Miesiąc temu rozpoczęłam współżycie, dodam że bez zabezpieczenia, i zastanawiam się, czy faktycznie mogę wierzyć, że tabletki te całkowicie hamują owulację, czyli niemożliwe jest zajście w ciążę? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź osoby bardziej zorientowane w temacie ode mnie. Trochę się boję, bo przy ostatniej turze leków, kiedy tabletki mi się skończyły, zaczęłam uprawiać seks, a było to na 3 dni przed okresem - czy możliwe, żebym wtedy zaszła w ciążę? Już naprawdę nie chodzi o to, czy będę miała dziecko, ale czy nie uszkodzę płodu kontynuując przyjmowanie tabletek? Czy zasadne jest użycie testu ciążowego? Koleżanki mówią mi, że absolutnie nie ma takiej możliwości, bo przyjmując Diane-35 jestem niejako czasowo bezpłodna, bo organizm nie produkuje jajeczek, ale szczerze mówiąc wolę znać opinię specjalisty... Jeszcze raz proszę o opinię lepiej wyedukowane internautki i internautów! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam diane 5 lat
ja brałam diane 5 lat, dwa miesiące po odstawieniu zaszłam w ciążę i obecnie jestem w piątym miesiącu a mój synek rozwija sie prawidłowo i ciążą przebiega cudownie-spokojnie,bez żadnych dolegliwości. Tak że po diane można zajść w ciążę i to od razu. Lepiej wykonać test,żeby w razie czego nie zaszkodzić malenstwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam diane ale tylko przez jeden miesiac... zle je tolerowal moj organizm... przeszlam na cyprest.... ale dziwie sie Wam jak mozna brac te tabletki przez tak dlugi okres czasu skoro wiadome jest ze tych tabletek nie bierze sie dlugo a to ze wzgledu na duza zawartosc hormonow.... mi ginekolog powiedziala ze nalezy je brac 6 do 8 miesiecy i na 2 do 3 zrobic przerwe... a to ze wzgledu ze maja dzialanie nie tylko antykoncepcyjne ale i lecznicze w duzej mierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odstawiłam tabletek, ale po prostu zakończyłam branie kolejnego listka... Po 3 dniach dostałam jak zwykle okresu. Stosunek był 3 dni przed okresem i dzień po zakończeniu okresu. Z tego, co pamiętam, są to dni niepłodne. Czy mimo to możliwe było zajście w ciążę? Kiedy powinnam wykonać test ciążowy (jeśli byłaby to ciąża, to dopiero 1 tydzień - to chyba za wcześnie?) Czy zamiast testu lepiej wybrać się jednak do ginekologa - pod warunkiem, że może stwierdzić tygodniową ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam diane 5 lat
a w czasie brania tabletek faktycznie masz wszystko zahamowane. Ja jak już pisałam 5 lat brałam i 5 lat nie wpadłam. A jak przestałam brać żeby zajść to zaraz zaszłam. Ale jak sie obawiasz że podczas przerwy zaszłas to lepiej dla pewności wykonać test,bo w czasie przerwy jest szansa żeby zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test najlepiej wykonaj w dniu spodziewanej miesiaczki... a jesli chcesz to mozesz wykonac test na beta hcg w labolatorium... koszt to ok.25 zlotych... a jesli chodzi o tygodniowa ciaze.. to lekarz jej nie wykryje.... najwczesniej to 4 tygodniowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam diane 5 lat
a w czasie brania tabletek faktycznie masz wszystko zahamowane. Ja jak już pisałam 5 lat brałam i 5 lat nie wpadłam. A jak przestałam brać żeby zajść to zaraz zaszłam. Ale jak sie obawiasz że podczas przerwy zaszłas to lepiej dla pewności wykonać test,bo w czasie przerwy jest szansa żeby zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kiedy najwcześniej mogę wykonać test? Bo skoro dopiero za 3 tygodnie to trochę późno ze względu na ewent. ciążę i równoczesne branie tabletek...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u ginekologa, który stwierdził że NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAJŚCIA W CIĄŻĘ W TRAKCIE BRANIA DIANE-35 bo te tabletki wstrzymują jajeczkowanie. Prawdą jest jednak, że tuż po odstawieniu tabletek można natychmiast zajść w ciążę (niepotrzebny jest okres \"rekonwalescencji\" organizmu), dlatego dziewczyny, które chcą jej uniknąć powinny stosować wówczas inne zabezpieczenia albo po prostu ograniczyć sex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena 27
ja bralam diane35 przez 2 lata po odstawieniu tj 2m-ce nie moge zajsc w ciaze prosze poradzcie cos a bardzo chce miec dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam diane 35 przez 6- 7 lat sama juz nie pamiętam. Zaczełam brać ze względu na cere i naprawde były one bardzo skuteczne. Cere miałam bardzo ładną no i jako anykoncepcja tez się sprawdzały bez zarzutu. Jednak jak już ktoś tu napisał tabletek nie powinno brać się tak długo ja nie robiłam dodam żadnej przerwy w ich braniu. Moja lekarka poprostu wypisywała mi recepte i o nic się nie martwiła nawet nie wspomniała że powinnam zrobić przerwę. Ale poł roku temu zmieniłam lekarza i on aż się złapał za głowę że tak długo biorę i kazał mi zrobic koniecznie przynajmiej 6 miesięczną przerwę a najlepiej jakbym wogóle odstawiła. Troche mnie nastraszył dlatego zaczełam szukć na necie i kupiłam wreszcie baby comp z czego się terz bardzo cieszę bo już się nie truje a skuteczność ta sama. Jednak cera się pogorszyła z czego jestem strsznie niezadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniiia
minely 4 dni i nie dostalam jeszcze okresu*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka5004
ja dianę biorę już od września zeszłego roku i w ciążę nie zaszłam:)Jak narazie się sprawdza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia1122
witam mam pewien problem przez 2 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne novynette a już na drugi dzień dostałam miesiączke a w tym dni uprawiałam sex z chłopakiem czy jest możliwość że mogłam zajść w ciążę???dodam jeszcze że zapomniałam wziąść 2 ostatnich tabletek proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczełam brac Diane-35 od niedawna (koncze pierwsza blaszka) chcialam was zapytac czy wystepowaly u was skutki uboczne?? i czy sprawdzaja sie jako środek antykoncepcyjny,przyznam ze jestem w modym wieku i wole byc bezpieczna, prosze o odpowiedz!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa mama po dianie
Cześć dziewczyny! Mam 33 lata. Diane brałam ze względu na problemy z cerą, przez 3 lata z przerwą dwumiesięczną. Tabletki sprawdziły się jako środek antykoncepcyjny i również stan mojej skóry ogromnie się poprawił. Po odstawieniu Diany, po dwóch miesiącach zaszłam w ciąże. Dodam, że mój synek jest zdrowiutkim dzieciątkiem.Niestety problemy skórne powróciły i teraz myślę o powrocie do Diany. Podczas brania nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Badania krwi były ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam Diane 3 lata
Ja natomiast stosowałam Dianę przez 3 lata. Wierzcie mi, byłam blisko z moim Narzeczonym praktycznie w każdym momencie cyklu z Dianą i nie zaszłam. Lekarz też powtarzał, że nie mamy potrzeby stosować innej metody antykoncepcji. Nie martwcie się dziewczyny! One naprawdę działają! My byśmy zaszli kilka razy, gdyby był moment w miesiącu, kiedy nie działają. No, oczywiście pod warunkiem, że nie zapomni się żadnej tabletki, a jak się zapomni, to postępować według ulotki. I jest też ryzyko niezadziałania tabletki, jeśli zwymiotuje się do godziny po zażyciu (po nie zdążycie jej strawić). I podobno mniej działają u osób palących papierosy. Jak któraś się martwi, to lepiej dla świętego spokoju kupić test, niż się stresować. I czasami okres przychodzi pod koniec przerwy w tabletkach - to też normalne. Potem się wygasza do kilku dni od zaczęcia kolejnego blistra. Teraz jesteśmy już z wyżej wspomnianym Narzeczonym małżeństwem :) i odstawiłam Diane - pocieszyłyście mnie tymi zdrowymi dziećmi, poczętymi szybko po odstawieniu :) i żadnych ciąży mnogich?? Jednak to byłby szok ;) Pozdrawiam Mamy, ich dzieci i te Zakłopotane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitka92
Brałam Diane 35 od 9 dni i podczas stosunku chłopak mnie zalał, czy to możliwe, że jestem w ciąży? Po jakim czasie tabletki zaczynają działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ginekolog powiedziała, że działają już od 1 tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam Diane przez 15 (!!!) lat. W pierwszym cyklu po odstawieniu dwie kreski na tescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nabawiłam przez nie zakrzepicy, mimo ze papierosów nigdy nie paliłam. Odstawiłam je i powiedziałam sobie, ze już nigdy nie będę brać tabletek anty. Planuję teraz kupić komputer cyklu do metody obj-term i chyba zdecyduję się na cyclotest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to dobry pomysł. Sama używam Cyclotestu i z czystym sumieniem mogę go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochane...po 14 latach (tak, nie przewidziało Wam się) brania Diane 35, zaszłam w ciążę OD RAZU po odstawieniu. Dodam tylko, że bóle owulacyjne były tak silne, że myślałam, że zejdę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie miałam problemów z ciążą po odstawieniu. Zaszłam w 2 cyklu a wystarczyło tylko że brałam kwas foliowy i wyznaczałam dni płodne Afrodytą na ślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×