Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yomsi

hormony i antykoncepcja

Polecane posty

Gość Yomsi

Od pewnego czasu bardzo przeżywam miesiączkowanie. Mdłości, nie dające żyć bóle podbrzusza, nawiasem mówiąc są to dla mnie dni wyjęte z kalendarza, podczas których nie jestem wstanie nic zrobić. Żadne nospy forte nie dawały z tym rady, jedynie ból uśmierzał troche aullin (czasem musiałam być na ketonalu). W badaniu hormonalnym wyszło, że mam bardzo wysoką prolaktyne (czterokrotnie razy większa od normy) oraz podniesiony androstendion. W czasie trwania całego cyklu na ciele lubi mi wyjść jakaś niedoskonałość co jest dla mnie już dość męczące (głównie na nogach) Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne: Belara, przepisał mi również coś takiego jak: androcur oraz Pabi_Dexamethason. Czy te dwa ostatnie leki mogą zaburzać skuteczność antykoncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Skoro przepisał Ci je wszystkie lekarz to nie powinny zaburzać działania nawzajem, bo bez sensu terapia nimi. Pametaj tez o osłonie do antykoncepcji, np Harmonella. Również nie zaburza działania antykoncepcji, a chroni przed zaurzeniamia funkcjonowania wątroby, zakrzepica i zatorowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greczynkaa
Ja biorę antykoncepcję hormonalną, a dokłądnie są to tabletki belara i nie zauważyłam u siebie żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie niektóre problemy się rozwiązały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×