Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mirabell

jaka jest prawda o postinorze

Polecane posty

Gość mirabell

Rok temu wzięłam Postinor..nie musiałam, bo było malutkie prawdopodobieństwo ze jestem w ciąży, ale dla "spokoju" wzięłam..od tamtej pory o tym nie myślałam, aż do teraz..z różnych żródel dowiedziałam się ze postinor zaliczany jest do środków wczesnoporonnych - wcześniej nie miałam o tym pojęcia, byłam przekonana ze to po prostu awaryjny środek antykoncepcyjny! jestem zrozpaczona, bo gdybym wiedziała to ,co wiem teraz nigdy bym nie wzięła tej pigułki! a teraz nie wiem co mam myśleć - czuję się oszukana przez te wszystkie artykuły,reklamy, lekarzy, którzy twierdzą, że postinor jest OK. Zatajają one prawdę o tej tabletce. Może dla niektórych to bez znaczenia, większość nie zgodzi się z tą opinią, ale dla mnie ta myśl jest straszna i nie mogę się z tym pogodzić...chciałabym umrzeć..nienawidzę siebie za swoją głupotę - milion razy wolałabym być w ciąży niż czuć to, co teraz czuję...myśl ze może zabiłam malutką istotkę sprawia, że już nie widzę sensu życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tp nie jest środek wczesnoporonny,dziala zanim dojdzie do zapłodnienia a jezeli juz ono nastapilo to nie wplywa na płód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
Postinor działa poronnietylko wtedy, kiedy dojdzie do zapłodnienia, a zapłodniona komórka nie zdążyła się jeszcze zagnieździć w ściance macicy(zagęszcza jej śluz). Kiedy się zagnieździ, nie ma wpływu na płód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... ...
Antykoncepcja po stosunku, nazywana inaczej antykoncepcją doraźną, w nagłych wypadkach, postkoitalną, jest metodą zapobiegania ciąży stosowaną w kilka godzin lub dni po niezabezpieczonym stosunku w celu uniknięcia niechcianej ciąży (definicja WHO), np. w sytuacji, kiedy pękła prezerwatywa, kobieta zapomniała pigułki, nie zastosowano żadnego zabezpieczenia bądź miał miejsce gwałt. Polega na przyjęciu określonej, odpowiednio dużej dawki hormonów bądź też na założeniu wkładki antykoncepcyjnej. Ważne jest, by pierwsza dawka pigułek została przyjęta do 72 godzin po stosunku (trzy doby), druga dawka 12 godzin później. Działanie tej formy antykoncepcji zależy od tego, w jakiej fazie cyklu się ją zastosuje, a polega na: hamowaniu owulacji, utrudnianiu połączenia się plemnika z komórką jajową, utrudnianiu przesuwania się zaplemnionej komórki jajowej przez jajowód lub utrudnianiu jej zagnieżdżenia w ścianie macicy. Wkładka powinna zostać założona do 5 dni po niezabezpieczonym stosunku; uniemożliwia ona zapłodnienie przez unieruchomienie plemników bądź przez uniemożliwienie ich migracji do jajowodów, a także nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zaplemnionego jaja. - to tyle jesli chodzi o wczesnoporonność postinoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×