Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak rozpoznać dni płodne?

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu i nadal mam problem z wyznaczaniem dni płodnych. Mam chłopaka i jak wiadomo chcielibyśmy kiedyś zacząć (żeby nie było to nie jestem jakąś gówniarą ;) ) tylko problem w tym, że panicznie boję się ciąży do tego stopnia, że jak przychodzi co do czego, przerywam. Wiem, że jak będziemy mieli gumkę to nic się nie stanie, ale żebym była spokojna musiałabym brać tabletki + gumka + w dni niepłodne ;) ale do rzeczy okres miałam 15-21 czerwiec (mój cykl się wacha od 28-36 dni). Podobno można rozpoznać po wydzielinie o konsyst. białka, ale moja jest podobna do białka, ale żółta. Proszę o poważne odpowiedzi, mogłabym iść do ginek. ale za samo trzaśnięcie drzwiami 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1430
Witaj ;) chyba około 8 zaczynają ci się płodne.. Tym bardziej ze z tego co napisałaś to cykle są nieregularne. Ja mogę ci polecić aplikacje na smartfona kalendarz dni płodnych taki różowy jest super i nigdy mnie nie zawiódł wylicza dni co do jednego :) ale Przy tak nieregularnych bo mamy tu duża różnice to bardziej bym polegała na śluzie i tym jak się czujesz. Ja np gdy mam płodne mam ciągnacy śluz z domieszką białego jak kurze białko boli mnie głowa iwgl a jak już jest po owulacji to mega bolą mnie piersi. Myślę że chociaż w 1 % ci pomogłam :) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam ten kalendarzyk, ale on nie jest właśnie w pełni wiarygodny przy nieregularnych. Polegałam na śluzie (ciągnący, taki lekko żółty, z białym) ale mam go często O.o to znaczy, że mam często dni płodne :p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1430
A może testy owulacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej rozpoznasz jak zaskoczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tabletkach antykoncepcyjnych nie ma dni płodnych i niepłodnych. Nawet jeśli z jakiegoś powodu (nieprawidłowe przyjmowanie tabletek) owulacja się odblokuje to wcale nie wtedy kiedy tradycyjnie wystąpiłyby dni płodne. Poza tym obserwacja objawów płodności podczas stosowania tabletek nie ma sensu ze względu na to, że tabletki zaburzają występowanie tych objawów - temperatura na przykład podwyższona jest cały czas. Więc jeśli naprawdę myślisz o zabezpieczaniu tabletkami antykoncepcyjnymi to daruj sobie te dni płodne. Jeszcze co do śluzu to on nie występuje od samego początku dni płodnych. Śluz trzeba wyciągać z ujścia szyjki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pelno sluzu takiego ciagnacego sie... Teraz drugi raz jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz chęć do bzykania to znaczy ,że chcesz zaskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam sobie cyclotest baby i codziennie rano mierzę temperaturę, potem przerzucam dane do kompa i mam swój profil płodności i wiem, że owulację mam w 16 dc i kiedy mam dni płodne....wcześniej nie sądziłam, że mam tak późno owulacje i zaciążyłam na wczasach (wpadka) ciążę straciłam, ale teraz już jeśli będzie ciąża to planowana, bo poznaję swój organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam cyclotest i jak dla mnie jest rewelacyjny. Doskonale poznałam swój cykl i nie muszę brać hormonów by uniknąć ciąży. jest też dużo tańszy niz konkurencyjne a tak samo skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majk

Badanie jest bardzo proste, wystarczy odrobina śliny. Urządzenie ovu control bada skład i sprawdza hormony i na tej podstawie ustala czy mamy dzień płodny czy też nie. Genialne i przydatne urządzenie. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

gorąco polecam test owulacyjny ze sliny afrodyta u mnie się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Ja też nie zauważam u siebie śluzu płodnego, zaś w czasie owulacji pobolewa mnie jajnik no i  mierzę sobie codziennie rano temperaturę i wiem kiedy wzrasta po owulacji A jednak mam problem z zajściem w ciążę  i te ciemne plamienia przed @ co to może oznaczać dodam że cykle mam 24dniowe ostatnio 28-29 dniowe od roku nie biorę tabletek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×