Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patriszja88

Jak stosować Tantum Rosa?

Polecane posty

Kupilam dziś 3 saszetki Tantum Rosa,niestety nic nie jest napisane odnośnie sposobu użycia.Jak wy go stosowalyscie?Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza3232
Albo rozpuścić proszek w pół litra bądź litrze przegotowanej,chłodnej wody,rozmieszać i przemywać,albo kupić sobie irygator specjalny,jest taki z Tatnum Rosa,sporządzić mieszankę,jak napisałam wcześniej,wlać ją do irygatora i chlust do środka,proste:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza3232
Zależy gdzie tkwi problem....jeśli na zewnątrz-przemywasz,przepłukujesz,jeśli w środku,bez irygatora raczej sobie nie poradzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza3232
Proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość345
odnawiam temat!! czy te saszetki mozna na zewnatrz uzyc w ciazy!!! zostaly mi 3 dni do wizyty a troszke mnie swedzi, pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie tak, rozpuść w wodzie i używaj tylko zewnętrznie. Mój ginekolog odradził mi jakichkolwiek irygacji, bo usuwa się równocześnie dobrą florę bakteryjną. Możesz też posmarować się provag żelem, łagodzi on podrażnienia, hamuje rozwój grzybów i bakterii, ja stosowałam go całą ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozpuszcza się w wodzie i używa do podmywania, ważne by woda nie była gorąca, można stosować do irygacji, jeśli dokupimy irygator, uzupełnieniem tej kuracji może być smarowanie okolic intymnych provag żelem, łagodzi świąd, podrażnienia, nawilża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Najlepiej używac zewnętrznie, do przemywania. Jesli już robisz irygacje to nie zapomnij o szybkim odbudowaniu mikroflory pochwy, bo irygacje wypłukują wszystko. Najlepiej zaraz po załóż Lactovaginal, działa szybko, kolonizuje dobrymi bakteriami, jest tak skuteczny, bo zawiera żywe bakterie dlatego przechowuje sie go w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie robiłam żadnych irygacji, trafiłam kiedyś na artykuł że irygacji nie powinno się w ogóle stosować bo bardziej szkodzi wypłukując też dobrą florę niż pomaga. Rozrabiałam w ciepłej wodzie i podmywałam się.Też po tym stosowałam lactovaginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podmywałam się tamtum rosa lub korą dębu po porodzie, aby lepiej wygoić krocze i zapobiec infekcjom. Po zagojeniu zrobiłam sobie 7-dniową kurację probiotykiem invag, aby odbudować i wzmocnić mikroflorę. Zaleciła mi tak położna i dzięki czemu nie miałam żadnych intymnych problemów, również suchość pochwy o której się dużo mówi po porodzie mnie nie dopadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można też kupić gotowy roztwór zintegrowany z irygatorem. Po oderwaniu osłony trzeba wyciągnąć maksymalnie końcówkę irygatora by odblokować przepływ płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×