Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość Taka sobie jedna -

Witam! Chciałabym wiedziec co inne kobiety uważają na temat różnych metod antykoncepcji. Może są jakieś nowinki o których jeszcze niesłyszałam? Przyznam że mam z tym lekki problem. Stosowałam prezerwatywy ale to strasznie uciążliwe... tabletki teraz biore i mam co chwile jakies infekcje więc jak to się jakoś w następnych miesiącach nie unormuje to będę musiała to przerwać... Co do naturalnych metod to nie mogłabym im zaufać bo przez najbliższe pare lat nie ma szans na dziecko... Piszcie swoje uwagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używam prezerwatyw ale nie za bardzo mi to odpowiada.. Globulek dopochwowych też używałam ale nie polecam..pienią się, wypływają, czasem piecze i swędzi no i partnerowi też to doskwiera.. Niedługo mam iść po tabletki ale muszę wyleczyć chore przydatki i jakieś infekcje..hmm piszesz, że mam infekcje mam nadzieje ze od tabletek mi się nic nie nawróci.. Spirali nigdy chyba nie założę sobie.. Słyszałam coś o zastrzykach ale to nie wiem czy dla kobiet, bo wiem że dla facetów są takie ze tracą płodność na 2 lata czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tam nie wiem
ale niektorzy powiadają, ze zdjęcie Sobeckiej.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nazwe się Jakoś
Na mnie antykoncepcyjne działa obecne pokolenie ludzi po gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
Wiesz... To nie jest tak że po tabletkach się łapie infekcje... niektórym kobietom to nawet pomaga... szkoda że do nich nie należe... mi akurat bardzo osłabiły flore bakteryjną i przez to te infekcje... może jak się wreszcie pożądnie wylecze to przejdą... globułek i żadnych żeli nigdy nie stosowałam... A może ktoś coś wie na temat tych plastrów co teraz są? działają jak tabletki czy są lżejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mirene
wkładka z hormonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałaś stosować Provag doustnie albo Lactovaginal dopochwowo na osłabioną florę bakteryjną? Mi teraz ginekolog kazał wykupić Lactovaginal, a później powiedział, że "mogłabym sobie Provag zażywać" Co do plastrów to nie mam pojęcia zielonego niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
biore floragyn dopochwowo... doustnie nie biore... ale to też pomaga? jest na receple? a wiesz może jaka jest cena lactovaginal? bo przyznam że ten floragyn to troche drogi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ulotkę z PrOVagu to przepiszę Ci tu WSKAZANIA: -pomocniczo, w celu codziennego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego i utrzymania właściwego pH pochwy -wspomagająco, w celu odbudowania prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy, po wyemilowaniu chorobotwórczych bakterii grzybów -wspomagająco w trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem -wspomagająco w trakcie i po zakończeniu przyjmowania antybiotyków Lactovaginal WSKAZANIA: Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: -profilaktycznie -przy występowaniu upławów -w stanach zapalnych narządów rodnych po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi Lactovaginal ok 20 zł za 10 kapsułek, 1-2 razy dziennie przez 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
To i tak jest troche tańszy...floragyn ok 26 - 30 zł z 6 globułek ale ten provagyn sobie chyba wykupie... trzeba wszystkiego się łapać jak jest potrzeba... Dzięki za rade. Ale widze że w sumie nie ma nic lepszego niż tabletki anty... może powinnam je zmienić? na jakieś z mniejszą dawką hormonów? Ale w zasadzie nic mi się nie dzieje oprócz tych infekcji...:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tyle, że tam jest to 10 kapsułek, a Ty masz 6 :) w zasadzie.. ale wiesz infekcja może prowadzić do poważniejszych powikłań. Ja mam zapalenie przydatków i to na prawdę nie jest miłe, mogę nawet być bezpłodna jak porobią się zrosty :/ Jak tylko wyleczę to proszę o receptę na tabsy.. A ginekolog robił jakieś badania przez przepisaniem Ci tabletek? Może rzeczywiście powinnaś je zmienić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajm polish
abstynencja, u mnie dziala już 22 lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szklanka wody zamiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
Też miałam kiedyś zapalenie przydatków ale ta jak jeszcze bardzo młoda byłam...od tej pory nie miałam żadnych problemów... Ale wiem co czujesz bo ta strasznie francowate jest. Z tymi tabsami to miałam pecha trafić na fatalnego lekarza który nie zrobił mi żadnych badań... a ja głupia o tym zupełnie nie pomyślałam... ale czuje się dobrze...nawet lepiej niż wcześniej... Tylko przeraża mnie myśl o tym że te infekcje się nigdy nie skończą... aż już się zacynam bać kochać się z moim chłopakiem bo go znowu czymś zaraże... więc jak tak dalej pójdzie to branie tabsów nie będzie miało sensu więc chciałam poszukać jakiegoś innego rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej pomyśl o zmianie ginekologa? Kurcze mi mój powiedział, że jak infekcja się przyczepia to bardzo trudno to wyleczyć a czasem nawet trzeba przeleczyć partnera. Kurde ten mój ginekolog to normalnie jest super! Na wszystko zwraca uwagę nawet na najmniejsze szczegóły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze najlepsza metoda antykoncepcji jest implant. W przyszlym tygodniu wlasnie chce miec taki implant u siebie. Chce to zrobic prywatnie, kosztuje £165, dziala przez 3 lata. Zadnych skutkow ubocznych, takich jak tycie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
Oczywiście już dawno zmieniłam lekarza... ten jest dobry tyle że nie przepisuje tabsów... więc recepte wypisuje lekarz mojej siostry... a ja nadal jestem na etapie szukania lekarza... Mój chłopak też się leczy obowiązkowo... Implant? nie słyszałam o czymś takim. Możesz coś więcej o tym napisać? wykonuje sie to w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Implant to maly patyczek, zawierajacy hormon progestogen, ktory umiejscawiany jest pod skora ramienia. Hormon stopniowo uwalnia sie w ciele, zapobiegajac jajeczkowaniu, powstrzymuje dotarcie spermy do jaja, powstrzymuje jajo od zagniezdzenia sie w macicy. Implant jest dobra metoda dla kobiety, myslacej o dlugotrwalej antykoncepcji. Dzialanie implantu trwa 3 lata. Wady: mozliwosc wystapienia nieregularnego okresu, nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi droga plciowa. Efektywnosc: 99%. Ryzyko zajscia w ciaze: mniej niz 1 osoba na 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż z mojego doświadczenia wynika ze jednak najlepszą metoda to jednak wkładka z hormonem Mirenka...jest chyba najwygodniejszą z metod nie trzeba codziennie pamiętać o połknię ciu pigułki, pozatym super rozwią zanie dla matek karmiacych,no i kurat przy tej wkładce nawet krwawienia są minimalne i bezbolesne...polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueberrry
Wazektomia - najlepsza i 100 % antykoncepcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueberrry
brak seksu to nie antykoncepcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko, nie posuwajmy sie do cięcia facetowi nasieniowodów (wazektomia - dla niezorientowanych) w Polsce dostępne: zastrzyki - niestety podobno skutki uboczne bywają koszmarne, a wypłukać już wstrzykniętego się nie da, raz na 3 miesiace plastry - podobno się odklejają i wyglądaja nieestetycznie bądź tracą skuteczność, ale raz na tydzień nowinka - Nuva Ring - krążek dopochwowy raz na jakis czas (szczerze mówiąc dawno o tym czytałam, więc szczegółów nie będę podawała, odsyłam do tematu na temat:)) wkładki tradycyjne (z miedzią, mogą wydłużac i intensyfikować miesiączki), hormonalna - Mirena (często powoduję wtórny brak miesiączki, nic groźnego, takie działanie ma, ale nie każdemu pasuje), raz na kilka lat zależnie od typu wkładki oczywiście pigułki i NPR (codziennie), prezerwatywy, globulki (co stosunek) jak coś pominęłam - wybaczyć, jak coś źle - sprostować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueberrry
Wiedziemka jesli facet tez tego chce to czemu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueberrry
oczywiscie wazektomia jest dla ludzi zdecydowanych i tych ktorzy wiedza czego chca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna -
Ta wkładka mirena brzmi zachęcająco ale bałabym się tego bo chce mieć dzieci a słyszałam że to może zaszkodzić... Szkoda że tych implantów nie ma jeszcze w Polsce... no cóż... może kiedyś... A czy któraś z metod nie wpływa negatywnie na flore bakteryjną? może te plastry? albo jakiś rodzaj tabsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie pigułki są najlepszą metodą antykoncepcji, trzeba wiadomo kontrolnie robić różne badania np. próby wątrobowe, usg piersi itp. ale nie znam jeszcze żadnej kobiety gdzie ta forma zabezpieczania się zawiodłaby. Ja sama biorę 3 rok i spisują się świetnie. Warto brać osłonowo np. probiotyki ginekologiczne takie jak provag bo działa i na układ pokarmowy i moczowo - płciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria348
Gumki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×