Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość XXXXXXXXXXXXXXXXCXXCCCXCCX

jak wyglądało u Was przyznanie właściwych tabletek anty?

Polecane posty

Gość XXXXXXXXXXXXXXXXCXXCCCXCCX

Pytam, bo wiele koleżanek robi przeróżne badania, a inne dostają odrazu recepte bez żadnych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiee92
u moich "rejonowych" ginekologow wygladalo to wlasnie tak, ze od reki praktycznie wypisywali mi recepty na przerozne tabletki antykoncepcyjne.. zero badan, zero wywiadu - bierz pani i lykaj.. a ja glupia lykalam. tylam, mialam bolesci, czulam sie ospala, mialam wachania nastrojow.. az w koncu z glupoty trafilam do ginekologa prywatnie - z zapaleniem. okazalo sie, ze tabletki ktore bralam mialy za wysoka zawartosc hormonow jak na moj organizm i dlatego tak sie czulam. dopiero wtedy zrobiono mi badania hormonalne i dopasowano belare. moje zycie wrocilo do normy. okazalo sie, ze nie jestem wiecznie zmeczona i obolala, poprawila mi sie cera, a bole wydaja sie coraz slabsze. szkoda, ze nasza wiedza na temat antykoncepcji jest wciaz tak niska, bo robimy sobie same krzywde:c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliskaaaa
ja mialam zrobione badania hormonalne i wywiad :) na podstawie tego ginekolog dobieral mi antykoncepcje pytajas mnie ktora metoda mnie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam bez badań pierwsze były już ok ale potem zmieniłam chyba po roku bo nabrałam strasznej złości na płeć męska po zmianie brałam tabletki parę lat jedne i było ok potem ciąża i o dziwo po niej te tabletki totalnie rozwalily mi życie emocjanalne potrafiłam wybuchnąć o klucze na stole jakby to dziura w suficie była. Musiałam odstawić. Ale przez lata było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodze do ginekologa-endokrynologa. Miałam robiony pełen pakiet badań - ale tylko przed samym braniem. w trakcie brania raz czy 2 chyba jakiś tam hormon został oznaczony. Brałam od końca 2012 do połowy 2016. Przerwałam właściwie nieco na własne życzenie by sprawdzić ponownie oznaczenia hormonów - ale miałam z mojej winy prawie 9 miesięczną przerwę bo się do lekarza nie mogłam wybrać i trochę źle to na moje jajniki wpłynęło (i na owłosienie...). Aczkolwiek wyniki wyszły spoko - jajniki nie pracują dobrze, ale hormonalnie tragedii nie ma. Teraz znowu wracam do tabsów W trakcie wizyt to standardowo - badanie, wywiad i USG. Przegrzebując neta doszłam do wniosku, że miałam ok dobrane - jedyne co to miesiączki miałam boleśniejsze niż wcześniej (ale naturalnie mam je co kilka miesięcy więc to też nie jest dobre porównanie), ale tak zero problemów z libido, wagą (mam niedowagę i nie przytyłam nawet), cera mi się poprawiła, włosy mi się zastopowały. A to moje pierwsze i jedyne tabletki. No jedyne co to jestem trochę zła, że krzepliwości w trakcie nie miałam sprawdzanej - ale to teraz na własną rękę chcę sobie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i biorę Madinette, ma taki sam skład jak Belara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie trochę to trwało, 3 razy zmieniałam tabletki. W końcu jak zaczęłam brać belarę to mój organizm przestał wariować i czuję się po nich najlepiej. To też wlaśnie mało co się zdarza, że od razu trafia się na odpowiednie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×