Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nevere

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa

Polecane posty

Gość nevere

Jak wyżej, chciałabym sie dowiedzieć jak wygląda wizyta u ginekologa dokładnie o co pyta jak wygląda badanie. Dokładnie o co pyta lekarz, jak po kolei wygląda badanie i jak wy się czułyście ten pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy spotkaniu z ginekologiem towarzyszy lęk i skrępowanie, warto poinformować lekarza, że jest to pierwsza wizyta. Będzie to dla niego istotna informacja, a także ważny sygnał, aby podczas badania uprzedzać pacjentkę o każdym swoim kolejnym kroku i wyjaśniać wykonywane czynności. Pierwszym etapem wizyty u ginekologa jest wywiad zdrowotny. Lekarz z pewnością zapyta pacjentkę, czy ta miesiączkuje, kiedy wystąpiła pierwsza menstruacja, jaka jest regularność cykli, a także, jak długo trwa krwawienie, czy jest obfite, skąpe lub bolesne. Ginekolog musi dowiedzieć się również, czy pacjentka jest dziewicą i czy aktualnie współżyje seksualnie. Badanie ginekologiczne wiąże się z rozebraniem się do naga od pasa w dół w przeznaczonym do tego osłoniętym miejscu w gabinecie. Po zajęciu przez pacjentkę miejsca na fotelu ginekologicznym, badanie rozpoczyna ocena budowy zewnętrznych narządów płciowych. Kolejnym etapem jest badanie wnętrza narządu rodnego, zazwyczaj przy użyciu wziernika - niewielkiego narzędzia rozszerzającego ściany pochwy. Wykorzystanie wziernika pozwala na pobranie wymazu w celu wykonania posiewu (laboratoryjnego badania bakteriologicznego) oraz cytologii (w kierunku raka szyjki macicy). Podczas badania na fotelu kontrolowana jest także prawidłowość budowy macicy, jajowodów i jajników. Podczas tej oceny, palce lekarza znajdują się w pochwie pacjentki, a druga dłoń na jej brzuchu. Podczas badania stosowany jest żel nawilżający, aby zapewnić pacjentce maksymalny komfort i brak przykrych odczuć. Badanie ginekologiczne może powodować lekki dyskomfort i nie być przyjemne - podobnie jak każde badanie lekarskie - nie powinno jednak być bolesne. Kiedy lekarz zachowuje się w sposób g***towny i niedelikatny, warto zwrócić na to uwagę oraz rozważyć zmianę specjalisty. Przy każdej wizycie warto również poprosić lekarza o manualne badanie piersi, nawet wtedy, kiedy kobieta regularnie samodzielnie bada się w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevere
dzięki wielkie :) Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy to prawda ze lepiej iść do ginekologa mężczyzny niż kobiety, bo podobno są delikatniejsi. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karafka333
Ja zdecydowanie polecam mężczyzn, do kobiety ginekologa nigdy bym nie poszła. Ale podejrzewam,że to nie ma zasady, ludzie są różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma reguły czy to kobieta czy mężczyzna zależy od podejścia lekarza do pacjentki :) Ja z kobietami osobiscie mam złe doświadczenia i w sumie od kąd pamiętam mój pierwszy wybór to był pan doktor :) ale to może dla tego że przed kobietą krępowałam Najlepszym wyborem jest lekarz z polecenia chodź i tu czasem można się naciąć Warto popytać wśród znajomych czy w rodzinie gdzie i jakiego lekarza polecają Jeśli jesteś jeszcze osobą bardzo młodą warto na pierwszą wizytę wybrać się z mamą gdyż niektórzy lekarze pytają o przebieg ciąży mamy będąc z Toba w ciąży Nie masz czego się naprawdę wstydzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolę chodzić do kobiety, bo to kobieta wykryła mi to czego dwóch mężczyzn ginekologów nie stwierdziło. Ale czego się spodziewałam. Jak facet widzi ładną kobietę to często jest rozkojarzony. Ginekolodzy wbrew pozorom często za bardzo lubią kobiety. Nie mogą mieć normalnej, szczęśliwej rodziny tylko albo rozwodnik, albo ma kochankę, albo sobie zmienia konkubiny co jakiś czas. Jak myślcie, że się napatrzył dosyć i już go c*pka nie podnieca to jesteście w błędzie. Kobieta ginekolog nawet jeśli też rozwiązła to w stosunku do mężczyzn, przy nich ma te myśli. Przy kontakcie z ładną pacjentką może myśleć normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevere
No wiecie ale troche mi głupio pogadać o tym z znajomymi czy w rodzinie. Jak coś to mam rocznikowo 18. A ta wizyta jest konieczna ale i tak wstydzę się. No bo nie ważne czy to kobieta czy meżczyzna ale i tak trzeba się rozebrać. U mnie w rejonie jest tylko starszy facet, podobno miły i strasznie czepia sie o badania, ale to chyba na plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodzę do dr Nowakowskiego (w Warszawie) i chyba niezmieniłabym go na żadnego innego :) moim zdaniem mężczyźni są "lepszymi" ginekologami, byłam kiedyś u dwóch kobiet i wydaje mi się, że nie sa one tak delikatne jak facet - lekarz. ale jedno jest pewne ginekolog to lekaż jak każdy inny jak stomatolog, kardiolog, czy neurolog i nie ma się czego wstydzić, bo on już widział tyle wszystkiego, że to dla niego chkeb powszedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mężczyzna wie lepiej jak obchodzić się z kobietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam świetną stronkę www.pwug.ovh Dużo ciekawych i pożytecznych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeglądając tę stronkę,to wybieram tylko mężczyznę,on wie jak zabrać się do badania kobiety.Musi najpierw ją podniecić,aby wargi się otwarły i wtedy nie ma bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×