Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość checo89

Globulki dopochwowe Pimafucin i krem Pimafucort, Wasze opinie

Polecane posty

Gość checo89

Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała globulki i krem j/w? Ja kupiłam oba na receptę, ginekolog stwierdziła u mnie lekką grzybicę i nadżerkę. Do tej pory miałam tylko lekkie objawy, tj. swędzenie przy wejściu do pochwy i małe pieczenie kiedy próbowałam wsadzić tam palec. Na razie wzięłam tylko jedną globulkę, wczoraj wieczorem, ale zauważyłam, że objawy jakby się nasiliły. Odczuwam lekkie pieczenie bez wkładania palca, gdzie wcześniej tak nie miałam. Dodam, że po zaaplikowaniu globulki, po 2 h poszłam siku i wtedy zaczęło mnie piec. Smaruję się również tym kremem, po nim tak z 15 min jest lepiej. Czy któraś z Was stosując te globulki miała podobnie? Jakie w ogóle macie opinie co do tych globulek i/lub kremu? Jeszcze dodając, na początku starałam sama się wyleczyć, ponieważ na początku tego roku miałam podobne objawy i kupiłam te same leki co miałam wcześniej przypisane. Kupiłam sobie inne globulki - Albothyl, ale nie pomogły. Dowiedziałam się oczywiście już u pani ginekolog, że raczej nie mogły w moim przypadku pomóc. Po tych globulkach wzięłam jeszcze ze trzy Mucovaginu (ale to są tylko nawilżające). Zaprzestałam oczywiście leczenia samej. Na całe szczęście nie zaszkodziłam sobie, ale teraz leczenie będzie dłużej trwało. Także to tak przy okazji, ku przestrodze, żeby samemu nie próbować się leczyć. Wracając do tematu, bardzo proszę o Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się takie są objawy po tych czopkach.Natomiast nie licz na poprawę bo to ci powróci.Musisz wziąc leki doustne czyli flukanazol 150 po trzech dniach drugą dawkę.Dobry probiotyk i dopochwowy ProVag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acha,jeszcze dodam...zero cukru,słodyczy,soków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość checo89
Czyli ogólnie chodzi o to żeby brać coś jeszcze na odbudowę flory bakteryjnej pochwy? Bo ginekolog nic mi o tym nie mówiła. I rozumiem, że w tym czasie unikać węglowodanów? Ale dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość i basta
grzyby żywią się cukrem, a pimafucin i pimafucort to leki przciwgrzybicze- tak w mocnym skrócie. Ja stosowałam te leki i nie miałam takich skutków-trudno coś doradzić-najlepiej zadzwonić do lekarki i ustalić co robić dalej.A najlepiej zrób sobie wymaz z pochwy i posiew-tylko wtedy wiadomo na pewno co i czym leczyć.Co do probiotyków-to są wskazane przy każdej niedyspozycji intymnej bo przede wszystkim zakwaszają środowisko.Ja lubię dopochwowy invag -bardzo konkretny probiotyk-ale jak kto woli-wybór jest duży.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość checo89
Dobrze by było skonsultować się z lekarzem, ale jest jedno "ALE". Obecnie nie jestem ubezpieczona i na razie nie stać mnie na koleją, prywatną wizytę. Pójdę najwyżej do apteki podpytać się co i jak, w końcu "aptekarz też lekarz" :P Aczkolwiek jakiś specyfik na przywrócenie właściwej flory bakteryjnej pochwy sobie kupię. Czekam na dalsze Wasze opinie co do tych globulek i kremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość checo89
Jeszcze chciałam dodać, że wzięłam już trzy globulki, a dyskomfort ze swędzeniem i pieczeniem nasilił się. Mam nadzieję, że "tak ma być i już"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosowalam globulki i krem P. pamietam ze po kuracji grzybica minela, wiec dzialaja! oczywiscie po leczeniu zrobilam sobie tez kuracje probiotykiem Provag, zeby uzupelnic flore bakteryjna pochwy i nie miec nawrotow infekcji, probiotyk zazywalam prawie 3 tygodnie ale po takiej kuracji zadnych nawrotow infekcji nie mialam i nadal nie mam:) a wybralam ten probiotyk, bo jak mowi moj ginekolog, warto go brac, bo poleca go Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, a oni sie na tym znaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przyczyną ciągle nawracających infekcji grzybiczych jak i również bakteryjnych była nadżerka ( na początku niewielka ale po dwóch latach obserwacji bardzo się powiększyła) o której piszesz w pierwszym poście. Dopiero kiedy ją usunęłam – wymrażaniem, skutecznie wyleczyłam infekcje. Oczywiście przez jakiś czas stosowałam probiotyki w celu regeneracji mikroflory między innymi dopochwowy lactovaginal. Do dziś mam spokój, więc zastanów się nad zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pomógł orungal, dodatkowo okolice intymne smarowałam clotrimazolem i zakładałam dopochwowo invag, już po pierwszej kapsułce czułam się lepiej. Probiotyk profilaktycznie stosuje cały czas, ponieważ chodzę raz w tygodniu na basen i nie chciałabym ponownie męczyć się z grzybicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprzedam pimafucort, kontakt: karolina.zuwala@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedam Pimafucin, nowe opakowanie 6 globulek, termin ważności 01.2018. Cena 45 zł + 7,50 zł koszt wysyłki. kontakt: alicjaw2014@wp.pl zdjęcia leku mogę wysłać na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×