Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wielkopolanka21

Długie cykle miesiączkowe- co mogą oznaczać?

Polecane posty

Gość Wielkopolanka21

Mam dlugie cykle miesiaczkowe 35-37 dniowe. Wczoraj czytalam artykul w gazecie "Samo Zdrowie" , ze dlugie cykle miesieczne powodowane sa zbytamala iloscia progesteronu i estrogenow. I powinno sie to leczyc hormonalnie, zeby wyrownac ten poziom. 9 miesiecy temu odstawilam tabl. Diane35 poniewaz zle sie po nich czulam, przytylam, libido zerowe :O Czy ktoras z was miala takie dlugi cykle miesiaczkowe i musiala ponownie brac tabl. antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytaj tyle :) idz do gina, moze poprostu tak masz moje cykle były kiedys 32-35 dniowe - i zadnych torbieli nie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIMIjaa
Wielkopolanka1 doslownie jakbym siebie czytala. ja tez mam cykle 35-37 dniowe. miesiaczki bardzo bolesne. 1,5 roku temu bralam diane35 ale szybko odstawilam bo mialam zmienny nastroj, przytylam, jakies depresje mnie dopadaly. o torbielach na jajniku nic mi nie wiadomo bo leczylam sie na jajniki troche, w szpitalu lezalam na to i dowiedzialam sie niewiele, ze mam niedojrzale jajniki i duze pecherzyki, jajniki powiekszaly mi sie i nie znam przyczyny do tej pory. ogolnie to jest nasza kochana sluzba zdrowia a na prywatnego gina mnie nie stac :) i jeszcze pytanko: masz prblemy z pryszczami i bolą cie piersi przed miesiaczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkopolanka21
Przed okresem pojawiaja mi sie male pryszcze, ale nie sa zbytnio widoczne wiec nie przeszkadza mi to. Piersi bola, sa nabrzmiale. Takze mam bardzo bolesne miesiaczki i wtedy to tylko pomaga mi Ibubrom x 3. Kiedys mialam bardzo duzo pryszczy, byly duze, bolesne i ropialy :O Gdy zaczelam brac Diane35 przyszcze zniknely, cera zrobila sie gladka. Myslalam ze jak przstane brac tabl. to one wroca, ale na szczescie tak sie nie stalo :) Ale martwia mnie te dlugie cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIMIjaa
mi przed okresem robią sie takie bolace pryszcze i na codzien tez mam problemy z cerą. ale zauwazylam ze cera mi sie zaczela wygladzac, chyba wyrastam powloli z pryszczy :) przed okresem tez mam obrzmiale i bardzo bolesne piersi. pomaga mi ibuprom w konskiej dawce albo febrofen- dostalam na recepte. nic wiecej nie daje radfy z bolem. mnie po diane tez buzia zaczela sie wygladzac ale fakt ze przytylam przez miesiac 5 kg i te glupie mysli sprawily ze odstawilam. i buzia sie juz nie poprawiala :) widze ze jestes starsza ode mnie (chyba)- ja mam 19 latek. moja mama tez ma bardzo dlugie cykle wiec nie martw sie z tym mozna zyc. oczywiscie mozesz dla wszystkiego udac sie do lekarza ale nie zamartwiaj sie zawczasu :) aczkolwiek mnie ciszy fakt ze te okresowe katorgi przezywam rzadziej niz wiekszosc kobiet :P a co do pryszczy i piersi, rozmawialam z pania ginekolog i ona powiedziala mi ze takie objawy wskazują na zbyt wysoki poziom testosteronu wiec warto zbadac jego poziom, ja nie mialam wtedy kasy na to badanie i do tej pory nie zrobilam. co do innych hormonow to nic mi nie mowila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula 27
Witam mam bardzo dlugie nie nie regularne 32-36cykle miesiaczkowe, jak moge obliczyc owulacje ?Bardzo chcemy miec malenstwo .Od pewnego czasu biore kwas foljowy,odżywiam sie zdrowo,rzucilam palenie papierosow juz od stycznia.zrobilam wyniki ogolna sa dobre.teraz tylko czekam na cytologie .jakie mam zrobic jeszcze badania i co z ta owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam długie cykle, a co gorsza nieregularne, tyle ze ja dzidzi teraz bym niechciała...Ja mam takie problemy juz ok roku po odstawieniu tabletek anty. Brałam od 18-tego roku a teram mam 24, a odstawilam jak mialam 23 i tera to dopiero jazde mam z miesiaczkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy braniu tabl. anty czesto wzrasta prolaktyna...warto zbadac ten hormon skoro okresy sa raczej długie pewnie progesteron jest mały (m.in. przez wysok. PRL) ale to tylko taka moja sugestia ogólnie coś z hormonami moze być nie dokońca ok ja kiedyś miałam baaardzo niereg. okresy (nawet dochodziły do 60) powód-PRL-ale to co innego bo ja miałam nieregularne 35-37 czasem tak sie zdarza i uważa sie to za normę ...ale troszeczke są wydłużone co warto sprawdzić -dlaczego tak jest? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek0810-
witam mój cykl zwykle trwa ok 35 dni mam nie regularny cykl ale u mnie to z powodu tarczycy więc radziłabym sie zgłosić do endokrynologa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwer
Witam!!! I wy macie długie cykle? Moje są od 46-58 dni, ja to mam dopiero problem . Badania na poziom tarczycy i SDHL w normie . Nie ma chyba rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Myslełam,że to ja pobilam rekord dlugości cyklu, a tu masz, znalazł się ktoś kto też ma cykle 58 dniowe. Jest to uciążliwe. Mam 2 dzieci i zawsze mówiono mi, że po porodzie to się unormuje,a tu jak było tak jest.Trudno mi obliczac dni płodne i niepłodne i jak długo one trwają. Niby to wszystko obserwuję ale strasznie trudno mi to rozpoznac. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotynia
a mnie raz zdarzyłó się,że jestem w 46 dniu cyklu i jeszcze nie mam miesiąćzki,dziś kłuje mnie jajnik,więć pewnie to owulacja,za 2 tygodnie powinnam dostać okres,bojeśli to dzidzia,to nie wyrobię,mam już 2 dzieci i mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko Twoje cykle sa długie???? :) moje sa nawet 42-43dniowe.Wprawdzie badania hormonalne miałam robione aantykoncepcje stosowałam by to unormować ale jak przestałam brac znowu jest to samo.Miałam problem z zajsciem w ciazę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaa91
Ja mam 32-37 cykl miesiączkowy i mam torbiel na jajniku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój najdłuższy cykl trwał ponad 90 dni... Mam PCO. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, wykluczyłam ciążę ale wszystko inne stało w miejscu. Kiedy zmieniłam lekarza, tenj drugi po obrazie jajników od razu zlecił badania hormonów i wyszło co mi jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwię się :(
Hej kobitki Moje cykle są z reguły do 35 dnia czasami krócej czasami dzień, dwa dłuższe, ale nie to jest najgorsze. Kilka dni przed miesiączką mam plamienia takie brązowe(występują czasami nawet 4-5 dni przed miesiączką) i nie wiem czy mam to zaliczyć do okresu czy nie zaliczać? jak w tej sytuacji mam policzyć dzień owulacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadro gwoździ
Mam cykle 36-55 dni, najdłuższy miał 64 (!), ale generalnie to olewam. Mniejsze zużycie podpasek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martwię się
dnia owulacji sie nie liczy, tylko wyznacza. Idź lepiej zrób badania bo możesz miec problem z hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syd
Moje drogie panie, a już myślałam że sama borykam się z tym problemem. Ja mam cykle od 30 dni do 45. Wydaje mi się że to wynika z ewolucji naszego gatunku. Kobiety rodzą coraz mniej dzieci, to i organizm jakoś radzi sobie z tym. Wszystkie macie rację. I tarczyca, i PRL i zbyt niskie poziomy LH i FSH mają wpływ na długość cyklu. A także dieta, sen i stres. Jeśli badania i ginekolog nic nie wykażą, nie ma czego się obawiać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saczka
czesc ,tak sobie czytam wasze wpisy,ja mam podobny problem,7 miesiecy temu urodzilam 2 dziecko ,ostatni okres trwal 9 dni a cykl juz trwa 36 dni ,wspomne ,ze biore letrox bo mialam wycieta tarczyce 6 lat temu i otrex na niewydolnosc zylna,w czwartek robilam test ciazowy i nic ,negatywny, inne badania tez w normie, czy ktos moze mi powiedziec co jest nie tak ,albo jest tak tylko sie zabardzo przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika111190
Mam 16 lat wszystkie koleżanki już mają! Ja mam nieco problemy więc biorę tabletki z hormonem syntetycznym.Gdy dostałam okres po raz pierwszy był bardzo obfity i męczyłam się przez 8 dni ale co jest najgorsze że mój cykl wynosił 116 dni!!To nie przez tabletki bo one regulują prace organizmu i nie wiem co jest nie tak ;(Nie byłam jeszcze u ginekologa ale przy okazji u zwykłego lekarza powiedział mi że do 17 lat mam prawo jeszcze nie mieć miesiączki lub mogą być komplikacje a póżniej się zobaczy(wtedy powinnam odwiedzić ginekologa i zrobić jakieś usg czy coś)!!Ale mnie to męczy bo nie przewidzę nigdy krwawienia .Dostałam pierwszy okres w styczniu a drugi dopiero teraz w maju;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika111190
Wiem że to forum dla kobiet a nie nastolatek ale wy drogie panie myślę że mnie zrozumiecie skoro same zapewne pamiętacie swoją pierwszą miesiączkę natomiast na forach dla młodzieży nie można nic napisać bo są głupie komentarze,wredne odpowiedzi i nie można się nikogo poradzić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabka159
Mój najdłuższy cykl to 153 dni, a to nie pierwszy raz jak trwa on ponad 100 dni. Miesiączki są silne i bardzo nie regularne. Przez jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne, przed nimi miałam wykonane wszytskie bardania hormonalne jak i USG żeby sprawdzić czy budowa moich narządów jest prawidłowa. Wszytsko wyszło ok. Ale niestety po zakończeniu przyjmowania antytabsów znowu pojawił się problem z długość cyklu. Macie może jakieś sugestie od czego to może być, zaznacze że jestem pod stałą opieką ginekologa. Pozdrawiam gabka159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak byłam ostatnio u ginekologa to mi powiedział, że dłuuuuugie cykle miesiączkowe wystepuja przy zespole policystycznych jajników. nie mówi, że to to. jak lekarz nic nie pomaga, to zmień lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusi lll
wcale nie trzeba brać tasów na uregulowanie okresu, wręcz przeciwnie, one nic nie regulują tylko odwlekają problem w czasie. jak lekarz przepisuje tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu to proponuje zmienić lekarza. Z takich domowych sposobów które mogą pomóc to mogę polecić dbanie o siebie, przyjmowanie magnezu i wzbogacenie diety w tłuszcze roślinne. Jednak te sposoby pomagają dopiero po dłuższym czasie i też nie w każdym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzydziestkadk
Ja mam taki problem: przez 8 lat bralam Yasmin I rok temu odstawilam, poniewaz mam problemy z wątroba przez te tabletki. We wrześniu zeszłego roku ukonczylam 30 lat i zaczęłam mieć 32 dniowe cykle...a wcześniej miałam 28 dniowe :( Myśle, ze to może być także dlatego, ze od lata jestem w stałym związku i chyba faceci tak trochę na nas oddzialowuja :) Miałam robione badania na tarczyce, cukier, cholesterol, serce itd i wszystko ok tylko wątroba mi troszkę szwankuje :) W te wakacje chcemy zacząć starać sie o dziecko, ale przyznam, ze zgłupialam z tymi 32 dniowymi cyklami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EIlie
32 dniowe cykle to normalne cykle i nic nie trzeba w nich regulować. Zazwyczaj w dłuższych cyklach przeważa faza pierwsza a druga jest stała. Jak regularnie miesiączkujesz to owulacja chyba występuje ale lepiej to sprawdzić. możesz sie zapisać na monitoring, zbadać progesteron w 2 fazie albo mierzyć temperaturę rano w ciągu cyklu. Ja polecam mierzenie temperatury bo możesz sprawdzić przez ile dni masz wyższą temperaturę. Prawidłowo powinno być od 14 do 16 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam torbiela na jajniku, usunięto go operacyjnie, wcześniej brałam hormony i okres nirmalnie przed tym był regularny, ale od operacji jest strasznie nie regularny, zależy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam cykle ponad 100 dniowe;-) I w zasadzie też się nie przejmuję. Co więcej mam dzieci, więc jak widać taka częstotliwość niczego nie zmienia. Jedyne co to rzadziej się męczę i mnie wydaję na podpaski;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×