Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się przygotowywać na pierwszą wizytę do ginekologa. ?

Polecane posty

Gość gość

Jak się przygotowywać na pierwszą wizytę do ginekologa..? Jak będzie wyglądała jakie badanie, ile trwać będzie i czy toaleta w gabinecie będzie oprócz tej poczekalni.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toaleta w gabinecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej załóż coś dłuższego . A ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wchodzisz na fotel ale nie musisz się rozbierać bo on ma urządzenie które wykrywa co i jak. Potem schodzimy i dr bada piersi jak masz miękki biustonosz to nie musisz zdejmować a jak puść up to trzeba zdjąć. Potem pyta czy chcesz bidet jak tak to idziesz jak nie to zostajesz. Przypisuje ampułki na grzybicę i do domu. Myślę że pomogłam Nie stresuj się będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy toaleta jest w gabinecie zalezy od...samego gabinetu. W biedniejszym osiedlowym osrodku zdrowia mozesz czasem mieć do dyspozycji tylko bialy parawan, za ktorym ściągniesz majtki przed wejściem na fotel. W bogatszym (raczej prywatnym) moze byc i wejście do łazienki z toaletą i bidetem. A kolejność jest taka: wchodzisz do gabinetu, lekarz zapraszam do swojego biurka, tam uzupelnia wywiad lekarski. Zapyta o datę ostatniej miesiączki (dokladnie dzien), czas rozpoczęcia miesiączkowania (tu wystarczy ile miałaś lat, kiedy dostałaś pierwszy raz okres), czy jest regularne, bolesne, czy nie, obfite czy nie. Zapyta tez o choroby w rodzinie oraz z czym do niego przyszłaś (czy wizyta kontrolna, czy widzisz jakiś problem)? I wtedy zaprasza na fotel. Idziesz sie przygotować, czyli zdejmujesz majtki i wchodzisz na fotel. Powiedz, ze to pierwszy raz, na pewno lekarz wszystko ci wytłumaczy i pomoże. Na badania najlepiej iść w połowie cyklu tak mniej więcej (wymaz cytologiczny jest wtedy bardziej wiarygodny, bo zaraz po miesiączce moze byc np.zabrudzony krwią). Nie stosuj żadnych irygacji, ani leków dopochwowych przed wizytą, ani nie współżyj dwie doby przed wizytą (z tego samego powodu co powyżej). Po badaniu ubierasz sie i wracasz do biurka, gdzie lekarz omawia wyniki badania, jesli trzeba wypisuje receptę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw jest wywiad czyli ile lat czy pierwsza wizyta u g , czy regularne miesiączki , czy dziewica itp czy coś ci dolega i odpowiednie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porządny lekarz da ci skierowanie na usg piersi (pow.chyba 25 roku zycia na NFZ), bo samo ich badanie dłonią to za mało. Ale jesli nie zglosisz problemu, ze coś niepokojącego sama znalazlas, najczęściej w ogóle o to lekarze nie pytają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o to czy toaleta jest w gabinecie oprócz tej na poczekalnii.? bo będę się trochę krepowac tak iść przy nich. pójdę prywatnie. A co do lat to trochę mam bo juz jestem pełnoletnia po prostu boje się i tak zwlekalam ale czytałam na forum ze dość późnym wieku idą pierwszy raz tak ze nie jestem sama musze się przełamać wstydzę się po prostu rozebrać przed ginekolozka. A i czy dawaja coś żeby się zakryć chodzi i dolna część ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koszule nocna bardzo dluga wez zeby wszystko pozakrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przyzwoitych gabinetach jest łazienka. Po wywiadzie, lekarz prosi, żeby się przygotować i możesz sobie spokojnie iść do łazienki. Jak trzeba to się podmyć i potem wskakujesz na wyrko. Po badaniu ubierasz się, chwila gadki i wychodzisz. Na recepcji płacisz kasę i do domu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w recepcji sie chyba tylko płaci jej w biurze nie wolno raczej..? Toaleta powinna być bo gabinet jest nowoczesny tylko mi chodzi o to czy tylko jest na poczekalni czy u niej w środku w biurze tez jest...? U niej w gabinecie chyba nie ma co...?a i ja piżamy długiej nie mam bo nie lubię. A pojadę w spodniach to wziąść coś do torebki jakaś bluzkę dłuższą mogę co lekko chociaż zakryje...?a piersi dopiero badać będzie jak zbada pierw miejsce intymne.? Po ubraniu się będzie kazać ściągnąć podkoszulek i biustonosz.?mam nadzieje ze nie będzie mi kazała zaraz po tym innym badaniu sciagnac podkoszulek bo bym była cała gola i bym wtedy się całkiem zestresowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś z powyżej napisał ze nie musze się rozbierać bo ma takie urządzenie to bzdura. Żeby mnie zbadać to musze się rozebrac. Nie wiem kto takie bzdury pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spyta o rodzaj zachowań seksualnych oczywiście po pytaniu czy jesteś dziewicą . Do badania piersi każe podciagnąć bluzkę -w staniku cie nie zbada wieć go zdejmiesz -to tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olajaka
Musisz na spokojnie do tego podejść. Choć oczywiście pierwsza wizyta to jest stres, ale jeśli się trafi na dobrego specjalistę, który ma nie tylko wiedzę, ale również odpowiednie podejście, to jest ok. Ja z moją córką byłam razem na jej pierwszej wizycie u ginekologa w centrum medycznym marki. Sama wizyta bardzo przyjemna była, lekarz wykazał się zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką dolną fryzurę przewidujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy na fotel trzeba siadać na boaska, czy można w butach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skakał do bedzie na ciebie mężczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby nie było że ja pytam bo ktoś pyta się czy na bosaka czy w butach na fotel. Ktoś się chyba chciał po mnie podszyc. To akurat bez butów. A i ktoś napisal ze bluzkę nie będę musiała ściągnąć tylko stanik to i tak bluzkę musze bo mam stanik pod bluzka tak. Ale tym to ja się wogole nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc wczoraj 17:18 dlaczego o to pytasz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Jestem studentką ostatniego roku ginekologii i jeśli chciałybyście o coś zapytać to zapraszam do kontaktu. Mój mail joasia.lewandowska@o2 .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×