Odpowiedz na ten temat

gruczolakowłókniak

• kk1251 2017.05.30 [13:14]
    Do MoniccaX25
    miałam podobnie, nic nie pomagało . Wykonałam rezonans przysadki aby wykluczyć albo potwierdzić mikrogruczolaka przysadki- to pierwszy trop. U mnie nie było. ale czynnościowo przysadka rozwala mi wszystkie hormony, stąd bolesność piersi i notoryczne guzki w piersiach.
    Bromergon jest dość słabym lekiem, do tego dużo skutków ubocznych, mój endo zmienił na norprolac75mg. trochę lepiej. ale to wierzchołek góry lodowej . Radzę sprawdzić poziom TSH tarczycy , mimo że był w górnej granicy normy dostałam też euthyrox25. I oczywiście żadnych tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, zastrzyków hormonalnych bo walą na przysadkę.
    Jedyny możliwy sposób to spirala , no chyba że ktoś woli "kalendarzyk".
    Dodatkowo okazało się że mam podwyższony poziom kortyzolu , jeszcze nie skończyłam z diagnostyką. jak coś mogę polecić dobrego endo z wrocławia.
  • gość 2017.05.31 [17:35]
    dziękuje za podpowiedz. U mnie wyszła hiperprolaktynemia czynnościowa, wyszła dopiero po obciązeniu metoklopramidem, a wyjściowo na czczo prolaktyna była w normie. Dostałam bromergon 1/4 tabl na noc i od mca nie rozrywa mi już piersi. Odstawiłam mastodynon żeby wiedzieć dokładnie czy ten bromergon coś pomógł. Ale różnice widać. Nie wiem co na usg bo nie byłam, pójde za ok 1,5-2 mce, ale tak jak mówie bynajmniej da się funkcjonować bo było strasznie
  • gość 2017.05.31 [17:38]
    niby z tarczycą ok choć mam podwyższone troche ft3 ale na usg tarczycy ok. a kortyzolu-nie ozn, bede musiała oznaczyć.
    Jestem z Zawiercia więc troche daleko do endo jezdze do Włoszczowej. Ale będe pamietać.
    a czy cos w usg piersi sie poprawiło?
    pozdrwaiam serdecznie

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...