Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tsurek

GLOBULKI- DOBRE CZY NIE?

Polecane posty

Gość Tsurek

Cześć:) Chciałabym poznać wasze opinie na temat globulek Patentex oval. Chcialam rozpoczac wspolzycie, ale nie chce brac tabletek:/ Myslalam wlasnie o globulkach... Wiem, ze sie pienia, ale to chyba nie jest wielki problem? Oczywiscie plus gumka, bo mi tam sie do bycia mama nie spieszy;) Wiec jak? Dobre, czy nie?:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pienią się
niestety... a to raczej nie jest fajne, kiedy zamiast czerpać przyjemność z seksu- bijecie pianę... serio- tak to wygląda w praktyce-dosłownie jak bicie piany... poza tym ja po globulkach czułam się dziwnie przez jakiś czas tam w srodku... nie umiem tego wytłumaczyć, ale nie było to przyjemne... jeżeli chodzi o skuteczność takiego połączenia, tzn. gumka+globulka, to podobno jest ono całkiem wysokie... tak czy inaczej-polecam pigułki antykoncepcyjne-nie ma jak to seks spontaniczny:) i bez bicia piany:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Co za bzdury z tym pienieniem! To przecież nie pianka, a globulka, nic się tam nie pieni, tylko rozpuszcza się ta substancja - efektem jest oleisty, trochę mączo-grudkowaty płyn. NIGDY nic mi się nie spaieniło, a używam Patentexów już od 2 lat! Wiadomo, że nie jest to spontan, ale przy paru trikach da się wszystko pogodzić. Ale uprzedzam: globulki tylko + gumki!!! Nie mam zamiaru truć siętabletkami, choćby nie wiem co o nich pisać i zachwalać, nie są obojętne dla organizmu - jak nie teraz, to ewentualne skutki będą w przyszłości. Bo różne są na ten temat opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie
się pieniły:( ale to był kolpolteks -czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
parę razy miałam ten Kolpotex - produkcja polska chyba. Totalne dno! Nie dość, że jakoś trudno się rozpuszczały, to piekło. Też mi się nie pieniły, ale dodam, że po jakimś czasie były po prostu do wyrzucenia. Mam na myśli globulki w opakowaniu, w tych plastikach (czy w folii one są) - nie pamiętam. Zźółkły, stwardniały i nie chciały się rozpuścić. A NIE były wcale przeterminowane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli22
Ja ich uzywałam podczas mojego pierwszego razu(z gumką).Troche sie pieniły,ale lepsze nawilżenie podczas tego pierwszego razu.Uzywałam ich przez jakies dwa miesiace,teraz przeszłam na tabletki.No i trzeba odczekac jakies15min......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Nie polecam więc nic innego jak tylko Patentex. Nie wiem czy w Polsce jest produkowany czy tylko na licencji czy jak? ale w każdym razie ja się zaopatruję na Zachodzie i jest OK. Ale mam pytanie: czy używała któraś z Was pianki czy kremy??? Pytam o to już setny raz i nikt nigdy nic na ten temat nie wie. Mogłybyście podaćjakieś nazwy i może ceny??? I najważniejsze: czy w ogóle są w sprzedaży??? Jak chciałam rok temu kupić, to aptekarze patrzyli na mnie jak na kosmitę (byłam w 6!) aptekach i stwierdzali, że "tego się już chyba w ogóle nie produkuje" i jedynie co, to w co 3-ciej aptece globulki były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, kremow juz ne robia niestety a podobno byly o wiele lepsze w uzytkowaniu...i dzialaly od razu i na dlugo (nawet do 6h) A globulka po godzinie konczy dzialanie, wiec nici z dlugiego, namietnego sexu :( Ale chyba bede musiala je polubic znowu bo odstawiam tabletki na jakkis czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie z innej beczki. czy globulki sa na recepte? jaka jest ich cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez
recepty, a cena- kiedyś kosztowąły ponad 20zł... teraz- nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klementynka
wszystko jest szkodliwe niestety:( globulki pantex oval nie kupicie w krajach europy bo sa wycofane powodowały nawet raka więc niech nikt kitów nie wciska pigułki to pigułki dobrze dobrane zero stresu a jeśli chodzi o skutki uboczne to wszystko szkodzi a jak nie chcecie by szkodziło to na kalendzrzyk małrzeński skutek uboczny nerwica i śliczny dzidziuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
W Niemczech nie są wycofane z produkcji i sprzedaży, w Polsce też nie. O raku nie słyszałam. Nie sądzę, żeby były jakoś wielce szkodliwe... Po góra 3 godzinach wydostają się z ciała i nie są jak tabletki - przez 24h w organizmie... Ale jak któś ma wiadomości o raku, poproszę o linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam takie coś
Środki plemnikobójcze (wskaźnik Pearla 4-8). Należą tu substancje chemiczne powodujące fizykochemiczną destabilizację nasienia – ejakulaty lub wprost uszkadzające plemniki = spermatozoity. Uszkodzone plemniki nie są zdolne do zapłodnienia komórki jajowej = ovocytu. W Polsce dostępne są preparaty zawierające nonoxinols (nonylo-fenylo-hydroksy-poli-oksyetylen)= dawniej Macrogol. Występują pod postacią globulek, pianek, aerozoli i kremów; dostępne bez recepty w aptekach i w sexshopach. Działają około 4-6 h. Stosuje się je per vaginum przed stosunkiem. Przeciwwskazaniem jest uczulenie na środek chemiczny. Dobrze jest połączyć tę metodę z metodami biologicznymi. Najbardziej jest godna poleceniu. Przede wszystkim możliwa do realizacji w “polskich warunkach”, bowiem jest łatwo dostępna, bezpieczna dla kobiety, tania i prosta w zastosowaniu. Nazwy handlowe nonoksynolu: · Delfen (Cilag) – aerozol 20 g, z aplikatorem – 12%, pianka; tuby 70 g (aplikator) – 5% krem; Secural (SecFarm) – globulki per vaginum 75 mg; Patentex Oval N – globulki per vaginum 75 mg; Ortho-Gel (Janssen-Cilag) – tuby 81 g, 2% żel dopochwowy; Kolpotex (Adamed) – globulki per vaginum 75 mg; Kolpotex Oval (Adamed) – globulki 75 mg. Metoda godna polecenia. Korzystne jest skojarzenie tej metody z metodą biologiczną, np. kalendarzową, co wybitnie zwiększa skuteczność antykoncepcji. Bezpieczna dla kobiety i mężczyzny. Łatwo dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale
trzeba sobie przy globulkach darowac seks oralny, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-nitka
stosuje globulki (glownie Kolpotex) + gumka. Niestety komfort wspolzycia budzi wiele zastrzezen. jedna wilka mokra plama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka
a-nitka>>>>>>>>>>>>> a jezeli chodzi o zabezpieczenie, to czujesz sie pewnie, czy masz jakies watpliwosci? Ja rowniez stosuje globulki( ale patentex oval) w polaczeniu z prezerwatywa. Jednak czasami nachodza mnie mysli, czy aby to wystarczy :( No i piesci cie wtedy twoj partner oralnie, czy raczej nie? Pozdrowienia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tsurek
Na bank to u mnie jest patentex...a delfenu podobno juz nie produkuja w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Witam ponownie :) Używałam ostatnio żelu plemnikobójczego Patentex gel. Doświadczenia mam jak najlepsze :) Polecam! Oczywiście razem z gumką. Jest o wiele wygodniejszy w stosowaniu niż globulki, daje miły "poślizg" (dla tych, co go potrzebują) ;) No i najważniejsze: odpada konieczny przy globulkach czas oczekiwania na rozpuszczenie się. Aplikacja i do dzieła - w końcu można zrobić tzw. szybki numerek :) Polecam jeszcze raz. PS. Kupowany w Niemczech, ale i tam trzeba było sobie go zamówić w aptece (bez recepty) - czas oczekiwania 1 dzien. Cena 9.10 euro, do tego jednorazowe aplikatory z tekturki (jak te od tamponów) - 8 sztuk za 56 centów. Tubka ma 100 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania****
Dzisiaj zakupiłam sobie globulki Patentex oval, za namową mamy, dla większej skuteczności zabezpieczenia. Ale czytająć Wasze komentarze to już sama nie wiem czy to był dobry pomysł. Głównie odpycha mnie obecność tej Piany :O o której piszecie.. poza tym skoro nie można przy tym uprawiać sexu oralnego..to też minus jak dla mnie..:O Zastanawiam się także, czy dosłownie przed każdym stosunkiem muszę wkładac globulkę, jeżeli kochamy się powiedzmy w ciągu godziny 3 razy to musze zużyć 3 globułki? Proszę o odpowiedź zorientowane Panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atraktywna
Raz miałam przerwę w braniu pigułek i jako dodatek do gumek kupiłam wtedy te nieszczęsne globulki. Włożyłam i po chwili zaczęło mi się to paskudztwo pienić i wyciekać ze mnie przy każdym ruchu, a do tego zrobiło mi się w środku gorąco i zaczęło piec! Z seksu nic nie wyszło, a z wyciekami walczyłam jeszcze przez cały dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Jeszcze raz powtarzam, ze nie mam od 2 lat nigdy piany, tylko maz. Byc moze Kolpotex sie pieni, ale mi Patentex nigdy sie nie spienil. Z tymi wyciekami przez caly dzien to juz dla mnie abstrakcja i szczyty!!! Wycieka ze mnie bardzo niewiele i to moze zaraz po stosunku - ale nigdy w zyciu przez caly dzien!!! Jak z takiej malej globulki ma sie brac calodniowe ciekniecie?!? Wiadomo jednak, ze obchodzenie sie z ta forma antykoncepcji wymaga wprawy i specyficznego postepowania. Trzeba sie nauczyc co mozna, a co nie - i to normalka. Jak sie juz jest wprawionym, to wszystko idzie. Ja robilam to jak do tej pory najczesciej 2 razy pod rzad, w odstepach kilkunastominutowych. Najpierw 1 globulke dalam, potem pol. Zalezy, czy dlugo to robiliscie, czy czujesz, ze cos jeszcze masz tam w srodku i czy np. nie wycieklo ci przy chodzeniu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Swoja droga naprawde nie rozumiem, czemu zele anty jak ten, o ktorym pisalam, sa tak malo rozpowszechnione i trudno dostepne... Przeciez maja taki sam sklad jak globulki, a sa o niebo lepsze - w sensie wygodniejsze w stosowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaaaaa
a ja zaczelam uzywac globulek Patentex oval i uwazam ze sa swietne.nie pienia sie,a daja poslizg ktorego zawsze przy tabletkach anty brakowalo.sa bardziej bezbieczne to wiem na 100%.a jezeli chodzi o wyciekajacy plyn, to wyciekajaca sperma daje takie samo uczucie.a to ze delikatnie rozgrzewaja mi akurat pomoglo. a tak off topic sex na tabletkach anty to dno!choc mialam dobrane tabletki bardzo dobrze dobrane i odczuwalam przyjemnosc to teraz........achhhhhhh!szkoda watroby i libido!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Popieram. Ciesze sie, ze znalazla sie tez druga zwolenniczka takiej formy antykoncepcji, choc i tak wciaz nas malo... Ale dla Ciebie gorace pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathimaus
Aha, bo zapomnialam - co do poslizgu, to moje dwie przyjaciolki stosuja tabletki anty i narzekaja na suchosc w pochwie nawet przy duzym podnieceniu - i przed stosunkiem stosuja, musza stosowac lubrykaty. Wiec niemal na jedno wychodzi, bo i tu sie cos aplikuje, i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okropność
Kochałam się stosując globulki 2 razy i więcej nigdy nie popełnię tego błędu! :-( Jest tragicznie, okropnie, strasznie. Zdecydowanie ODRADZAM. Lepsze już pigułki antykoncepcyjne, pełen komfort podczas zbliżenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez nie polecam.Naprawe nie jest komfortowo,chociaz wiem ze jak zaczya sie wspolzycie to juz nie patrzy sie na komfort ale na dobre zabezpieczenie.Moim zdaniem musisz sprobowac,i sama ocenic.I z pewnoscia po paru razach je odstsawisz:)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhaaaahhhhaaaaahhhhaaaahaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala
Kochałam się parę razy używając globulek(patentex oval) zawsze tylko w polaczeniu z prezerwtywą !! Komfort rzeczywiscie nie jest zbyt wysoki, ale za to czulam sie bezpiecznie. Jesli chodzi o oral to patent mam taki: Najpierw partner piesci mnie a potem kiedy wkladam globulkę i czekam az zadziala ja pieszcze jego ;) Dzieki temu obydwoje jestesmy zadowoleni. A potem mozna sie kochac :) Bralam tez tabletki przez pare miesiecy i nie mialam problemow zdrowotnych, ale nasluchalam sie niejednego na ich temat i odstawilam. Bez tabletek wspolzyje juz 3 lata i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×