Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość dajana

dziewczyny ! kto zna ten lek ? na co on jest ? mam to brac i nie wiem jak dziala , co reguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xw
reguluje hormony tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
euthyrox działa jak proteza.... ma zastąpić hormon ktorego tarczyca nie produkuje a jest niezbedny do życia... dostarcza energii, odpowiada za koncentracje, pamięć - czyli za to wszystko bez czego nie da sie życ! i wlasciwie to nie powinien usypiac (bo z jego braku śpi sie przez caly dzien ;) ) a pobudzac do dzialania! biore go od 1,5 roku.... i własnie szukam informacji o tym czy jego skutkiem moze byc katar... bo odkad biore ten hormon mam z tym problemy... wodnisty wyciek z nosa:( a ze spaniem na wykladach nie mam juz problemow! Niedoczynnosci nie mzna bagatelizowac - to wazna sprawa.... a prawidlowe leczenie daje rezultaty. (warto brac chociazby ze wzgledu na dzieciaczki ktore kazdy chce miec - zeby byly zdrowe) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja euthyrox biore od ponad 5 lat , byly okresy ze bardzo roznie sie czulam , z tym ze ja nie mam stalej dawki leku od poczatku leczenia te dawki zmieniaja sie u mnie co jakis czas , co tez powoduje rozne samopoczuce. Jednym z takich czynnikow jakie mi bardzo przeszkadzaly to leki , dusznosci , nadwazliwosc , nadmierne pcenie sie , kolatanie serca .Lekarka powedziala mi ze czasami sa takie objawy i w moim przypadku musze zakceptowac to i nauczy sie z tym zyc .. tzn . z tymi objawami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myska Euthyrox trzeba brać zwłaszcza przy takim poziomie TSH, na początku trzeba ciągle badać TSH żeby dobrać dobrą dawkę, przy takim TSH zbadaj też prolaktynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod jest zakazany
w ch.hashimoto!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golda100
A DLACZEGO JEST NIEBEZPIECZNY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clockwork
witam, dziś zdiagnozowano u mnie niedoczynność mam wys.poziom sh, ALE nie wysetępóją u mnie ZADNE typowe objawy!!!Jestem wręcz anorektycznie chuda, mam gęste i mocne włosy, jestem pełna energii, po prostu żadnych objawów i nie wiadomo na razie co jest grane!!! CZY ktoś zechciałby mi pomoc informacją na maila? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinowa
Co do picia alkoholu to jest tak nie jest zabroniony, ale każdy organizm reaguje na niego innaczej. Ja na przykład wogóle nie pije, bo po wypiciu jednej lampki wina jestem już pijana. Więc tak jak mówie leki na każdego działają innaczej, oczywiście alkohol w dużych dawkach jest nie wskazany. A co do tycia to jeśli nie będziesz pochłaniała słodyczy i bedziesz ćwiczyła to nie przytyjesz. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się ! Ja biorę Eutyrox już chyba dwa lata. Wcześniej brałam Letrox. Nie widzę żadnej różnicy w moim samopoczuciu. Pamietam tylko że jak nie brałam leków to ciągle chciało mi się spać, było mi zimno i wypadały mi włosy. Teraz wiem jedno - bez tych tabletek mój organizm nie mógł by normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie1
widzę że i Wm wypadały włosy po tym leku. Przestałam go brać kilka miesięcy temu ale nadal nie odrastają. Co robić?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinowa
Osłabienie włosów, paznokci i wogóle skóry orzy niedoczynności jest normalne. Mi co prawda nie wypadają, ale czytałam że przy ustabilizowaniu hormonów wszystko wraca do normy. Co do senności to na ogół jest spowodowana zbyt małą dawką leku. Ja teraz biore 1,5 tabletki i mam sobie zwiększać dawkę do puki mój organizm nie zacznie normalnie funkcjonować tzn przestane mieć bóle głowy. Nie masz się co martwić tym że dawka będzie większa, bo najważniejsze jest nie to ile leku bierzesz tylko to jak się będziesz po nim czuła. A jeśli zaczyna cie po tym leku boleć głowa to znaczy ze nie działa na ciebie tak jak powinien i w takiej sytuacji radziła bym żebys się skonsultowała ze swoim endokrynologiem, bo może trzeba zmienić lek na inny.Tak było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natangia
a wy też jecie po euthyroksie? bo ja mam apetyt jak cholera- bez sesnu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozia
Ad.: co za idiotka z tej steelplate chyba coś Ci sie pomyliło z tym jodem bo to właśnie NIEDOCZYNNOść tarczycy spowodowana jest niedoborem jodu, który przy niedoczynności trzeba uzupełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! a czy któraś ma problemy z oczami?(jesli tak to jakiego typu) Opiszcie jakie macie te duszności bo ja mam dziwne objawy i nie wiem czy to sa dusznosci czy co to jest mam takie bóle w klatce piersiowej i przy tym pojawia sie lęk...moze to z nadmiaru hormonu? czy z niedoboru ja balansuje puki co na granicy raz sie czuje jakbym miala niedoczynnosc a raz jak nadczynność...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinowa
Jak miło, że ktoś doświadcza tych samych problemów co ja bo czasami juz miałam wrażenie, że mam urojenia. Duszności miewałam, aczkolwiek musze przyznać, że bardziej miałam wrażenie że serce mi przestaje na moment pracować wpadałam w panike i miałam wrażenie, że zaraz umre. Lekarz kazał mi wtedy wziąść coś ziołowego na uspokojenie i poleżeć chwilkę i przechodziło. Teraz mnie tylko dopadają gdy się zdenerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleczek88
ja mimo tego ze mam niedoczynnosc tarczycy to nigdy nie tylam i nie mialam z tym problemow :) jedynie mam suchą skore chce mi sie spac ciagle jestem zmeczona, zimno mi i mam zaparcia :( biore euthyrox od 3 tygodni ale nie widze ZADNEJ poprawy nie wiem kiedy tabletki w koncu zaczną działać??jak to bylo u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) ja biore eythyrox od 4 miesiecy i TSH jak narazie mam w normie>czuję sie rewelacyjnie.Przy mojej niedoczynnosci bylam nie do zniesienia-mąz nie dawał rady :D :D bo marzłam okrutnie nic nie jadłam i cały czas spalam( nie jadlam bo tylam) i takim sposobem wyniszczylam lekko swoj organizm.Teraz poamlu sie stabilizuje :-) a co do dzidzi to od dwoch lat nie moge zjasc w ciaze :-( zobaczymy moze tarczyca w koncu poprawi sie na dobre :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym kolataniem serca to powazna sprawa.Ja mialam kilka razy takie mocne klucia w sercu przy oddechu - ale wtedy dawka leku byla zbyt duza,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinowa
myska! Ostatnio moja endokrynolog wytłumaczyła mi ze to z tym sercem to jest na tle nerwowym, ze podswiadomi wpadam w panike i sie denerwuje i organizm w taki sposób to okazuje. Wypisała mi taki słaby lek na uspokojenie LEXOTAN jest rewelacyjny i od kiedy go biore nie mam takich stanów już, może poproś swojego lekarza ezby ci coś wypisał, bo wiem jak musisz sie czuć z tym uczuciem. Moja pani endokrynolog jest ze mną w stałym kontakcie telefonicznym i jak tylko mam jakis problem to do niej dzwonie. Kobieta jest naprawde bardzo przyjaznym i dobrym specjalistą. Z tego co mówisz to twój lekarz jakoś nie bardzo udziela ci informacji na tematy które ci interesują a to nie dobrze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LisaGerrard69
jeszcze jedno pytanie.Gdzies na forum przeczytalam ze przy tym leku nie mozna pic ziółek a ja pije alveo czyli wyciag z wielu ziół...Co z tym ziołami wiec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
DO LISY..... Gadka typu,,moze wyciac guzki w diabły" jest jakims paradoksem...tak samo to czy,,jesc"tabletki czy tez nie :-/ Moim zdaniem sluchaj sie lekarza, jak zdecydowal ze masz brac ten lek to go bierz a skoro nie bylo mowy o wycinaniu guzkow to nikt ci ich nie wytnie bo ty masz taki kaprys ..... no chyba ze lekarz tak zadecyduje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
ja biore euthyrox25 i tez ciagle marzne jestem ospala i nie widze zadnej porawy...moze trzeba zwiekszyc dawke?? jesli nie chcesz tyc to przestan sie objadac...ja tez mam apetyt ale nie od tabletek...zawsze go mialam i nie tyje cale szczescie :-D p.s. a od euthyroxu to nawet sie chudnie :-) ale jesli nie bedzie sie objadac czym popadnie :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa panna
ale nie potrafie sie oprzec jedzeniu!!!! mam straszna ochote na wszystko. ... nie radze juz sobie... moze zamiast 1 tabletki bede jadla 2 rano na czczo? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa panna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
no skoro nie mozesz sie oprzec jedzeniu to twoj problem .... potem nie narzekaj ze wygladasz jak baloon :-p a co do tego brania tabletek to lepiej zapytaj sie lekarza ale moim zdaniem to jest bez sensu brac 2 tabsy zamiast 1....zadne rozwiazanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa panna/
sluchaj, ale ja nigdy tak nie mialAM az takiego napadu obzarstwa. jem az mi sie niedobrze robi:/ plisss kto tak mial ??? i jak wam to przeszlo? ja nie mam juz w ogole humoru wcale, sil mi brak, czuje,m ze te tabletki nam nie nie dzialaja. plakac mi sie chche. i nikt mnie nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa panna/
teraz jestem w swoim rodzinnym miescie i bylam u ogolnego .powiedzialam ze nie mam sil na nic, nic mi sie nie chce, studia nie sprawiaja mi radosci, placze,poprosilam cos na dodanie energii ..zasugerowala ze to moze byc depresja.. ale ja z innymi ludzmi potrafie sie usmiechac, rozmawiac, tylko ze tak chhwilowo, bo potem znowu jest dol i brak energii na cokolwiek. to niemozliwe bym miala depresje! niby z CZEGO? zyje, mam nogi, rece, studiuje, mam chlopaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz zrobic badanie krwi TSH i wtedy zobaczysz czy mozesz zwiekszyc sobie dawke euthyroxu....bo jak tsh masz na niskim poziomie ...od 1.0 w dól to raczej zwiekszac nie powinnas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
do Kiko U mnie z pamiecią koncentracją i kojarzeniem tez cienitko :-( tez mnie to denerwuje bo mam przez to problemy ;-/ trudno sobie z tym radzic sobie naprawde ale jakos trzeba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×