Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość se mła

do pań biorących tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość se mła

Witajcie drogie Panie. Moje pytanie tyczy się zmiany tabletek. Otórz- od 5 miesięcy biorę Yasminelle, ale mam po nich straszne migreny i skurcze łydek. Chciałabym je zamienić na inne tabletki, ale nie wiem czy są jakieś inne, które tak jak Yasminelle nie zatrzymują wody w organizmie, a tym samym nie powodują tycia. Dodam, że wcześniej brałam Diane i Microgynon i po nich przytyłam :/ No i jaka jest cena tych tabletek które polecacie? porównywalna z Yasminelle? (ok 40 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość se mła
żadna nie bierze czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc
ja biorę yasminelle i wszystko jest siiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore regulon ( przetestowałam wiele) i sa idealne !!!! (dla mnie ;)) nic mi nie dolega , i jeszcze przy nich schudłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość se mła
a piersi jak? wieksze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja hormonów już nie biorę
Ja brałam od sierpnia i właśnie się uwalniam od tego świństwa /brałam z powodu torbieli/ najpierw cezarette /bo karmiłam piersią/, później mercilon /przez 3 tygodnie przytyłam 5kg, mimo wymiotów i biegunek/ - przetrwałam tak dwa mies. i zmieniłam właśnie na Yasminellę. Powiem tyle, moja Pani doktor twierdzi, że właśnie Yasminella jest najnowocześniejszą tabletką, która właśnie nie zatrzymuje wody w organizmie, ale u mnie też się nie sprawdziła. Akurat tolerancje na hormony, to każdy organizm ma inną, i to co u jednych jest dobre wcale nie musi się sprawdzić u Pani. Tak było ze mną. Mój lekarz proponował mi jeszcze plastry - aby omijać wątrobę, bo tabletki jej bardzo szkodzą, ale moja decyzja jest taka, że nie chcę już brać, mam dosyć skutków ubocznych - oprócz przyrostu wagi, okropne humorki, czasami nerwy bez powodu, teraz doszły zmiany skórne - więc mówię dość! A z torbielą spróbuję powalczyć innymi lekami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne ja po żadnych tabletkach nie przytyłam no może +1 kg ale tak to normalnie wszytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i znam dziewczynę która po yasminelli przytyła ponad 5 kg !! to dużo ja swego czasu brałam yasmin i byłam nerwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde hormony
mogłą wpływać na organizm. Ja np stosowałam plastry - czyli nowocześniejsza metoda niż tabletki. Rok czułam się dobrze, choć przytyłam co wtedy było mi na rękę. Ale zaczęły się problemy z jelitami - zaparcia, wzdęcia itd. Bóle głowy, zmęczenie, nie mogłam schudnąć itd... Jedyna alternatywą dla mnie zaproponowaną przez panią doktor było Nuva Ring, ale już nie chce żadnych hormonów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logest dobrze znoszę
Biorę chyba od 8-9 miesiecy, na początku zdarzały się migreny w przerwie z odstawienia, ale nic poza tym. I nie wystąpiło 2 razy krwawienie (ciaży nie ma), bo maja tak małą dawkę hormonoów, że nie ma z czego krwawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze - do ginekologa po drugie - KAŻDY INACZEJ REAGUJE NA TABLETKI! więc się nie sugeruj tym ze Ance urosły po jednych cycki a Tobie nie:/ po trzecie - jest masa tabletek antykoncepcyjnych, ale wybór ich ni zależy od Ciebie, ale od wyników badań i od tego co powie lekarz... sorry ale bierzesz tabletki od jakiegoś czasu to chyba powinnas wiedziec, ze nikt ci na kafeterii z tym nie pomoze...co ci da opis ze jedna przytyla i narzeka np. na Yasmin a druga jeszcze schudła i mam cycki 3 rozmiary wieksze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama biore Yasmin (ok.45 zł)...i to ze ja reaguje na niego dobrze, nie oznacza ze tak bedzie w Twoim przypadku...ktoś wyżej napisał że był po nim nerwowy, mojej koleżance wylazły żylaki po nim...a innej urosły cycki...i niby jak ma Ci to pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość se mła
mila7 nie oszukujmy sie ... w jakichs ok 70% przypadków ginekolog przypisuje tabletki w ciemno... brałam 3 rodzaje tabletek i przy zadnym nie robiono mi badan na hormony- choc wiem ze powinno sie to robic. niestety robienie tych badan przed przepisaniem tabletek jest rzadkoscia. zreszta sama sobie nie przepisze tych tabletek wiec logika ze pojde do ginekologa,a pytam bo chcialabym zaczerpnąć opinii innych n/t roznych tabletek zeby nie dac sobie znowu wcisnac jakiegoś szitu (mówie o dianie i microgynonie). z yasiminelle jestem zadowolona, bo nie przytylam ani kg, ale te skurcze i migreny troche napedzaja mi starcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość as!a
Nie tyje się od brania tabletek!!! Owszem tabletki antykoncepcyjne wzmagają łaknienie, ale jak się pilnuje co się je i ile to się nie tyje. Ja jak tylko zaczęłam brać cilest (z półtora roku temu) to też przytyłam prawie 10 kilo, ale dlatego, że żarłam jak głupia. Potem się wzięłam za siebie i (cały czas biorąc tabletki) schudłam z 57kg na 48kg. Teraz dbam o jedzenie i moja waga się utrzymuje. Poza tym bardzo dobrze się czuję po cileście. Nic mnie nie boli, nie doskwiera, a ochota na seks ciągle rośnie. :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde hormony
owszem od tabletek się tyje - i nie chodzi tylko o wodę, czy nadmierne łaknienie. Tabletki moga u wielu osób spowalniac metabolizm, przez co dana osoba je to co zwykle i w takich samych ilościach a tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie otrzymasz takiej opinii...bo beda one rozne dotyczace tych samych tabletek. A ginekolog, który nie zleca badań przed przepisaniem tabletek to sorry ale to nie jest lekarz. Pamietaj ze bierzesz je codziennie i zaden lekarz nie zagwarantuje Ci ze jak je kiedys odstawisz bedziesz mogla np. zajsc w ciaze. Oczywiscie ze sa dziewczyny ktore od razu zachodza, ale to nie ma reguły. I skoro wiesz ze powinnas zrobic badania, to ich zarządaj od lekarza. Jesli chodzi o twoje objawy to perfidnie widac ze siada Ci krazenie w nogach...a ostatnio moj ginekolog powiedzial, ze jedna z jego pacjentek zbagatelizowala skurcze, mrowienie, i opuchniecie jednej nogi i wyladowala w szpitalu z zatorem. Z takimi tabletkami nie ma zartow, zwlaszcza ze lista objawow nieporzadanych jest imponujaca. Wiec radze nie siedziec na kafe tylko jak najszybciej skontaktowac sie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość se mła
ale czy teraz skoro biore tabletki to robienie takich badan ma jakis sens? czy trzeba by bylo je odstawic i zrobic badania po jakims czasie? a ja nie chce odstawiac tabletek dodam ze do ginekologa chodze prywatnie (bylam juz u roznych i skutek ten sam- zadnych badan) cóż żyjemy w takim a nie innymm kraju ze wszystkiego co nam sie należy trzeba sie DOMAGAC :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety jest jak jest....a robienie takich badań ma zawsze sens, bo skoro masz takie objawy tzn. że źle reagujesz na akurat te tabletki...idź do lekarza, powiedz mu jak jest...i ze chcesz zmienić tabletki, ale przed nimi chcesz się zbadać...i tyle. Jeśli Ci odmówi (a nie powinien)...szukaj innego lekarza. Zresztą moja lekarka, mówiła ze badania trzeba powtarzać co pewien czas...jeśli stale przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne. Pamiętaj, że może tak być że lekarz całkowicie zabroni Ci przyjmować tabletki...wiem, że ciężko bo można się do nich przyzwyczaić....ale chyba zdrowie jest ważniejsze niż własna wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ablebleble
Ja brałam Regulon i był idealny. Nie przytyłam, nie czułam się źle- pojawiły się jedynie małe pajączki na nogach, ale w porównaniu z całym zestawem skutków ubocznych, jakie mogą mieć tabletki, to myślę, że to nie jest duży problem. Jedyne, co mi się nie podobało to to, że ani trochę nie urosły mi piersi;p Wiem, mało ambitne, ale zaczęłam brać tabletki z wielką nadzieją, bo należę niestety do grupy z nędznym A...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore novynette trzy lata bez 3 miesięcy zauwazyłam wieksza kruchośc naczynek, więcej siniaków (ale to tez genetycznie odziedziczone) mam wydłuzony czas protrombinowy (nie wiem co to oznacza, nie wnikam bo bardzo od normy nie odstaje) wzdęcia, zgagi itp towarzyszyły mi od zawsze, taka moja uroda nerwusa zmęczenie, puchnące nogi ale nie mam pewności ze to od tabsow, bo wczesniej tez miałam takie dolegliwości. ale przynajmniej sex mnie nie stresuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YAZ
polecam YAZ . jestem zadowolona z tych tabletek. czuje sie bardzo dobrze po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można polecac tabletki antykoncepcyjne :/...aż brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość se mła
mila7 z natury jestes taka zrzeda? ;) wyluzuj stringi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam
pół roku diane i około dwa lata Regulon... Ani po jednych ani po drugich nie przytyłam, nie miałam żadnych większych skutków ubocznych (dopiero teraz się pojawiły :/ ) Ale to kwestia indywidualna!!! Jednym kobietom mogą pasować, innym nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednazładziewczyna
ja brałam diane35 i były super - świetnie się czułam, zminimalizowały włosy na nogach, że się prawie golić nie musiałam, powiększały piersi. Pełen zachwyt:) Ale mój ginekolog stwierdził że to tabletki które obciążają wątrobę i mi zmienił:( Brałam ponad rok. potem regulon kilka miesięcy, przestałam bo mnie głowa bolała cztery lata cilest, było ok. ale libido spadło:( teraz nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle tylko że mila
bardzo mądrze prawi i tyle , a jak wam to się wydaje śmieszne to porozmawiamy za kilka lat , też tak kiedyś cwaniakowałam i uważałam tabletki za ósmy cud świata , złego słowa na nie nie dałam powiedziec - do czasu , czego oczywiście nie życzę nikomu , życzę natomiast głowy na karku i jeśli lekarz nie zleci wam badań na hormony przed zastosowaniem antykoncepcji hormonalnej to zróbcie takie badania na własną rękę , raz po to żeby nie testowac na sobie kilku różnych , dwa - w trosce o własne zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrzędzę, tylko mówię jaka jest prawda. To nie są witaminy tylko silne środki, które mają duży wpływ na nasze zdrowie. A z tego co zaobserwowałam tutaj na kafe i wśród wielu znajomych to dziewczyny przyjmują je bez myślenia jak poważne mogą być ich skutki na zdrowie. I żadnych objawów przy ich stosowaniu nie można lekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaliafun
rozaliafun@gmail.com Mam do sprzedania tabletki antykoncepcyjne Microgynon - 3 listki, za 75 zl w tym przesylka. Mozliwe jest stale zaopatrywanie w tabletki:) Tak naprawdę każde tabletki zawierają te same składniki w identycznych proporciach. Producenci wypuszczają "nowe produkty" i puszczają często na forach plotki, że ich tabletki są "bardziej skuteczne", "mniej trujące", a tak naprawdę to zwykły chwyt żeby namówić młode kobiety do kupowania danego produktu. Jeśli nie wierzysz zapytaj swojego ginekologa. Badania cytologiczne przed przepisaniem tabletek są robione tylko po to by wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do przyjmowania tabletek ;) Każde tabletki wywołują skutki uboczne tylko nie każde są przez nas widoczne, np. tabletki niszczą wątrobę przez to że są zażywane doustne inaczej działaja krążki dopochwowe, hormony są uwalniane odrazu do krwi przez co co omijają wątrobę. Tak więc wszystko ma skutki uboczne aczkolwiek nie jest to odrazu zauważalne dla nas, czasami wychodzi to przy dłuższym przyjmowaniu danego preparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolewna nie sniezka
Cilest, 15-19 zl Od kilku lat biore i nie mam żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×